Zbuloni sekretet më interesante të femrave

Femrat mbajnë shumë sekrete brenda tyre,por ju do njiheni me ato më tipiket: 1. Kur ju largoheni, ato flenë me këmishën tuaj Femrat mundohen t’jua fshehin ...

Çfarë i ndodh trupin tonë kur dashurojmë?

Hulumtimet tregojnë se njerëzit në marrëdhënie romantike, sidomos në martesë, ndihen më të shëndetshëm dhe jetojnë një jetë më të shëndetshme. Këtu janë gjërat më...

Personat me inteligjencë emocionale e shmangin viktimizimin dhe duan të jenë vetëm produktivë

Personat me nivele të larta të inteligjencës emocionale janë të aftë t’i perceptojnë, kontrollojnë dhe vlerësojnë emocionet e tyre, bashkë me emocionet e të...

A është ai i dashuruar në ju? Gjashtë shenjat që e tregojnë këtë (FOTO)

Nuk është sekret se meshkujt dhe femrat i shprehin ndjenjat ndryshe. E kjo mund të sjell vështirësi kur dëshironi të mësoni nëse ai është i...

Si t’i motivoni fëmijët e rritur pa shpërblime, dënime apo frikësime?

Nganjëherë fëmijët përjetojnë një periudhë të komplikuar dhe e kanë të vështirë ta gjejnë veten e tyre. Është obligim i prindërve dhe edukatorëve që t’i...

32 gjëra të mahnitshme të kesh pranë një motër

Motrat mund të zëvendësojnë miken më të mirë ose armiken më të mirë (në varësi të zënkave). Pavarsisht nëse jeni të lidhura me njëra-tjetrën...

9 gjëra që vetëm njerëzit që jetojnë larg familjeve të tyre mund t’i kuptojnë

Ka shumë gjëra si rezultat i të cilave njerëzit ndahen nga familjet e tyre… Ndonjëherë arsyeja mund të jetë puna, arsimimi, e ndonjëherë edhe dëshira...

Dy shenja që tregojnë se është vetëm epsh, e jo dashuri

Nëse keni filluar të dilni me dikë por thjesht nuk mund ta kuptoni nëse keni filluar ta dashuroni apo thjesht është diçka seksuale, atëherë...

Si të humbni peshë gjatë pushimeve, pa shkuar në palestër?

Pushimet janë një kohë e mrekullueshme për të gjithë ne, pasi në këtë periudhë, ne nuk pushojmë vetëm nga puna por kemi mundësinë të...

Lloji i kafesë që pi tregon shumë për karakterin tënd

Njerëzit e çiltër pëlqejnë të përdorin karamele, ose vanilje në kafe, kapuçinon e pinë romantikët, makiato është zgjedhje e të përgjegjshmëve, ndërsa kafen e...

Weather

Lajme

A do të dalin Thaçi e Vuçiq kundër kancelares Merkel?

Deklarata e Angela Merkelit se askush nuk guxon t’i prekë kufijtë në Ballkan nga analistë e politikanë po shihet si një shuplakë e fortë...

Ambasada e Kosovës në Itali: S’kemi informacione nëse mes të lënduarve ka qytetarë të...

Një tragjedi e madhe ka ndodhur në Itali, ku pas shembjes së urës në Gjenova raportohet se deri më tani kanë humbur jetën 35...

Mblidhen forcat serbe në Bujanoc?

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti tha se ka informacione që është rritur prania e xhandarmërise serbe në Bujanoc. Këtë deklaratë e dha pas...