Kolona prej 10 kilometër nga Strazha drejtë Gostivarit (FOTO)

Për shkak të vikendit të zgjatur dhe kthimit të qytetarëve në vendbanimet e tyre, sonte një kolonë prej 10 kilometra është formuar nga Strazha...

Zaevi dhe Zekiri bashkë në pushime në Ohër

Deputeti i LSDM-së Muhamed Zekiri ka plasur sot në rrjetin social Facebook, një fotografi nga liqeni i Ohrit, ku edhe janë vendosur me pushime,...

Makina zyrtare e MPB-së së Maqedonisë në rrugët e Greqisë për përdorime personale, Range...

Redaksia e NetPress në fillim të fundjavës mori material video dhe foto duke thënë se në Greqi është vërejtur automjet luksoz në pronësi të...

Dy vite nga vërshimet në Shkup

Pasditen e 6 gushtit në rajonin e Shkupit kishte mbajtur mot i ligë me të rreshura të mëdha të shiut dhe erës së fuqishme. Të...

ASH: Nuk jemi kundër integrimit në NATO dhe BE

Pas Intervistës së Zv kryeministrit Bujar Osmani ka reaguar Aleanca për Shqiptarët. Nga ku hedhin poshtë si të pabaza thëniet e Osmanit se opozita...

Karakamishva: Nuk dua as kunguj të mbjell me Zaevin, e lë më ta ndajë...

Nuk e priti as kryetarin për t’iu përgjigjur kryeministrit, i cili dje tha se i ka ofruar VMRO DPMNE-së që ta marr në qeveri...

Ngritet iniciativë për dorëheqjen e Ivanovit

Në rrjetet sociale ka filluar një peticion online për dorëheqjen e presidentit të Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov. Kjo iniciativë e ngritur nga “Megafon”,  ishte...

Menduh Thaçi rizgjidhet kryetar i PDSH-së

Menduh Thaçi sot në Kongresin e 7 të Partisë Demokratike Shqiptare, i cili u mbajt në Tetovë, është rizgjedhur si Kreytar. Ai para të pranishmëve...

Zaev: Do të japë dorëheqje nëse në referendum ka më shumë vota “kundër”

Do të japë dorëheqje nëse në referendum ka më shumë vota “kundër” se sa “për”, tha sot kryeministri Zoran Zaev nga studioja e hapur...

MM do të ngritë padi kundër ushtarit që ka marrë pjesë në incidentin në...

Ministria e Mbrojtjes (MM) formon Komision me qëllim të ngritjes së procedurës kundër ushtarit profesionist Martin Bogoevski, i cili njihet në video xhirimin e...

Weather

Lajme

Sylë Tahirsylaj tregon për ndryshimet e motit, tregon se kur do të bie bora...

Eksperti dhe profesori i Meteorologjisë, Sylë Tahirsylaj, ka folur për motin që do të mbretërojë në Kosovë këto ditë. Tahirsylaj parashikon ulje të temperaturave gjatë...

Vetëvendosja vazhdon mobilizimin për protestën e së shtunës

Partia e Albin Kurtit po i vazhdon takimet me qytetarë në përpjekje për të siguruar pjesëmarrje sa më masive në protestën me moton “Një...

Ndryshim drastik i temperaturave

Javë me mot të ftohtë por kryesisht të kthjellët. Masa të ftohta ajrore nga Atlantiku verior, të paraprirë nga një front i ftohtë, do të...