Haradinaj sonte në darkë me kryeministren serbe

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë vizitës së tij në Maqedoni, pritet të takohet edhe me homologen e tij serbe, Ana Bërnabiq. Kështu të paktën...

Haradinaj e Zaev dakordohen të përafrojnë agjendat e tyre të përbashkëta politike e ekonomike

Kosova është e interesuar të ketë raporte të mira me fqinjët e saj dhe Maqedonia është një shembull i mirë i bashkëpunimit ndërshtetëror, kështu...

Haradinaj nga Shkupi: Kemi përparuar aq shumë në teknologji sa s’kemi nevojë për viza

Kryeministri i Republikës, Ramush Haradinaj, ka folur rreth agjendës së tij në Samitin Digjital që po mbahet në Maqedoni Ai ka përmendur përparimet e vendit...

Haradinaj sot takohet në Shkup me Mogherinin dhe Hahn

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sot do të qëndrojë në Maqedoni ku do të marrë pjesë në Samitit të parë digjital të Ballkanit Perëndimor. Siç...

Treshja që vulosi procesin integrimeve të Maqedonisë në BE

Lideri i BDI-së. Ali Ahmeti, Zv.kryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani dhe deputeti i BDI-së Artan Grubi janë treshja e që e çuan një...

Xhaferi: Ligji i gjuhëve mund të shpallet edhe pa nënshkrimin e presidentit

Ligji i përdorimit të gjuhëve vazhdon të mbetet një temë aktuale në Maqedoni, por që nuk dihet se kur dhe në çfarë mënyre do...

Kasami: Lëvizja BESA, pjesë e Qeverisë, ja detajet/VIDEO

Bilall Kasami nga Lëvizja BESA ka bërë të ditur se me kryeministrin Zoran Zaev, veçmë janë marrë vesh që Lëvizja BESA të jetë pjesë...

Hahn-Zaev: Reformat të vazhdojnë për të arritur qëllimet finale të Maqedonisë

Eurokomisioneri Johannes Hahn realizoi takimin e tij me Kryeministrin Zoran Zaev, një ditë pas publikimit të Raportit të Përparimit nga ana e Komisionit Evropian...

Tetë persona do të dëshmojnë për blerjen e ‘Mercedesit’ të Gruevskit

Në Gjykatën Penale do të mbahet seancë gjyqësore për lëndën “Tenk” të Prokurorisë Speciale Publike.Në këtë seancë do të dëshmojnë tetë persona. Rasti “Tenk” ka...

Seancë e re gjyqësore për sulmin ndaj Selës

Në Gjykatën Penale sot duhet të vazhdojë gjykimi i të akuzuarve për tentimin për vrasje të deputetit Ziadin Sela, që ndodhi më 27 prill...

Weather

Lajme

Porositë e banorëve të Karaçevës për ekipin negociator

Banorët e Karaçevës i kanë shkruar Ekipit Negociator kosovar, duke i kërkuar që mos t’i harrojnë dhe të bisedohet me Beogradin edhe për tokat...

Shumë qytetarë braktisin shtetësinë e Kosovës

Në muajin janar të këtij viti janë deponuar 378 kërkesa për t’u liruar nga shtetësia e Kosovës. Ndërsa, vitin e kaluar 5700 kosovarë kanë kërkuar...

Anton Quni tregon se kë duhet ta gjykojë Tribunali Special në Hagë

Gjykata Speciale deri më tani ka ftuar për intervistim rreth 20 ish-pjesëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, por ftesa të tilla nuk kanë marrë...