Gazetarja maqedonase: “Është koha t’i urrejmë shqiptarët”!

Gazetarja Biljana Sekullovska ka ironizuar me patriotët maqedonas me një artikull të saj me titull “Është koha që të urrejmë shqiptarët”, transmeton Zhurnal. Ajo shkruan...

Tetovë, varrosen pesë anëtarët e familjes që humbën jetën nga zjarri

Pesë viktimat e zjarrit të një dite më parë në Tetovë u varrosën sot në varrezat e qytetit. Shokë, miq e familjarë të të...

Shkrimtari nga Kërçova e godet rëndë Zaevin

VITI RI HISTORIK 2018 I ÇORAPEVE NGA KALOSH ÇELIKU Zaev (“Shpëtimtari” i shqiptarëve) për rrogën e rritur të Haredinajt: nga 1.550 euro në 2.950 euro, në...

Analistët, reformimi i VMRO-së proces i vështirë, Kristijan Mickoski, është hija e Gruevskit

Mbetet çështje kohe per te pare  nëse do të ketë ose jo reformim të VMRO-DPMNE-së pas kongresit të organizuar. Analistet politik për “TVM2”, Sasho Ordanovski...

Ligji për gjuhët, Qeveria: Presim mendimin e Komisionit të Venecias

Qeveria do të kërkojë mendim nga Komisioni i Venecias për dispozitat e ligjit që kanë të bëjnë me dygjuhësinë në uniformat e policisë, punonjësve...

Në Manastir të Maqedonisë kërkohet “vdekje për shqiptarët”

Qyteti i alfabetit shqip ka zbardhur me parullën që kërkon vdekjen e shqiptarëve. Në rrjetet sociale po qarkullon një fotografi, ku shihet se dikush ka...

Ndëroj jetë deputeti i parë që ngriti flamurin shqiptarë në parlamentin e Maqedonisë Sali...

Ka ndëruar jetë ish anëtar i Partisë për Prosperitet Demokratik të Shqiptarëve në Maqedoni. Është lindur në vitin 1939 në Kërçovë Sali Ramadani ishte një...

Osmani: Përgjimet janë keqpërdorur nga politika

Propozim-ligji për ndjekjen e komunikimeve dhe ai për Agjencinë Teknike Operative mund të pësojnë ndryshime, sa i takon strukturës udhëheqëse. Zv.kryeministri për Çështje Evropiane, Bujar...

Kush ishte kumanovari që takohej me sekretaren amerikane Medlin Olbrajt gjatë luftës së Kosovës!...

Kjo foto me Madeleine Olbright, Sekretare e Shtetit Amerikan daton nga viti200, gjatë qëndrimit të saj në Kosovë. Në të gjendet edhe shqiptaro-amerikani nga...

VMRO: Kallëzim penal për Xhaferin

Sipas partisë maqedonase në opozitë Xhaferi e ka uzurpuar funksionin e kryetarit të Kuvendit të RM-së dhe ka mundësuar që miartimi i ligjit për...

Weather

Lajme

A do të ringjallet FER’i? Përgjigjet Ilir Deda

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Alternativës, Ilir Deda, ka folur për mundësinë e ringjalljes së partisë së dikurshme, Fryma e Re,...

Hoxhaj në Jerusalem: Kosova dhe Izraeli fazë të re bashkëpunimi në muajt e ardhshëm

Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, në ditën e dytë të vizitës së tij në Izrael ka takuar drejtorin e përgjithshëm të Ministrisë...

Mësohet se për çfarë temash do të diskutojnë Thaçi e Vuçiq

“Me ftesën e përfaqësueses së lartë, Mogherinit presidenti Vuçiq dhe presidenti Thaçi do të kenë një takim të nivelit më të lartë, ku ata...