Nacionalisti maqedonas: Do t’ua pres kokat politikanëve që e ndryshojnë emrin

Kryetari i Kongresit Botëror Maqedonas, Todor Petrov është kërcënuar se do t’ ua presë kokat të gjithë atyre politikanëve maqedonas që do të pranojnë...

Maqedonia vazhdon të bëhet shtet i kryqeve, ja ku u vendos kryqi 13 metër...

Në vendin “Guri i zi – Crn Kamen” në Mavrovë, solemnisht është përuruar kryqi 13 metër i lartë. Iniciatorë të vendosjes së kryqit janë “Shoqata...

Dy agjentët kthehen në Maqedoni

Këshilli i Gjyqtarëve të Selanikut vendosi sot se Nikolla Boshkovski dhe Goran Grujevski duhet të ekstradohen në Maqedoni. Sipas portalit të Selanikut Voria, menjëherë pas...

Seanca kuvendore e parë për vitin 2018 fillon me përzgjedhjen e gjykatësve kushtetues dhe...

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi për më 9 janar ka caktuar gjashtë seanca kuvendore, midis të cilave edhe seanca e...

Festat e fundvitit, shitje e ulët nëpër tregje

As reklamat me zë të lartë të produkteve nuk u ndihmon shitësve në Bit Pazar që t’i shesin pemët dhe perimet. Ata thonë se...

Nuk do ta besoni sa poshtë ka rënë Gruevski. Shikojeni me çfarë makinë vozitet!...

Lideri i VMRO-DPMNE, Nikolla Gruevski, me makinën e tij 20-vjeçare “Fiat Punto” i ka paraprirë protestës me makina në mbështetje të burgosurve për dhunën...

Arben Taravari godet Zaevin, e krahason me Gruevskin

Kryetari i komunës së Gostivarit, Arben Taravari ka goditur kryeministrin e Maqedonisë, Zoran Zaev pasi ky i fundit mbrëmë tha se ASH-ja nuk do...

Zaev optimist për 2018-tën: Ftesë për në NATO, fillim të negociatave me BE-në dhe...

Kryeministri Zoran Zaev është optimist se në gjysmën e parë të këtij viti mund të zgjidhet problemi me emrin dhe se Maqedonia të marrë...

Kanceri midis Shkupit, ja ku gjendet deponia e frikshme (VIDEO)

Në ish-Jugosllavi, “Ohis” ishte prodhuesi më i madh i detergjenteve dhe pesticideve të ndryshme. Sot, përveç që kjo fabrikë nuk mban më lavdinë e...

USAID-i shënon 25 vjetorin në Maqedoni, populli amerikan përmes USAID-it ka investuar më shumë...

25 vjet miqësi e vërtetë me kompanitë maqedonase – krijim dhe mbështetje e pjesëmarrësve të fortë dhe konkurrentë në tregun vendor dhe ndërkombëtar  Agjencioni amerikan...

Weather

Lajme

BBC: Vrasja ndodhi nën “hijen” e një konflikti

Ngjarja e sotme në Mitrovicën veriore, ku Oliver Ivanoviq mbeti i vrarë për të shtënave me armë, mund të ngritë tensionet ndër etnike në...

Trajkoviq për vrasjen e Ivanoviqit: Kjo është e rëndë, po kthehemi në vitet e...

Ish-deputetja në Kuvendin e Kosovës Rada Trajkoviq, me rastin e vrasjes së Oliver Ivanoviqit ka thënë se kjo “për të gjithë serbët në Kosovë...

Si u injorua alarmi i Oliverit: Nuk po frikësohemi nga shqiptarët por nga serbët

Lideri i iniciativës qytetare “Liri, Demokraci, Drejtësi” (SDP) Oliver Ivanoviq, i cili u vra mëngjesin e sotëm në hyrje të zyrës së tij në...