Hasani: 45 minuta mjekët luftuan për jetën e Burimit, por plagët ishin të rënda!

Drejtori i urgjencës në Klinikën e Shkupit, Ilir Hasani, në një deklaratë për MIA ka thënë se Burim Idrizi i cili sonte u gjuajt...

Prokuroria: Vrasjes në Çair i ka paraprirë një zënkë verbale

Vrasjes, e cila ndodhi sot pasdite në Çair i ka pararirë një zënkë verbale mes tani të ndjerit dhe vrasisit, thonë nga Prokuroria themelore...

Talat Xhaferi takoi kryetarin e PD-së, Lulzim Basha

Gjatë vizitës zyrtare në Republikën e Shqipërisë, kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi, realizoi takim me kryetarin e partisë më të...

Ja kush është personi i vrarë në Çair

Personi me emrin Bujar Idrizi është qëlluar për vdekje me armë zjarri në rrugën Xhon Kenedi në Çair, afër shkollës së mesme Cvetan Dimov,...

Ivanov: Emri Maqedoni rrjedh nga India

Fjala Maqedoni rrjedh nga India. Është quajtur ‘Maa Ki Dunija’, dhe më pas romakët e kanë quajtur Maqedonia. Këtë presidenti Gjorge Ivanov ia ka...

Koxias: Duhet të gjejmë kompromis për emrin

Ministri i Punëve të Jashtme i Greqisë, Nikos Koxias në një intervistë për televizionin shtetëror grek ERT deklaroi se kontesti për emrin duhet të...

Ivanov në Brazil: Emri Maqedoni rrjedh nga India (FOTO)

Emri Maqedoni rrjedh nga Inida, është quajtur “Maa Ki Dunija” (Maa Ki Duniya), e më pas Romët e kanë quajtur Maqedoni. Këtë kryetari i vendit...

Përplasje mes policisë dhe protestuesve të VMRO-së në vendkalimin kufitar në Tabanocë (VIDEO)

Sonte militantët e VMRO-DPMNE kanë mbajtur protesta në kalimin kufitar Tabanovc. Në rrjetet sociale, shfaqet një video që tregon përplasjen mes policisë dhe protestuesve, njofton...

Vesel Memedi tregon në ClickPlus se çka i ka borxh Ziadin Sela (VIDEO)Vesel Memedi...

Lideri i RDK-së, Vesel Memedi në emisionin Click Plus në televizionin 21 ka treguar se çka i ka borxh Ziadin Sela. Ai gjatë emisionit ka...

Zaev: Qytetarët jo qeveritë e kanë përparësinë për formimin e politikave

Qeveria ka minimum hapësirë për gabim. Pritjet e qytetarëve janë të mëdha, ata qartë porositën se dëshirojnë praktikë të re dhe politika të reja....

Weather

Lajme

Kujtim Shala: Haradinaj t’i prijë gjetjes së zgjidhjes, ta respektojë opozitën

Deputeti i LDK-së, Kujtim Shala, ka kërkuar nga Haradinaj të jetë në krye të procesit për ta gjetur një zgjidhje për demarkacionin. Shala ka thënë...

Nxehet situata në Kuvend, Haradinaj: Marre ju koftë juve të LDK-së

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk duhet t’i dhemb askujt që raporti i Bulliqit të mos jetë pjesë e marrëveshjes. Ai ka...

Avdullah Hoti i ashpër me Haradinajn: Lem të flas se boll fole ti

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka reaguar ndaj kryeministrit Haradinaj, i cili u tha se marre që LDK po kërkon heqjen...