Presidenti Pendarovski nesër vizitë zyrtare në Kosovë

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, të mërkurën do të shkojë në Kosovë për një vizitë zyrtare. Ai...

VMRO: Java e tretë nga tragjedia me autobusin, qeveria pa përgjigje dhe përgjegjësi

Nëpërmjet një njoftimi të VMRO-DPMNE-së thuhet se tashmë kanë kaluar tre javë nga katastrofa me autobusin ku humbën jetën 45 persona, ndërsa...

Tetë të vdekur nga koronavirusi në Maqedoninë Veriore

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë Veriore janë regjistruar tetë viktima me koronavirus dhe 82 raste të reja nga 1.211 testime...

Maqedoni/ Regjistrohen 101 raste të reja me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se në 24 orët e fundit janë bërë 1.299 testime për coronavirus, ndërsa 101 raste kanë...

Berlini mbetet i përkushtuar në fillimin e bisedimeve për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriu...

Maqedonia e Veriut i ka plotësuar të gjitha kushtet për fillimin e negociatave për anëtarësim në BE, për të cilat aktivitetet e...

Maqedonia e Veriut planifikon të blejë 3 milionë ton thëngjill nga Kosova

Maqedonia e Veriut po planifikon të blejë tre milionë ton thëngjill nga Kosova për të furnizuar termocentralet e saj kjo pasi mungesa...

Grupi i Kumanovës reagon pas diskutimeve të sotme në Kuvendin e Kosovës

Sot në Kuvendin e Kosovës përgjatë seancës parlamentare është diskutuar dhe është kërkuar nga disa deputetë që pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës”,...

Gashi uron Kovaçevskin dhe Mickoskin

Kryetari i Alternativës, Afrim Gashi përmes shkrimeve në rrjetet sociale ka uruar Dimitar Kovaçevskin për detyrën e re si kryetar i LSDM-së.

Zaevi dorëzon dorëheqjen në Kuvend

Kryeministri Zoran Zaev para pak minutash ka dërguar me shkrim dorëheqjen e tij para Kuvendit, shkruan Alsat. Me anë të një...

Ndalohet vjedhësi nga Shkupi, gjërat e vjedhura i’u kthehen pronarëve

Nga Ministira e Brendshme informojnë se zyrtarë policorë të SBP Shkup-EVR Çair, kanë arrestuar A.GJ (21) nga Shkupi, pë shkak të...