Pse bëhesh më tërheqëse kur tregon pak?

Javid Sadr dhe Lauren Krowicki, studiuesit dhe autorët e artikullit ‘Preceptimi i fytyrës kërkon një sfidë’, zbuluan se paraqitja me më pak...

“Për t’u mbrojtur nga viruset”/ Fëmijët e kopshtit në Siberi detyrohen të bëjnë çdo...

Fëmijët e një kopshti në Siberi zhvishen çdo ditë dhe i hedhin vetes ujë të ftohtë akull. Edukatoret e...

10 shenjat kur keni filluar të rrëshqisni nga zemra e partnerit tuaj

Kur së pari mendojmë për tradhëtinë, rrallë mendojmë të kemi një lidhje emocionale me dikë tjetër jashtë martesës ose marrëdhënies tuaj.

Dimri ju than shume fytyrën, cilat janë maskat perfekte

Zgjidhjen për një lëkurë të butë gjatë ditëve të ftohta të dimrit e kërkojmë te kremrat e ndryshëm – që në thelb nuk është...

Letra e vjehrrës për nusen: Të them princeshë se mbretëresha jam vetë…!!!

E ke bezdi të të them e dashur? Pas të gjithave ti je gati për të hyrë në familjen tonë, do jesh...

Ngjyra më e famshme e këtij dimri është kjo:Gati për ndryshim

Janë disa gjëra që ne i presim gjithnjë me ardhjen e dimrit: çizmet e ngrohta, pulovrat, palltot, por mbi të gjitha një ngjyrë të...

6 “shndërrimet” që ndodhin në trupin tuaj nëse ecni çdo ditë

Ekspertët po këshillojnë rregullisht që të mos harrojmë domethënien e aktivitetit fizik. Ecja është aktiviteti fizik më i vjetër...

Njihuni me dietën ylber që forcon sistemin tuaj imunitar!

Sistemi imunitar ka nevojë për të gjitha lëndët ushqyese që të funksionojë normalisht. Ja cilat janë disa nga ushqimet...

Vetëm të guximshmit dashurojnë, mos e harroni këtë!

Përgatiti Esmeralda Birçaj, eksperte e shëndetit mendor Keni menduar ndonjëherë se me çfarë saktësisht jemi të dashuruar me një...

Kanë bërë lëmsh rrjetin, po ju a shihni fytyra në këto fotografi? (FOTO LAJM)

Të shohësh “fytyra” në vende ku nuk supozohet të jenë objekte, është një gjë mjaft e zakonshme dhe ne vëmë bast se...

Lajme

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është duke zhvilluar përgatitjet për organizimin e zgjedhjeve të parakohshme...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është duke zhvilluar përgatitjet për organizimin e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. 200 ekipe mobile do të jenë në...

LVV’ja dorëzon ankesë në Gjykatën Supreme

Lëvizja Vetëvendosje, ka dorëzuar ankesë në Gjykatën Supreme lidhur me vendimin e Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP), për moscertifikimin e...

FSK vazhdon kërkimin për qytetarin që dyshohet se u hodh nga “Ura e Fshejt”

Ekipet e Kërkim Shpëtimit në Ujëra  të Forcës së Sigurisë së Kosovës ( FSK ), gjatë ditës së djeshme kanë filluar me...