Menduh Thaçi rizgjidhet kryetar i PDSH-së

Menduh Thaçi sot në Kongresin e 7 të Partisë Demokratike Shqiptare, i cili u mbajt në Tetovë, është rizgjedhur si Kreytar. Ai para të pranishmëve...

Zaev: Do të japë dorëheqje nëse në referendum ka më shumë vota “kundër”

Do të japë dorëheqje nëse në referendum ka më shumë vota “kundër” se sa “për”, tha sot kryeministri Zoran Zaev nga studioja e hapur...

MM do të ngritë padi kundër ushtarit që ka marrë pjesë në incidentin në...

Ministria e Mbrojtjes (MM) formon Komision me qëllim të ngritjes së procedurës kundër ushtarit profesionist Martin Bogoevski, i cili njihet në video xhirimin e...

Maqedonia, lider në rajon për burime anonime në publikimet mediatike

Platforma evropiane për përgjigje të propagandës ruse, “BE vs Disinfo”, sot i publikoi rezultatet e hulumtimit të organizatës joqeveritare serbe CRTA, për gjendjen me...

Reshjet e shiut, alarm për përmbytje në Poroj të Tetovës

Reshjet e shiut kanë alarmuar banorët e fshatit Poroj në Tetovë. Nga reshjet e mëdha gjatë ditës në Malësinë e Tetovës është mbushur sërish...

Zaev: Opozita të përfshihet dhe t’i thirrë qytetarëve të dalin në referendum

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev pret përkrahje nga deputetët e shumicës qeveritare në Kuvend për fillimin e iniciativës për referendumin. Nga Çerkezi i Kumanovës,...

Maqedoni, mblidhen nënshkrime për të kundërshtuar referendumin për emrin

Organizata qytetare “Të rinjtë për Maqedoninë”, e cila organizoi protestat e fundit para Kuvendit të Maqedonisë kundër ratifikimit të marrëveshjes me Greqinë, kanë filluar...

Gjergj Dedaj konfirmon se po shkon në Maqedoni, fotografohet para një hoteli me emrin...

Gjergj Dedaj siç duket do ta përfaqësojë diplomacinë kosovare në Maqedoni. Këtë e ka bërë të ditur vetë Dedaj nëpërmjet një postimi në Facebook. Ai...

Referendumi për emrin më 30 shtator – vendos Kuvendi i Maqedonisë, opozita bojkotoi votmin

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë, me 68 vota për dhe asnjë kundër dhe as të përmbajtur, pasditen e së hënës vendosi që më 30...

Sot shpallet data e referendumit për emrin e Maqedonisë

Sot, ditë e hënë, anëtarët e rinj të Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve do të betohen para kreut të Kuvendit të Maqedonisë. Betimi që ishte...

Weather

Lajme

Haradinaj takon presidentin e KE-së: Brukseli përshëndet çdo progres që ka bërë Kosova

Kryeministri i Republikës së Kosovë, Ramush Haradinaj, në kuadër të punimeve të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara në Nju Jork, së bashku...

Haradinaj: SHBA-të kanë rol të pazëvendësueshëm në rrugën euro-atlantike të vendit

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë vizitës së tij zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, sot bashkë me Presidentin Hashim Thaçi...

Thaçi takoi ndihmës-sekretarin Mitchell, merr mbështetjen e SHBA-së

Presidenti i Republikës së Kosovës, së bashku me kryeministrin, Ramush Haradinaj dhe zëvendëskryeministrin e parë, Behgjet Pacollin, zhvilluan një takim me ndihmës-sekretarin amerikan të...