Bekteshi u takua me Ministrin e Ekonomisë te Emirateve, Sulltanin Bin Said Al Mansuri

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi gjatë vizitës zyrtare në Emiratet e Bashkuara Arabe, sot u takua me Ministrin e Ekonomisë të Emirateve të Bashkuara...

Zaev: Pa zgjidhjen e çështjes së emrit nuk anëtarësim në NATO

Nuk do të ketë ftesë për anëtarësim në NATO për Maqedoninë pa zgjiedhjen e çështjes së emrit me Greqinë fqinje, deklaroi dje kryeministri maqedonas,...

Dhuna në Kuvend: Sulmuesit bërtitën “do t’u vrasim të gjithëve, nuk do të dilni...

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi dëshmoi në gjykatë në lidhje me tentimvrasjen e deputetit dhe kryetarit të Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, natën e...

Xhaferi, Kiracovski dhe Mançevski dëshmojnë për sulmin ndaj Selës (Foto)

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, ministri i Shoqërisë Informatike, Damjan Mançevski dhe deputeti Aleksandar Kiracovski janë dëshmitarë të ftuar në seancën gjyqësore për rastin...

Ligjet reformuese para deputetëve

Katër ditë pune për përfundimin e procedurës për bartjen e ligjeve reformuese kanë deputetët para raportit të ri për përparimin e vendit që do...

Rasti “Tank”, Gruevski sërish në Gjykatë

Në Gjykatën Penale për sot është caktuar seancë e re për lëndën “Tanku”, lëndë e Prokurorisë Speciale Publike. Në rastin “Tank” janë të akuzuar ish-kryeministri...

Institucionet ende nuk e dinë motivin e incidentit në Reçicë të Vogël

Një përplasje brendapartiake që pasoi me rrahje fizike, e që përfundoi me përdorimin e armëve të zjarrit, mori jetën e një personi, dy persona...

Asnjë hap përpara drejt zyrtarizimit të gjuhës shqipe

Tejkalimi i ngërçit procedural dhe kushtetues rreth shpalljes së ligjit për përdorimin e gjuhëve në gazetën zyrtare është lënë krejtësisht në heshtje. Asnjë hap nuk...

Takim i liderëve për emrin, qeveria nuk zbardh datën

Kryeministri Zoran Zaev paralajmëroi se pas festës së Pashkëve do të mbahet takimi liderësh, por nga kabineti i tij nuk japin informata për sa...

Brenda 8 viteve, 15.000 nxënës shqiptar dhe tjerë janë shpërngulur nga Maqedonia

Dikur 4.000, ndonjëherë 2.000 ose 500… Cdo vit shkollor na ulet një numër i madh i nxënësve që regjistrohen në shkollat fillore dhe nuk...

Weather

Lajme

Zëdhënësja e Mogherinit jep detaje rreth letrës së BE’së, dërguar Ramush Haradinajt

Zëdhënësja për Politikat e Jashtme të BE’së, Maja Kocijançiq, ka bërë të ditur se zyrtarët e BE’së, Federica Mogherini, Johannes Hahn dhe Cecilia Malmstrom,...

Ndërprerjet e rrymës, Qeveria paralajmëron ashpër KEDS’in

Avni Arifi, shefi i stafit të kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se Qeveria e vendit më nuk do të pajtohet me arsyetimet...

Ministri i Brendshëm mbledh në takim kryetarët e komunave

Ministri i Punëve të Brendshme i Kosovës, Ekrem Mustafa, do të mbledhë në takim të hënën kryetarët e komunave të Kosovës. Sipas një njoftimi të...