Për të gjithë ju që jeni kurioz, ky është kuptimi i orës 0:00, 1:11,...

Të gjithëve na ka ndodhur të zgjohemi fiks në orën 1:11 të natës dhe kemi pyetur veten dhe të tjerët se ç’do të thotë....

Çfarë duan gratë me të vërtetë në shtrat? Ne përfundimisht e kemi përgjigjen

Nëse merr këtë këshillë ajo do të kërkojë për më shumë në dhomë gjumi. Seksi është gjithmonë kënaqësi në fillim, por si mund ta mbani...

5 gjërat që të ndodhin pas një marrëdhënieje të gabuar, kur gjen mashkullin e...

Kur takon një mashkull të mbarë pas një marrëdhënieje toksike, ke qindra dyshime në mendjen tënde. I trembesh nisjes së diçkaje të re, sepse...

Si të pini alkool “me inteligjencë” mbrëmjen e Vitit të Ri dhe të mbeteni...

Nëse keni planifikuar që natën e Vitit të Ri ta kaloni me miqtë ose familjen duke konsumuar alkool duhet të bëni disa veprime shumë...

Keni probleme me partnerin? Ja cilat janë 7 shenjat që tregojnë se lidhja juaj...

Kur në një marrëdhënie ka probleme, të parat që e ndiejnë janë femrat. Shpesh meshkujt rehatohen dhe refuzojnë të vrasin mendjen për të gjetur...

Disa këshilla si ta bëni lidhjen tuaj më të mirë në vitin 2018

Është e lehtë që të thuani se ky vit po shkon, duke shpresuar në një vit tjetër më të mirë, kur në fakt përgjegjës...

Katër sekretet që mund t’i mbani fshehtë nga partneri pa e shkatërruar lidhjen!

Ju dhe partneri duhet të dini shumë për njëri-tjetrin para se të vendosni ta kaloni jetën së bashku.   Çfarë konsideroni tradhti? Çfarë mendoni për divorcin?...

7 gjërat e çuditshme që gratë duan të bëjnë në dhomën e gjumit, kanë...

Shtatë pikat që janë shkruar më poshtë janë vetëm disa nga gjërat e çuditshme apo fantazitë të cilat janë të dëshiruara nga të gjitha...

Qejfi bëhet sipër: 5 sekrete për të drejtuar si zonjë, pa u lodhur

Nuk ka asgjë më eksituese sesa të rrish sipër partnerit, sepse të jep kontroll të plotë mbi lëvizjet dhe ritmin.   Por fillimisht ky pozicion mund...

4 mënyra si të përballojmë festat kur jemi të vetmuar ose të trishtuar larg...

Mjafton të shkojmë në kuzhinë dhe te ndiejmë aromën e mirë të ëmbëlsirave tradicionale që nënat apo edhe gjyshet tona kanë filluar të përgatisin...

Weather

Lajme

Si u injorua alarmi i Oliverit: Nuk po frikësohemi nga shqiptarët por nga serbët

Lideri i iniciativës qytetare “Liri, Demokraci, Drejtësi” (SDP) Oliver Ivanoviq, i cili u vra mëngjesin e sotëm në hyrje të zyrës së tij në...

Një nga deklaratat e fundit të Ivanoviq: Nuk frikësohem nga shqiptarët, por nga serbët

Oliver Ivanoviq e kishte shfaqur frikën e tij kohëve të fundit se mund të ndodhte diçka në Veri të Mitrovicës. Madje ai kishte thënë se...

Familja e Ivanoviqit refuzon ta bëjë obduksionin në Prishtinë

Kryetari i Iniciativës Qytetare, SDP, Olivier Ivanoviq është vrarë në Mitrovicën Veriore. Ai dyshohet se është gjuajtur me pesë plumba nga një veturë në lëvizje...