Si t’I bartni në mënyrën të duhur çizmet e shkurtra këtë vjeshtë

Mësoni si t’i kombinoni çizmet e shkurtra në mënyrë që të arrini dukje efektive dhe seksi, që të tërhiqni vëmendjen kudo që të shfaqeni… Për...

Çizmet e gjata”Trendi” që nuk ikën kurrë,zbuloni disa nga kombinimet e vajzave të ekranit

Kur dimri dhe i ftohti mbizotërojnë në ditët tona, ka vetëm një model këpucësh që mund t’ju shpëtojë. Këto janë çizmet e gjata të...

Ngjyra më e famshme e këtij dimri është kjo:Gati për ndryshim

Janë disa gjëra që ne i presim gjithnjë me ardhjen e dimrit: çizmet e ngrohta, pulovrat, palltot, por mbi të gjitha një ngjyrë të...

Të ngrohta dhe në trend:xhemperë-fustanet më të bukura për vjeshtë/dimër

Të ngrohta, moderne, praktike xhemper-fustanet janë ideale për vjeshtën romantike dhe sezonin e dimrit. Xhemper-fustanet e ngrohta dhe trendi me modelet e viteve shtatëdhjetë janë...

Palltot e garderobës suaj

Jemi pikërisht në stinën e vitit kur duhet të hedhim diçka sipër, e diçka të trashë madje… Një pallto, një xhup është ajo çfarë i...

Pse gratë e bukura kanë më pak fat në dashuri?

Nëse jeni tërheqëse, në jetë ju mund ta gjeni veten të rrethuar nga djemtë që duan të jenë me ju me çdo kusht, por...

E gjelbra e mbyllët, ideale për stinën e vjeshtës

Për këtë sezon, ngjyra që ka pikasur më së shumti është e gjelbra e mbyllët. Por, këtë veshje e bën të përkryer, kombinimi adekuat. Në rast...

Kombinimet të cilat do t’ju bëjnë të dukeni gjithmonë e përsosur

Damat e njohura e dinë shumë mirë që sekreti i dukjes së shkëlqyeshme qëndron në kombinimin e ngjyrave dhe materialeve! Nëse hamendeni se çka të...

Pantallonat e lëkurës janë rikthyer në modë, disa ide si t’i vishni dhe të...

Nëse dini t’i mbani dhe t`i kombinoni mirë, është e sigurt që do të dukeni plot stil teksa ecni rrugëve të qytetit. Nuk janë të...

Shenjat që tregojnë se partneri ju dashuron vërtet

Kur dy njerëz bien në dashuri, fillimi është mjaft i vështirë sepse nuk dihen qëllimet reale të njëri-tjetrit. Që të dy vazhdimisht mendojnë se çfarë...

Weather

Lajme

Pas Vuçiqit, kosovarët i vërsulen Mogherinit: Ku janë të drejtat tona?!

  Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian në Kosovë, Federica Mogherini ka publikuar para disa ditësh një fotografi në profilin e saj në Facebook, ku...

Fisnik Ismaili tallet me Albin Kurtin: Cërrc, as protesta s’ka ma

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Fisnik Ismali, është tallur me ish-kryetarin e partisë së tij, Albin Kurti. Ismaili përmes një shkrimi  në Facebook ka thënë...

Thaçi nuk flet as për Dialogun e as për Specialen

Një ditë pasi Kuvendi i Kosovës miratoi ligjet që Forcës së Sigurisë së Kosovës i japin mandat ushtarak, presidenti Hashim Thaçi ka bërë homazhe...