Padi penale kundër ministrit të Vetëqeverisjes Lokale të Maqedonisë, Suhejl Fazliu

Policia financiare e Maqedonisë ka ngritur padi penale kundër ministrit aktual të Vetëqeverisjes Lokale, Suhejl Fazliu dhe kundër paraardhësit të tij, Lirim Shabani për...

Zaev u përgjigjet zyrtarëve bullgarë: Jam maqedon, flas maqedonisht

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev i është përgjigjur deklaratave të fundit të zyrtarëve të lartë të Bullgarisë lidhur me pohimet e tij për gjuhën...

Shqipëria ndër vendet e para që do të nënshkruaj protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë...

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev sot u takua me Gramoz Ruçin kryetar i Parlamentit të Shqipërisë. Ruçi theksoi se ndjehet i impresionuar me politikën stabile...

E nervozoi përkthyesja, Talat Xhaferi i mëshon tavolinës: Fol Shqip!

Një moment pakujdesie e përkthyeses e ka nervozuar kryetarin e Kuvendit të Maqedonisë Talat Xhaferi, në momentin që po i drejtohej mediave bashkë me...

Maqedoni, stomatologët specialistë ende nuk kanë marrë pagat e premtuara

Specialistët e stomatologjisë ende nuk kanë marrë pagat, të cilat ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe ua premtoi si kompensim për punën e tyre. Burimet...

Zaev-Costa: Portugalia e mbështet anëtarësimin e Maqedonisë në BE dhe NATO

Kryeministri Zoran Zaev u takua me kryeministrin e Portugalisë, Antonio Costa, gjatë një vizite punës në këtë vend, njofton Telegrafi Maqedoni. “Kryeministri Zaev ka vlerësuar...

Debati për propozim amendamentet hynë në fazën finale

Debati publik për propozim amendamentet e Kushtetutës do të përfundojë ditën e hënë në Tetovë dhe Shtip. Në tri debatet publike çka u mbajt...

Pas 5 viteve në krye të komunës, kryetari i Kërçovës vizitohet për herë të...

Kryetari i Komunës së Kërçovës, Fatmir Dehari po ushtron mandatin e tij të dytë si kryetar komune, por pas 5 viteve në qeverisje këtë...

Ivanovi е pranoi se dhuna e 27 prillit në Kuvendin e Maqedonisë ishte e...

Presidenti maqedonas Gjorge Ivanov, sot, derisa i demantonte deklaratat e të akuzuarve për dhunën e 27 prillit se edhe ai ka qenë i përzier në ngjarjen e përgjakshme të sulmit...

Pasaporta e Maqedonisë në vendin e 36-të në botë, e Kosovës në të 81-tin

Maqedonia është në vendin e 36-të në listën e vendeve pasaportat e të cilave mundësojnë udhëtim më lehtë, tregon renditja që e ka bërë...

Weather

Lajme

Haradinaj për Gjykatën Speciale: Askush s’ka të drejtë t’i shmanget drejtësisë

Kryeministri Ramush Haradinaj ka reaguar pasi Gjykata Speciale ditët e fundit ka thirrur për intervistim disa pjesëtarë të UÇK-së. Haradinaj ka thënë se askush nuk...

Qeverisë i bëhet thirrje ta rinegociojë CEFTA-n

Republika e Kosovës duhet të rinegociojë Marrëveshjen për Tregti të Lirë me vendet e Ballkanit Perëndimor, e njohur si CEFTA, pasi që nga nënshkrimi...

Ndotja e ajrit vazhdon të jetë alarmante

Tash e disa javë Prishtina vazhdon të jetë në krye të listës së qyteteve me ajrin më të ndotur në botë. Por përveç kryeqytetit...