Hiqet përmendorja e parë e”Skopje 2014″ (FOTO)

Përmendorja e Andon Janev – Qoses mbrëmë është hequr  nga Gjykata Supreme në qendër të Shkupit. Urdhrin për heqjen e përmendores e ka dhënë Inspektoriati...

Komuna e Strugës: Zeadin Sela ka harxhuar mbi 150.000 euro në vit për mirëmbajtjen...

Komuna e Strugës përmes një njoftimi të lëshuar për mediat e vendit ka informuar opinionin dhe qytetarët e saj se qeverisja e kaluar në...

Mediat greke për takimin Erdogan – Ivanov

“Pozitë e përbashkët mes Ivanov-Erdogan kundër pozitave greke”; “Negativ lidhur me ndryshimin e Kushtetutës, presidenti i Shkupit – Mbështetje nga Erdogani”; “Goditje nga Ivanov...

Blerim Sejdiu nuk e din me cilën BESË është

Kryetari i komunës së Zhelinës – Blerim Sejdiu i ftuar në emisionin ”Pas mëngjesit”- në televizionin Koha, flet në lidhje me qëllimet, platformën dhe...

Erdogani konfirmon se do të vizitoi Maqedoninë, ja në cilin muaj!

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdoğan, për ftesën e homologut të tij Gjorge Ivanov në Maqedoni, tha se në rast se programi i tij...

Vesel Memedi edhe zyrtarisht nënkryetarë i Parlamentit

Deputetët Goran Misovski, Frosina Teshevska Remenski dhe Vesel Memedi sot janë zgjedhur për nënkryetarë të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë. Zgjedhja e Misovskit, Tashevka Remenskit...

Qeveria vendosi për themelimin e TV shtetërore në gjuhën shqipe

Sot Qeveria miratoi disa vendime te rendesishme nepermjet propozim ndryshimit te ligjit: – Themelimin e Televizionit Shteteror ne gjuhen shqipe me emetim 24 ore, – Themelimin...

Adnan Ismaili “baba” i Lëvizjes së Gashve, akuzat nga krahu i Kasamit!

Në rrjetet sociale kryesisht në facebook kanë shpërthyer akuzat ndaj njërit prej taboreve të  Lëvizjes BESA, e cila dje në Kongres zgjodhi për kryetar...

Prezantohen sot në gjykatë ekspertizat për lëndimet e Ziadin Selës

Pas dëshmisë së dhënë nga deputeti dhe lideri i Aleancës së Shqiptarëve, Ziadin Sela për dhunën në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë me 27...

Filipov: Bullgarisë i pëlqen emri ”Maqedonia e Vardarit”

Gazetari bullgar, Kostadin Filipov, i afërt me tema historike në Bullgari dhe në rajon, ka folur për kontestin e emrit të Maqedonisë dhe ndikimin...

Weather

Lajme

Profili i ish-kandidatit për kryetar të Prishtinës Genc Meraku, i cili u arrestua sot

Ndejat e Ramush Haradinaj nëpër oda zakonisht kanë atmosferë. Madje kryeministri i Kosovës, dikur komandant i Zonës Operative të Dukagjinit, e ka arsyetuar gjuajtjen...

Komanda e KFOR-it në Bondsteel në duart e serbo-amerikanit, Nick Ducich

Nga kjo e martë udhëheqja e komandës së KFOR-it në Bondsteel është në duart e kolonelit, Nick Ducich. Oficeri amerikan me prejardhje serbe u duk...

Goranëve në Dragash nuk u intereson Demarkacioni

Seanca për Demarkacionin nuk po del të jetë në interes për komunitetin goran në Dragash. Ani pse njëri nga deputetët e grupit parlamentar të Listës...