Gazetarja maqedonase: “Është koha t’i urrejmë shqiptarët”!

Gazetarja Biljana Sekullovska ka ironizuar me patriotët maqedonas me një artikull të saj me titull “Është koha që të urrejmë shqiptarët”, transmeton Zhurnal. Ajo shkruan...

Deputetët e VMRO-së paraqiten në Prokurori për ngjarjet e 27 prillit

Deputeti i VMRO – DPMNE-së, Johan Tarçullovski sot nga arresti shtëpiak është dërguar në Prokurorinë për krimit të organizuar, e cili i shqyrton ngjarjet...

Rrahet brutalisht 23 vjeçari nga Reçica e Madhe e Tetovës

Mbrëmë rreth orës 01:20 në Spitalin e Tetovës është dërguar 23 vjeçari B.B nga Reçica e Madhe me lëndime në kokë dhe trup. Pas...

Nimetz: Nuk ka një emër të ri për Maqedoninë

Ndërkohë që Athina e Shkupi pranojnë se janë shumë afër bisedimeve për të zgjidhur çështjet e emrit të Maqedonisë, ndërmjetësuesi Matthew Nimetz në një...

Ja çfarë po ndodhë me Betmenin dhe shokët e tij në burg

Deputetët nga Ohri, Sasho Vasilevski, Luben Arnaudov si dhe Bogdan Ilievski, i njohur si Betmeni, prej sot kanë filluar grevën e urisë, njofton Ohrit1,...

Komandant Panteri e godet keq Bilall Kasamin

Hamdi Ndrecaj, i njohur si komandant ’Panteri’ ka goditur keq liderin e Lëvizjes BESA, Bilall Kasami. “Çfarë të mire ka ky që shtiret herë si...

Deri të ejten Ivanovi ka afat të nënshkruaj ligjin për gjuhët

Presidenti Gjorge Ivanov deri të ejten në mesnatë do të duhet që të nënshkruaj ligjin për gjuhët ose do ta kthej në kuvend me...

Rama: Pa Partinë Socialiste shqipja nuk do të ishte zyrtare në Maqedoni (VIDEO)

Kryeministri shqiptar Edi Rama në fjalimin e tij me rastin e 26 vjetorit të forumit rinor socialist FRESSH theksoi se Partia Socialiste ka rolin...

Ambasadori bullgar në Maqedoni, Ivan Velikov Petrov prezanton programin bullgar të kryesimit të BE-së

Ambasadori i Bullgarisë në Maqedoni, Ivan Velikov Petrov do të prezantojë programin dhe prioritetet e kryesimit bullgar të Këshillit të Bashkimit Evropian, përcjell Telegrafi...

Qulavkova: Tani kemi dy gjuhë shtetërore, po ndryshohet identiteti i shtetit

Akademikja Katica Qulavkova vlerëson se me ligjin e ri për gjuhët po ndryshohet identiteti i shtetit. “Tragjike është kur të ndryshosh identitetin e shtetit vetë,...

Weather

Lajme

Qeveria i jep leje Vuçiqit për të vizituar Kosovën

Qeveria e Kosovës i ka dhënë leje presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, që të vizitojë Kosovën gjatë fundjavës së ardhshme. Këtë e ka konfirmuar për...

Sholtes: Shfuqizimi i Gjykatës Speciale izolon Kosovën

Intervistë ekskluzive me Igor Sholtes, raportues i posaçëm i PE për Kosovën. Ai kërkon që të mos shfuqizohet ligi për Gjykatën Speciale dhe të...

Haradinaj i huton këshilltarët, ia fut vrap në shesh

Kryeministrin Ramush Haradinaj jemi mësuar ta shohim duke vrapuar në natyrë dhe nëpër bjeshkë Por këtë zanat ai nuk e harron as kur është në...