VMRO paralajmëron protestat, Maqedonia po shkon në drejtim të gabuar

VMRO-DPMNE ka paralajmëruar se më 2 qershor në orën 20.00 do të organizoj protestë kundër Qeverisë. Sipas tyre Maqedonia po shkon në drejtim të...

Në Tetovë, tregu i shumicës është ende jofunksional

“Në këtë treg ishte destinuar të bëhet shitja me shumicë, ndërsa kapaciteti ishte paraparë për 40 automjete më të mëdha. Hapësira është rreth 3000...

Gjendet në lumin Vardar, trupi i pajetë i plakut nga Strimnica e Tetovës (FOTO)

Në ujërat e lumit Vardar në fushat e fshatit Saraçinë në komunën e Zhelinësm mëngjesin e sotëm është gjetur një trup i pajetë. Trupi është...

Sulmi nga Gruevski, Xhaferi: Është rezultat i krizës së tij psikologjike (VIDEO)

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë Talat Xhaferi gjendet për vizitë në Serbi ku ka realizuar mes tjerash edhe disa intervista për mediat e atjeshme. Në...

Zaev e Borisov vizitojnë Romën, për nderë të 24 majit të Shën Kirilit e...

Kryeministrat e Maqedonisë dhe Bullgarisë, Zoran Zaev e Boyko Borisov, do të vizitojnë Romën, ku do të kenë ceremoni të përbashkëta për 24 majin...

Zaev: Mickovski nuk mund të flasë për nepotizëm, ka qenë asistent i babait të...

Pas thuajse dy dekada, mbahet debat i parë publik në TVM1, ku përballen Kryeministri i vendit dhe lideri i opozitës më të madhe në...

Bexheti: Dënimi i Gruevskit, dëmtim politik por jo vendim i prerë

Analisti dhe historiani Nuri Bexheti e konsideron dënimin e ish-Kryeministrit të Maqedonisë, Nikolla Gruevski si verdikt për dëme politike ndaj tij por jo vendim...

Javën tjetër mbahet seanca për kandidatët e rinj për ministra

Më 1 qershor Kuvendi do të mund të votojë për emrat e ministrave dhe zv.ministrave të ri të propozuar nga kryeminsitri Zoran Zaev. Emrat...

Shqiptarët në Maqedoni nuk pranojnë zgjidhje me trashëgimi sllavo-maqedonase

“Republika Ilinditase e Maqedonisë nuk ka lidhje me shqiptarët. Spin-doktorët e BDI-së lozin dhe duan ta heqin vëmendjen nga korrupsioni dhe kriminaliteti. Kjo është...

Alivanoset nga keqardhja për dënimin e Gruevskit me burg (Video)

Disa simpatizues ët VMRO-DPMNE-së dhe Nikolla Gruevskit janë grumbulluar para Gjykatës Themelore Shkup 1, ku sot iu shqiptua dënim prej dy viteve burg ish...

Weather

Lajme

​Tanjug: Pacolli nesër në Sanxhak, jo si ministër, por si shtetas zviceran

Mediat serbe njoftojnë se Ministri i Jashtëm i Kosovës të cilit shteti serb si duket nuk do t'i japë leje të shkojë në Sanxhak,...

OVL UÇK kundër suspendimit nga puna të policëve ish ushtarë të UÇK-së

OVL UÇK Pejë, kërkon nga Drejtoria e Përgjithshme e Policisë, që të mos suspendojë nga puna policët dhe oficerët e PK-së (ish Ushtar të...

Deputetja e LDK-së letër Rikalos: Subvenciono kultivuesit e mjedrës po humbim prodhimet tona

Depuetetja e LDK-së, Doruntinë Maloku i është drejtuar më një letër të hapur Ministrit të Bujqësisë, Nenad Rikalo, për t’i subvencionuar kultivuesit e mjedrës....