Sot mbahet seanca për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Zaev

Kuvendi sot do të diskutojë mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë. VMRO-DPMNE-ja pret që mosbesimi të votohet nga shumica e deputetëve. Me këtë iniciativë, partia e Mickoskit edhe zyrtarisht...

Zaevi dhe Zekiri bashkë në pushime në Ohër

Deputeti i LSDM-së Muhamed Zekiri ka plasur sot në rrjetin social Facebook, një fotografi nga liqeni i Ohrit, ku edhe janë vendosur me pushime,...

VMRO ka propozuar ndryshime ligjore që t’i shpëtojë nga burgu Gruevskin dhe ish-udhëheqësinë e...

Ekspertë juridik nga VMRO-DPMNE të martën, kolegëve nga LSDM u kanë dorëzuar në letër propozim – ndryshime të Kodit Penal në kapitujt për keqpërdorim...

Zaev: Mickovski nuk mund të flasë për nepotizëm, ka qenë asistent i babait të...

Pas thuajse dy dekada, mbahet debat i parë publik në TVM1, ku përballen Kryeministri i vendit dhe lideri i opozitës më të madhe në...

Zaev: Në korrik pres ftesë për anëtarësim në NATO

Nëse drejtohemi gjithë drejt gjetjes së zgjidhjes, 2018 mund të jetë vit për t’u mbajtur mend edhe për Maqedoninë, por edhe për rajonin, BE-në...

LSDM-ja i dënon sulmet ndaj kryetarit të SHGM-së

Lidhja Socialdemokrate e Maqedonisë dënon çdo lloj të gjuhës së urrejtjes, fyerjes apo nënçmimit ndaj çdo qytetari të Republikës së Maqedonisë. “LSDM-ja i dënon sulmet...

Mogherini: Marrëveshja për emrin, historike për të dy vendet

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini, me rastin e Marrëveshjes për zgjidhjen e kontestit maqedono-grek për...

Kuvendi shqyrton raportet vjetore të DSK-së dhe Inteligjencës

Komisioni parlamentar për monitorimin e punës së DSK-së dhe Agjencisë së Inteligjencës, shqyrtoi raportet vjetore të dy organeve të lartpërmendura të sigurisë. Për shkak...

Mbi 64 për qind e qytetarëve të Maqedonisë janë për hyrje në BE, mbi...

Nëse nesër do të mbahej referendum për hyrjen e Maqedonisë në BE, 64.2 për qind e qytetarëve të Maqedonisë janë përgjigjur “pro”, ndërsa të...

Maqedonia pret që Kosova të heq doganën për produktet bujqësore

Qeveria e Maqedonisë është në komunikim  të vazhdueshëm me ministrat e Kosovës dhe rajonit, në mënyrë që të mos vije deri tek ndërmarrja e...

Weather

Lajme

A do të dalin Thaçi e Vuçiq kundër kancelares Merkel?

Deklarata e Angela Merkelit se askush nuk guxon t’i prekë kufijtë në Ballkan nga analistë e politikanë po shihet si një shuplakë e fortë...

Ambasada e Kosovës në Itali: S’kemi informacione nëse mes të lënduarve ka qytetarë të...

Një tragjedi e madhe ka ndodhur në Itali, ku pas shembjes së urës në Gjenova raportohet se deri më tani kanë humbur jetën 35...

Mblidhen forcat serbe në Bujanoc?

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti tha se ka informacione që është rritur prania e xhandarmërise serbe në Bujanoc. Këtë deklaratë e dha pas...