BDI i bën thirrje diasporës: Më 23 gusht aplikoni për të ushtruar të drejtën...

Më 30 korrik 2018, Kuvendi i Republikës së Maqedonisë, në bazë të Marrëveshjes së arritur ndërmjet Republikës së Maqedonisë dhe Republikës së Greqisë, mori...

Ahmeti: Korrigjimi kufijve, fushatë mediatike

Kreu i BDI’së, Ali Ahmeti, ka komentuar idenë për korrigjimin e kufijve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, duke thënë se kjo është më tepër imagjinare...

Shtatëmbëdhjetë vjet nga nënshkrimi i Marrëveshjes së Ohrit

Më 13 gusht para 17 viteve u nënshkrua Marrëveshje e Ohrit, me të cilën iu dha fund konfliktit disamujor në Republikën e Maqedonisë në...

KSHZ: Komunat të lajnë borxhet për zgjedhjet lokale

Në prag të zbatimit të referendumit, Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve fton komunat që të lajnë borxhet ndaj anëtarëve të këshillave zgjedhore dhe ndaj anëtarëve...

VMRO me akuza të reja ndaj Shekerinkës: Ka dhënë 6.500 euro OJQ-së me të...

VMRO-DPMNE në një prej kumtesave të sotme partiake përsëri e kritikoi ministren e mbrojtjes, RadmillaSheqerinska për kushtet e këqija për punë të ushtarëve me...

Çiklistëve nga Tetova nuk u jepen viza nga Arabia Saudite për të kryer Haxhin...

Çiklistët nga Tetova Amir Asllani dhe Senad Idrizi që u nisën për në Haxh me biçikleta nuk u jepen viza për në Arabinë Saudite. Pas...

Scaparrotti: Pres që Maqedonia të bëhet anëtare e NATO-s

Me padurim presim që Maqedonia të bëhet anëtarja e 30-të e NATO-s, ka deklaruar në Shkup, komandanti Suprem i NATO-s për Evropë, gjenerali Curtis...

Maqedoni, rezultatet e anketave për referendumin japin optimizëm

Dallimi prej 6,4 për qind në dobi të qytetarëve të anketuar në Maqedoni të cilët do të japin mbështetje për pyetjen e referendumit “A...

Turqit në Maqedoni kundër Gjergj Dedajt ambasador

Partia për Lëvizjen e Turqve në Maqedoni (PLT) ka dërguar reagim me shkrim te presidenti Gjorge Ivanov dhe ministri i Punëve të Jashtme Nikolla...

Partitë shqiptare në Maqedoni kundër ndryshimit të kufijve në Ballkan

Partitë politike në Maqedoni kundërshtojnë mundësinë e ndarjes së Kosovës, respektivisht të ndryshimit të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë. Partia më e madhe në...

Weather

Lajme

Ditët në vijim me mot të vranët dhe shi

Ditëve në vijim mot i ndryshueshëm, me diell dhe shi. Temperaturat e ajrit, do të pësojnë rënie të lehtë, por do të luhaten kryesisht rreth...

Tahiri kërkon hetimin e kërcënuesve të prokurorit Blakaj

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, në llogarinë e tij në Facebook, ka shprehur pakënaqësinë e tij me lajmin për dorëheqjen e prokurorit nga Prokuroria...

Thaçi dënon kërcënimet ndaj prokurorit që hetonte veteranët mashtrues

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka dënuar ashpër kërcënimet e bëra ndaj prokurorit të Prokurorisë Speciale, Elez Blakaj, i cili edhe dha dorëheqje. Thaçi përmes...