Nga kush marrin para shtesë partitë politike?

Organizatat që në fokus kanë luftën kundër korrupsionit në Maqedoni, kërkojnë që të kufizohet vlera e mjeteve financiare që partive mund t’u dhurohet në...

Bujar Osmani sot prezenton statusin e implementimit të Planit 3-6-9

Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani sot do të mbajë konferencë për shtyp ku do të preznetojë statusin e implementimit të Planit 3-6-9. “Nesër, 24 shkurt (e shtunë), në media qendrën e...

Angellov: Përmendorja e Qoses duhet të vendoset në një lokacion tjetër

Stojançe Angellov ka reaguar në Facebook për largimin e përmendores së Andon Qoses, nga autoritetet e Bashkisë së Shkupit dhe Komunës Qendër. Ai thotë se...

Maqedonisë ia imponojnë rrethanat gjetjen e zgjidhjes për emrin

Maqedonisë ia imponojnë rrethanat gjetjen e zgjidhjes për emrin Bisedimet për kontestin e emrit ndërmjet Maqedonisë dhe Greqisë, kanë hyrën në fazën finale, edhe pse...

Hiqet nga aeroporti tabela “Aleksandri i Madh” (Foto)

Pas hyrjes në fuqi të vendimit të Qeverisë për riemërtimin e aeroportit të Shkupit dhe Autostradës “Aleksandri i Madh”, në këto momente po bëhet...

Maqedonisë ia imponojnë rrethanat gjetjen e zgjidhjes për emrin

Bisedimet për kontestin e emrit ndërmjet Maqedonisë dhe Greqisë, kanë hyrën në fazën finale, edhe pse ende mbetet e paqartë se cila mund të...

Një dekadë me vetëm një shqiptar!

Gati dhjetë vite pas formimit të saj, Prokuroria për ndjekjen e korrupsionit dhe krimit të organizuar vazhdon të funksionojë me vetëm një prokuror shqiptar....

Shenazi Salihi e bën kurban Vesel Memedin

Shenazi Salihi, kryetar i degës së RDK-së së Vrapçishtit ka goditur liderin e RDK, Vesel Memedin në lidhje me postin e fundit që e...

Rameti: Shqiponja në Çair përfaqëson identitetin e shqiptarëve në Maqedoni

Fillimi i procesit të heqjeve të përmendoreve kontestuese të projektit “Shkupi 2014” është përshëndetur nga historianët shqiptarë të cilët kërkojnë që kjo procedurë të...

Memedi: Arben Taravari refuzoi këshilltarët tanë, i mbeti besnik VMRO-së

I ftuar në emisionin “Në Fokus” në Art Channel, lideri i RDK-së dhe njëherit nënkryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Vesel Memedi, duke folur për...

Weather

Lajme

Tahiri dhe Apostolova hapen tryezën “Rruga drejt një kodi Civil”

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri së bashku me Shefen e Zyrës së BE-së/Përfaqësuesja e Posaçme e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, hapën sot tryezën...

Rikthehet bora në Kosovë, Tahirsylaj tregon deri kur do të zgjasë dimri

Eksperti i meteorologjisë, njëherësh edhe profesor i meteorologjisë në universitetin shtetëror, Sylë Tahirsylaj, ka treguar se deri kur do të jenë prezente reshjet e...

Vdes gazetari Naim Hagjosaj

Ka ndërruar jetë gazetari Naim Hagjosaj, lajmin e kanë bërë të ditur miqtë e të ndjerit. Për vdekjen e hershme të gazetarit ka shkruar...