Polici shqiptar në njësinë speciale të Maqedonisë: Ejani të na shihni si na degradojnë...

Polici i njësisë speciale EBR, Gentian Dauti i revoltuar nga trajtimi i shqiptarëve në EBR, ka shkruar një shkrim ku u është drejtuar udhëheqësve...

Nënë Tereza në veshje kombëtare shqiptare (FOTO)

Gonxhe Bojaxhiu, e njohur botërisht si Nënë Tereza ose Shën Tereza e Kalkutës është nobelistja shqiptare që pjesën më të madhe të jetës së...

Kur krimineli luan rolin e viktimës

Të dashur miq, Olsi Yazikxhi, që me aq kënaqësi deklaroi se kishte për qëllim të provokojë “kombëtarët” dhe dëshironte “të kruhet me shqiptarët e Maqedonisë”,...

Bojana Stefanovska: Shqiptarët kan 3000 vite histori, kurse Maqedonët kanë vetëm 73 vite sepse...

Maqedonasja, Bojana Stefanovska deklaron se historia e Maqedonisë fillon 73 vite më përpara ku u krijua si shtet nga Tito, dhe ka vetëm 27...

Pamje nga varrimi i aktores shqiptare që u vra në SHBA

Aktorja shqiptare Adea Shabani, që jetonte në Los Angelos, është varrosur sot në Shkup.  Adea Shabani u gjend e vdekur në një varrë të cekët...

Gostivar, vetëhelmohet 28 vjeçarja, pi 12 tableta barna

Dje rreth ores 14.00, në repartin urgjent të Spitalit të përgjithshëm ,,Ferid Murat,, në Gostivar, është pranuar 28 vjeçarja M.Sh. nga Gostivari, e cila...

Tradita e re e Shkupit – Një copë bakllava për Kurban Bajram

Qytetarët të cilët rastisën sot pasdite në sheshin “Maqedonia” në Shkup, patën një rast të veçantë të shijojnë një copë bakllava, të cilën e...

Vëllai i kryeministrit Zaev i kundërpërgjigjet kreut të VMRO-së

Pas bombës së plasur nga udhëheqësi i VMRO-DPMNE-së, ku ka akuzuar se kamionët e vëllait të kryeministrit Zoran Zaev transportojnë për REK Bitola. Sipas...

Hiqet përmendorja e parë e”Skopje 2014″ (FOTO)

Përmendorja e Andon Janev – Qoses mbrëmë është hequr  nga Gjykata Supreme në qendër të Shkupit. Urdhrin për heqjen e përmendores e ka dhënë Inspektoriati...

Adnan Ismaili “baba” i Lëvizjes së Gashve, akuzat nga krahu i Kasamit!

Në rrjetet sociale kryesisht në facebook kanë shpërthyer akuzat ndaj njërit prej taboreve të  Lëvizjes BESA, e cila dje në Kongres zgjodhi për kryetar...

Weather

Lajme

Pas Vuçiqit, kosovarët i vërsulen Mogherinit: Ku janë të drejtat tona?!

  Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian në Kosovë, Federica Mogherini ka publikuar para disa ditësh një fotografi në profilin e saj në Facebook, ku...

Fisnik Ismaili tallet me Albin Kurtin: Cërrc, as protesta s’ka ma

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Fisnik Ismali, është tallur me ish-kryetarin e partisë së tij, Albin Kurti. Ismaili përmes një shkrimi  në Facebook ka thënë...

Thaçi nuk flet as për Dialogun e as për Specialen

Një ditë pasi Kuvendi i Kosovës miratoi ligjet që Forcës së Sigurisë së Kosovës i japin mandat ushtarak, presidenti Hashim Thaçi ka bërë homazhe...