Ngjyra misterioze e syve të cilën e kanë vetëm 3% e njerëzve në botë

Për njerëzit të cilët kanë këtë ngjyrë të syve besohet që janë më të mirë në krevat sesa të tjerët, meshkujt janë shumë të...

Këto janë fazat e një dashurie të vërtetë. Shumica nuk e kalojnë dot të...

Shumë persona ngatërrojnë dashurinë e vërtetë me fluturat që ndiejnë në stomak në fillim të një marrëdhënieje. Por fluturat zhduken shpejt dhe ia lënë...

Këshilla për femrat! Ja si ta tërboni një mashkull në seks

Kush tjetër përveçse një mashkulli mund t’ju këshillonte më mirë sesi të kënaqni mashkullin tuaj në shtrat? Nga paraloja e deri në minutën e fundit...

Kuptimet që mbart ëndrra nëse keni parë persona që sot nuk jetojnë më!

Mistikët pretendojnë se bota e ëndrrave tona mund të jetë një lidhje me botët e tjera, e paarritshme për vetëdijen tonë të zgjuar, prandaj...

Sinjalet që tregojnë se ajo… është dakord

Qesh e sforcuar? Fik telefonin? Të thërret në emër? Janë këto disa nga mesazhet që një femër i dërgon pareshtur një mashkulli, për të...

Bli shtëpi, merr gruan falas… Oferta që do ju bëjë të qeshni me lot

Çfarë do të thoni nëse përmes një shpallje iu ofrohet një shtëpi dhe një grua për vetëm 76 mijë euro? Pikërisht këtë meshkujve ‘single’...

Turp të keni! Këto janë 4 gënjeshtrat më të shpeshta të femrave në internet

Rrjetet sociale janë kaq të përhapura sa rrallë mund të gjesh njerëz që nuk kanë të paktën një profil. Meqënëse miqtë virtualë nuk mund...

Gabimi më i madh që bëni gjithmonë me flokët e lagur

Të gjithë e dimë tashmë se flokët e lagur janë delikatë dhe veprimet me to shpesh mund të çojnë në dëmtim të tyre. Por ka...

A lejohet joga? Ja si përgjigjet el-Kardavi

Pyetja: I nderuari profesor, Jusuf ibn Abdullah el-Kardavi, Allahu të ruajt. Ju përshëndes me përshëndetjen islame, e përshëndetja islame është Selami-Paqja: Paqja, mëshira dhe...

Pesë gjëra që duhet t’ia bëni të qarta vjehrrës që në fillim, nëse jetoni...

Marrëdhënia me vjehrrën mund të jetë shumë e ndërlikuar, në një moment gjithçka është e përsosur dhe më pas, një fjalë apo një veprim...

Weather

Lajme

Statusi i viktimës së dhunës seksuale u njihet 144 personave prej 780’ve sa kishin...

Komisioni qeveritar për njohjen dhe verifikimin e statusit të personave të dhunuar gjatë konfliktit të fundit në Kosovë , deri më tani ka pranuar...

Haradinaj thotë se Ushtria e Kosovës do të jetë si çdo ushtri e botës

  Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka deklaruar se ushtria e Kosovës nuk e ka asnjë element më të vogël në mandat se sa ushtritë...

Dukagjin Pupovci: Prej vitit 2000 KEC ka marrë donacione mbi 10 milionë euro për...

Njëri prej udhëheqësve të një organizate joqeveritare, Dukagjin Pupovci, ka thënë se prej pasluftës deri më tash kanë marrë donacione në vlerë prej më...