Delegacioni i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut pritet me duartrokitje në Bundestagut e Gjermanisë

Delegacioni i Kuvendit ka marrë pjesë në seancën plenare të Bundestagut, ku kryetarja dhe deputetët e Bundestagut e kanë përshëndetur kryetarin e...

U dënua me 40 vjet për ngjarjet në Kumanovë: Prisja të shkoja në veri,...

Ish-ushtari i UÇK-së, Enver Hoxha-Klajn, i dënuar me 40 vjet burgim për ngjarjet e 9 dhe 10 majit të vitit 2015 në...

Bytyqi: Lufta në Ukrainë mund të parandalojë ikjen e të rinjve

Si do të ndikojë kriza në Ukrainë ikjen e të rinjve nga Maqedonia e Veriut? Duke u përgjigjur në...

Përplasje në Kuvendin e Maqedonisë, Xhaferi i bërtet Micevskit: Ulu në vend nëse nuk...

Një kaos i vërtetë ka ndodhur gjatë seancës parlamentare, kur koordinatori i grupit parlamentar Nikolla Micevski kërkoi fjalim, por kryeparlamentari Talat Xhaferi...

Takim joformal i ministrave të jashtëm të NATO-s, merr pjesë edhe Maqedonia e Veriut

Ministri i Punëve të Jashtme i RMV-së, Bujar Osmani, do të merr pjesë në takimin joformal të Ministrave të Jashtëm të NATO-s,...

Pendarovski takohet me kryeministrin e Malit të Zi Abazoviq për herë të parë pasi...

Presidenti i vendit Stevo Pendarovski ka takuar kryeministrin e Malit të Zi, Dritan Abazoviq, gjatë pjesëmarrjes së tij në Forumin Ekonomik Botëror...

Petkov i bëri thirrje Radevit që të mbledhë Këshillin e Sigurisë Kombëtare për negociatat...

Kryeministri bullgar Kiril Petkov në një videofjalim i bëri thirrje presidentit Rumen Radev që të mbledhë Këshillin Konsultativ të Sigurisë Kombëtare për...

BE sjell në Maqedoni projektin “BE për të rinjtë”, synon punësimin e të rinjëve...

Delegacioni i Bashkimit Evropian në Maqedoninë e Veriut ka organizuar një takim me gazetarë dhe redaktorë nga vendi në lidhje me Marrëveshjen...

Maqedoni/ 467 raste të reja dhe 14 viktima nga Kovid-19

Maqedoni/ 467 raste të reja dhe 14 viktima nga Kovid-19 Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 467 raste...

Paradoksi në Kosovë: Festë për Evropën para dyerve të ambasadave

Shumë larg anëtarësimit në Bashkim Evropian dhe me qytetarë që nuk kanë të drejtë të lëvizin pa viza në shtetet e BE-së,...