Seancë gjyqësore për “TNT”, “Transportuesi” dhe “Tenderët”

Në Gjykatën Penale për sot janë caktuar tre seanca të reja gjyqësore për lëndët e Prokurorisë Speciale Publike dhe atë për “TNT”, “Transportuesi” dhe...

Moti sot në Maqedoni

Në mbarë vendin sot do të mbaj mot me diell dhe vranësira mesatare, ndërsa në orët e pasdites vranësirat do të jenë më të...

Fatime Fetai feston ditëlindjen, ja sa vjet bën (FOTO)

rokurorja speciale Fatime ka festuar ditëlindjen e saj. Fetai e shoqëruar nga familjarë kolegë e bashkëpuntorë ka festuar 33 vjetorin e saj me përfshirë këtu...

Shtyhet gjykimi i Gruevskit, Zaev me dyer të mbyllura dëgjoi bisedat telefonike

Larg syve të opinionit publik, sot në Gjykatën Penale të Shkupit u dëgjuan bisedat telefonike të siguruara nga masat e veçanta hetimore për rastin...

Opozita kthehet në Kuvend, miratohen ligjet nga fusha e sigurisë

Kuvendi i Maqedonisë ka arritur më në fund të miratoj disa nga ligjet kryesore nga fusha e sigurisë dhe gjyqësorit, si ligjin për dëshmitarët...

Qeveria e Zaevit i mbijetoi interpelancës

Nuk ka kaluar në Kuvend mocioni i mosbesimit i kërkuar nga VMRO-DPMNE-ja për ta rrëzuar qeverinë Zaev. 62 deputetë votuan kundër, 40 pro dhe...

Dimitrov jep detaje pas takimit me Koxias

Ministri i Punëve të jashtme të Maqedonisë Nikolla Dimitrov pas takimit me homologun e tij grek Niko Kocijas, deklaroi se në takim është biseduar...

Shkup, tetë aksidente komunikacioni gjatë ditës së djeshme

Shoferi i skuterit është lënduar rëndë në një nga gjithsej tetë aksidenteve që kanë ndodhur gjatë ditës së djeshme në rajonin e SPB Shkup....

Kuvendi i Maqedonisë do të votoj ligjet e paketës reformuese 3-6-9, OBRM-PDUKM-ja ka dhënë...

Në Kuvendin e Maqedonisë duhet të votohen sot ligjet reformuese të paketës 3-6-9, që është paralajmëruar se edhe OBRM-PDUKM-ja ka dhënë dritë jeshile. Ata tashmë...

Pas pesë muajsh jashtë Parlamentit, kthehet VMRO-DPMNE

Pas pesë muajsh jashtë Parlamentit, opozita u kthye në bankat e Kuvendit. Sot është dita e tyre, sepse pas nismës që e kanë ngritur...

Lajme

Moti sot, priten reshje të mëdha të shiut

Ky është parashikimi i motit për sot. Vendi ynë do të vijojë të shoqërohet nga një mot jostabil, shoqëruar...

Rradhë shumë të gjata para objektit të AKI’së, ishte afati i fundit për të...

Sot ishte afati i fundit për të aplikuar në konkursin për ‘’spiun’’ në Agjencionin Kosovar të Intelegjencës. Interesimi ishte...

Kelmendi e vajton Morsin: Mik i madh i Kosovës

Ish-presidenti i Egjiptit, Mohamed Morsi, ka vdekur pasi është paraqitur sot në gjykatë. Sipas raportimeve të mediave shtetërore të Egjiptit, ish-presidenti fillimisht...