Matthew Nimetz: Burri i durueshëm pas bisedimeve të Maqedonisë për ‘emër’

Pas 24 vitesh përpjekjeje për të negociuar një përfundim të një prej debateve më të stërzgjatura ndërkombëtare sa i përket emrit të Maqedonisë, diplomati...

Në Tetovë ndodh edhe kjo: 150 iftare çdo ditë falas për studentët

Qyteti i Tetovës dhe qytetarët e saj njihen për humanitet, porse guximi i madh dhe dëshira për të bërë mirë nuk njeh kufi këtë...

Likovë, 2 milionë euro për asfaltimin e rrugës rajonale

Kanë filluar përgatitjet rreth punimeve për shtruarjen me asfalt të rrugës rajonale Likovë-HotëlMatec të Komunës së Likovës. Bëhet fjalë për rrugë regjionale me gjatësi prej 3.5km...

Avokati i pjesëtarëve të “Grupit të Kumanovës” ka një lajm!

Avokati që i përfaqëson 12 të dënuar të “Grupit të Kumanovës”, Naser Raufi ka thënë për Indeksonline se Apeli ka kohë të vendosë për...

Zaev: Në korrik pres ftesë për anëtarësim në NATO

Nëse drejtohemi gjithë drejt gjetjes së zgjidhjes, 2018 mund të jetë vit për t’u mbajtur mend edhe për Maqedoninë, por edhe për rajonin, BE-në...

Largim ose legalizim të përmendores së Aleksandrit të Madh

Përmendorja “Ushtari në kalë” apo e njohur si përmendore e Aleksandrit të Madh por edhe “Porta Maqedonia” që ndodhen në Qendër të Shkupit, janë...

Polici shqiptar në njësinë speciale të Maqedonisë: Ejani të na shihni si na degradojnë...

Polici i njësisë speciale EBR, Gentian Dauti i revoltuar nga trajtimi i shqiptarëve në EBR, ka shkruar një shkrim ku u është drejtuar udhëheqësve...

Opozita maqedonase në protestë, kërkon zgjedhje të parakohshme

Partia opozitare maqedonase VMRO-DPMNE mbrëmjen e djeshme organizoi “tubim popullor” para ndërtesës së Qeverisë së Maqedonisë në të cilin shprehu pakënaqësi ndaj politikave të...

Zaev: Nuk kemi biseduar në telefon me Ciprasin

Kryeminsitri Zoran Zaev ka beret ë ditur sot se ende nuk është realizuar biseda e paralajmëruar telefonike me kryemisnitrin grek Aleksis Cipras për arritjen...

Në Universitetin e Tetovës sot u promovuan apsolventët e gjeneratës 2017/2018

Universiteti i Tetovës, sot organizoi ceremoninë e hedhjes së kapelave për apsolventët e gjeneratës 2017/2018. Rreth njëmijë apsolventë të këtij universiteti, sot në sheshin...

Weather

Lajme

Hahn vjen për taksën, Haradinaj thotë se mirëpret idetë e tij

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur sot për një vizitë të komisionerit për Zgjerim të Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, që do t’ia bëjë...

Kërkohet zbardhja e vrasjes së Oliver Ivanoviqit

Një vit nga vrasja e Oliver Ivanoviqit. Ndonëse ka kaluar një vit prej ditës kur në Mitrovicë është vrarë politikani serb Oliver Ivanoviq, ky rast...

Gjashtë studentë nga Shqipëria po studiojnë në Qendrën e Studimeve Universitare pranë FSK-së

Ministrja e Mbrojtjes në Shqipëri, Olta Xhaçka, ka bërë të ditur se Kadeti Gersian Leka është sot pjesë në programet stërvitore së bashku me...