Ja arsyet pse femrat e forta nuk e gjejnë dot lehtë dashurinë

Nëse je një femër e fortë dhe e sigurtë në vete, me siguri e ke provuar në lëkurën tënde se sa e vështirë është...

Tetë shenja që do ta tradhtoni të dashurin

Në qoftë se do t’i njihni këto sinjale, me siguri jeni në rrugë që t’i kaloni kufijtë. Mirëpo, nëse reagoni me kohë, mund të...

Gjërat që bëjnë femrat në intimitet dhe meshkujt e urrejnë

Seksi është një moment intim që forcon marrëdhënien e çiftit. Megjithatë, gjërat nuk janë gjithmonë shumë të këndshme për të dy partnerët, dhe ka disa...

Zgjidhni një gur shkëlqyes për të zbuluar personalitetin tuaj të brendshëm!

Gurët e çmuar janë më shumë se vetëm ornamente të bukura. Këto bukuritë tokësore natyrore kanë fuqinë për të shëruar dhe për të mbrojtur,...

Këto janë sinjalet që japin vajzat kur u ka shkuar mendja për … !

Nëse pretendoni të kaloni në tjetër nivel me dikë, duhet patjetër të lexoni sjelljet e saj, sepse gjithçka fshihet aty, me ose apo vetëdijen...

Më thuaj çfarë pozicioni fle, të të them nga se vuan

Cilat janë pozicionet e mira dhe të këqija të gjumit? Jo gjithmonë pozicioni ynë i parapëlqyer i gjumit është i dobishëm për shëndetin tonë. Pavarësisht...

Këto janë gjërat ‘skandaloze’ që bëjnë femrat kur janë vetëm

Të gjitha femrat e dinë plotësisht atë që bëjmë kur jemi vetëm, apo jo? Pretendojmë sikur po qajmë në mënyrë që të shikojmë në...

A e dëmton bebin seksi gjatë shtatzënisë? Përgjigjen e keni këtu…

Shtatzënia është një proces natyral, si i tillë edhe seksi gjatë kësaj periudhe është normal. Luhatjet hormonale, të përzierat,dhimbja e shpinës apo ndjesia e lodhjes...

Pse nuset mbajnë buqetë me lule? Kjo traditë fsheh diçka që do habiteni!

Para ditës së madhe të martesës, nuset duhet të dinë se si qëndron e vërteta e buqetës së luleve. Mesa duket, historia e buqetës martesore...

​Përse vajzat me flokë ngjyrë ari apo të verdhë i quajmë bionde?

Kur thuhet flokët e kaltra – askush nuk mendon në të kaltrën e qiellit, por të verdhën. E pra përse është kështu? Me siguri ndonjëherë...

Weather

Lajme

A do të dalin Thaçi e Vuçiq kundër kancelares Merkel?

Deklarata e Angela Merkelit se askush nuk guxon t’i prekë kufijtë në Ballkan nga analistë e politikanë po shihet si një shuplakë e fortë...

Ambasada e Kosovës në Itali: S’kemi informacione nëse mes të lënduarve ka qytetarë të...

Një tragjedi e madhe ka ndodhur në Itali, ku pas shembjes së urës në Gjenova raportohet se deri më tani kanë humbur jetën 35...

Mblidhen forcat serbe në Bujanoc?

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti tha se ka informacione që është rritur prania e xhandarmërise serbe në Bujanoc. Këtë deklaratë e dha pas...