Është shuar zjarri në repartin pranues në Idrizovë

Zjarri në repartin pranues në burgun e Idrizovës sot pasdite është shuar, deklaroi për MIA-n komandanti i Brigadës për Mbrojtje kundër zjarrit së Qytetit...

Zaev: Denari është stabil, fuqia e bankave e mirë, performansi i ekonomisë në nivel...

Referendum i pasuksesshëm nuk do të thotë devalvim i denarit, tha kryeministri Zoran Zaev gjatë përgjigjes së pyetjeve të gazetarëve në konferencën e sotme...

Referendumin në Maqedoni do ta ndjekin 383 vëzhgues vendorë dhe 286 të huaj

Referendumin për Marrëveshjen me Greqinë më 30 shtator do ta ndjekin 383 vëzhgues vendorë dhe 286 të huaj, publikoi Komisionit Shtetëror i Zgjedhjeve në...

Rëndësia e votës shqiptare në referendumin për emrin e Maqedonisë

  Në kushte kur dominon fushata e mbështetësve të referendumit, ndërsa partia kryesore e opozitare VMRO-DPMNE vendimin se si duhet të veprojnë në lidhje me...

Eksporti i “lajmeve të rreme” i rikthehet Maqedonisë

Në industrinë e mugët të “lajmeve të rreme” në Maqedoni, duket se gjithçka shpaguhet. Në prag të referendumit të 30 shtatorit, i cili mund të...

Edhe katër ditë fushatë për referendumin për emrin e Maqedonisë

Fushata për referendumin e 30 shtatorit në Maqedoni për ndryshimin e emrit të shtetit, ka hyrë në javën e fundit, ndërsa zyrtarisht kampet pro,...

Erë e fuqishme në gjithë Maqedoninë, mblidhet shtabi i krizës

Era e fuqishme që përfshiu më shumë qytete të Maqedonisë, përfshirë edhe Shkupin, ka shkaktuar probleme në disa pjesë të kryeqytetit, duke shkulur pemë...

Sela për rastin “Sopoti”: Jeni fundërrina shovene – ju i dënuat, ju i amnistuat...

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, ka reaguar për vendimin e Ministrisë së Drejtësisë, për të mos i dëmshpërblyer të dënuarit e pafajshëm...

LSDM: Ivanovi është shumë i vogël që të vendosë për fatin e referendumit

Në javën kyçe për të ardhmen e shtetit dhe qytetarëve të saj, Gjorge Ivanov vendosi të mos e braktisë idenë e tij për izolim...

Maqedonia të enjten e fillon skrining procesin për negociata me BE-në

Në Komisionin Evropian në Bruksel të enjten udhëton një delegacion 40 anëtarësh i përbërë nga përfaqësues të më shumë ministrive dhe institucioneve, i kryesuar...

Weather

Lajme

Kosova fuqizon bashkëpunimin me Turqinë në fushën e shëndetësisë

Një delegacion i Ministrisë së Shëndetësisë ndodhet për vizitë zyrtare në Turqi. Delegacioni i Ministrisë së Shëndetësisë i udhëhequr nga Sekretari i përgjithshëm Dr. Naim...

Gashi: Takimi me Qeverinë e Bosnjës nuk është negociim për tarifën

Zëdhënësja e Qeverisë së Kosovës, Donjeta Gashi ka konfirmuar për Radion Evropa e Lirë, se Kosova i është përgjigjur pozitivisht kërkesës së Bosnje Hercegovinës...

Kur Vladimir Putin vizitoi Kosovën në vitin 2001

Mund të ju duket e pabesueshme, por udhëheqësi i Rusisë dhe një nga kundërshtarët më të mëdhenj të pavarësisë së Kosovës, Vladimir Putin ka...