Gruevski në Gjykatën e Shkupit, përmes video incizimit

Ish-kryeministri maqedonas Nikolla Gruevski, i cili para rreth një muaji u arratis në Hungari, u pa dhe u dëgjua sot përmes video incizimit që...

Padi penale kundër ministrit të Vetëqeverisjes Lokale të Maqedonisë, Suhejl Fazliu

Policia financiare e Maqedonisë ka ngritur padi penale kundër ministrit aktual të Vetëqeverisjes Lokale, Suhejl Fazliu dhe kundër paraardhësit të tij, Lirim Shabani për...

Zaev u përgjigjet zyrtarëve bullgarë: Jam maqedon, flas maqedonisht

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev i është përgjigjur deklaratave të fundit të zyrtarëve të lartë të Bullgarisë lidhur me pohimet e tij për gjuhën...

Shqipëria ndër vendet e para që do të nënshkruaj protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë...

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev sot u takua me Gramoz Ruçin kryetar i Parlamentit të Shqipërisë. Ruçi theksoi se ndjehet i impresionuar me politikën stabile...

E nervozoi përkthyesja, Talat Xhaferi i mëshon tavolinës: Fol Shqip!

Një moment pakujdesie e përkthyeses e ka nervozuar kryetarin e Kuvendit të Maqedonisë Talat Xhaferi, në momentin që po i drejtohej mediave bashkë me...

Maqedoni, stomatologët specialistë ende nuk kanë marrë pagat e premtuara

Specialistët e stomatologjisë ende nuk kanë marrë pagat, të cilat ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe ua premtoi si kompensim për punën e tyre. Burimet...

Zaev-Costa: Portugalia e mbështet anëtarësimin e Maqedonisë në BE dhe NATO

Kryeministri Zoran Zaev u takua me kryeministrin e Portugalisë, Antonio Costa, gjatë një vizite punës në këtë vend, njofton Telegrafi Maqedoni. “Kryeministri Zaev ka vlerësuar...

Debati për propozim amendamentet hynë në fazën finale

Debati publik për propozim amendamentet e Kushtetutës do të përfundojë ditën e hënë në Tetovë dhe Shtip. Në tri debatet publike çka u mbajt...

Pas 5 viteve në krye të komunës, kryetari i Kërçovës vizitohet për herë të...

Kryetari i Komunës së Kërçovës, Fatmir Dehari po ushtron mandatin e tij të dytë si kryetar komune, por pas 5 viteve në qeverisje këtë...

Ivanovi е pranoi se dhuna e 27 prillit në Kuvendin e Maqedonisë ishte e...

Presidenti maqedonas Gjorge Ivanov, sot, derisa i demantonte deklaratat e të akuzuarve për dhunën e 27 prillit se edhe ai ka qenë i përzier në ngjarjen e përgjakshme të sulmit...

Weather

Lajme

Pas Vuçiqit, kosovarët i vërsulen Mogherinit: Ku janë të drejtat tona?!

  Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian në Kosovë, Federica Mogherini ka publikuar para disa ditësh një fotografi në profilin e saj në Facebook, ku...

Fisnik Ismaili tallet me Albin Kurtin: Cërrc, as protesta s’ka ma

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Fisnik Ismali, është tallur me ish-kryetarin e partisë së tij, Albin Kurti. Ismaili përmes një shkrimi  në Facebook ka thënë...

Thaçi nuk flet as për Dialogun e as për Specialen

Një ditë pasi Kuvendi i Kosovës miratoi ligjet që Forcës së Sigurisë së Kosovës i japin mandat ushtarak, presidenti Hashim Thaçi ka bërë homazhe...