Bakojani: Me Zaevin më lehtë bisedohet se sa me Gruevskin

Kam frikë se është dhe një mundësi e vetme në vrazhdën e mundësive që po humb politika e jashtme greke, kështu thekson ish ministrja...

Ja çka u morën vesh Ahmeti e Mickovski

Dy orë ka zgjatur takimi i parë publik mes kreut të VMRO-DPMNE-së dhe atij të BDI-së, Hristjan Mickoskit dhe Ali Ahmetit. Ahmeti tha se...

Të dielën sërish protesta për emrin

Organizata për mbrojtjen e identitetit të Maqedonisë, organizon të dielën në ora 13:00 sërish protestë kundër kontestit të emrit të Maqedonisë. “Ka ardhur koha për...

Mickoski para takimit me Ahmetin: Ai është politikan i mençur dhe me përvojë

Ahmeti është politikan i mençur dhe me përvojë, tha kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski para takimit të nesërm me të. Ai në një intervistë...

Protesta për Almirin e vogël në Shkup: T’i merret lënda prokurores Suzana Kusigerska, të...

Përpara Prokurorisë Publike Themelore sot po zhvillohet protesta për vrasjen e Almirit të vogël. Organizatorët e protestës kërkuan që lënda t’i merret prokurores Suzana...

Osmani: Integrimi i Ballkanit Perëndimor në BE dhe NATO është garanci për stabilitetin dhe...

Zëvendëskryetari i Qeverisë përgjegjës për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, sot, në hapësirat e Sekretariatit për Çështje Evropiane, mbajti takim të përbashkët me Alehandro Alvargonzales,...

Drejtori shqiptar: Sot me një nënshkrim shkarkova 11 drejtorë të VMRO-së, emërova një drejtoreshë...

Xhevat Iseni nga Shkupi është një ndër funksionarët më të guximshëm në qeverisjen e re. Si kryetar bordi i propozuar prej LSDM-së në Ndërmarrjen...

Vizita e funksionarëve të lartë të NATO-s dhe KE-së sot në Shkup

Alvargonzales dhe Popovski sot duhet të takohen me kryeministrin Zoran Zaev si edhe me ministrin e Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov si dhe me...

Në Gjykatën Supreme në Athinë seancë gjyqësore për ankesën e Grujevskit dhe Boshkovskit

Ish-shefi i DSK-së Goran Grujevski dhe kolegu i tij Nikolla Boshkovski, sot kanë ardhur në seancën gjyqësore në Gjykatën Supreme në Athinë, ku do...

Shqipja zyrtare, VMRO nuk tërhiqet nga 35 mijë amendimet

Opozita maqedonase thotë se mbetet e vendosur për të bllokuar kalimin e ligjit të gjuhëve në Parlamentin vendas. Ky ligj vendos në statusin e gjuhës...

Weather

Lajme

Rrëfimi i biznesmenit të cilit i kërkoi ryshfet zëvendësministri Cena

Zëvendësministri Musa Cena është liruar nga detyra me vendim të Kryemisnitrit Ramush Haradinaj. Prokuroria po pretendon se ka prova që ai me dy të tjerë...

Si do të jetë moti në Kosovë të martën

Të martën, në Kosovë do të mbajë mot kryesisht i vranët, ka njoftuar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës. Sipas IHMK-së, vranësirat gjatë ditës do të shoqërohen...

Serbët kërcënojnë edhe deputetin Milaim Zeka

Deputeti i Kuvendit të Kosovës Milaim Zeka, i cili vie nga radhët e Nismës Socialdemokrate ka bërë të ditur se ka pranuar kërcënime nga...