Gënjeshtra të sëmur, ky shkrim s’duhet lënë pa lexuar

Shfajёsime, hipokrizi pёr interes, justifikime pa vend: Tё gjithё e bёjnё kёtё pёr t’iu shmangur konfikteve. Por duhet pasur kujdes, sepse gёnjeshtrat mund tё...

Disa mënyra si t’i përdorni poçet e djegura

Kur në ndonjë prej dhomave digjet poçi, mos u ngutni që ta hidhni në shportën e mbeturinave – me vetëm pak kreativitet dhe angazhim...

5 arsye pse shpirtrat e fuqishëm ndihen te vetmuar

Ne mësojmë nga të tjerët, nga fitoret dhe humbjet tona dhe në të njëjtën kohë i mësojmë edhe të tjerët. Por herët a vonë...

7 gjërat e çuditshme që gratë duan të bëjnë në dhomën e gjumit, kanë...

Shtatë pikat që janë shkruar më poshtë janë vetëm disa nga gjërat e çuditshme apo fantazitë të cilat janë të dëshiruara nga të gjitha...

Të lodhur dhe të pavëmendshëm? Bëni këtë gjë 15 minuta në ditë dhe…

Vetëm çerek ore në ditë janë të mjaftueshme për të mbajtur larg stresin dhe ankthin, si dhe për të qenë të përqendruar dhe plot...

Si ta bëni partnerin që të përkujdeset më shumë për ju?

Gripet në këtë periudhë të stinës janë të pranishme dhe prekin mijëra njerëz. Kjo mund të jetë një frikë për çdo grua pasi fillon...

Bota është plot me miq të rremë, 15 leksione që duhet t’i mësoni para...

Cilat janë ato leksione të cilat patjetër duhet t’i mësoni para moshës tridhjetëvjeçare?   Kjo pyetje është paraqitur në sajtin Quora.   Është përgjigjur Max Lukominskyi, drejtor marketingu...

Si ta mbani mashkullin për vete?

Sherry Argov, autore e librit “Pse meshkujt dashurojnë bushtrat”, në librin e saj përgjigjet në pyetjet që shtrojnë pothuajse të gjitha gratë e botës. Kur...

Pse vetëkënaqësia e mposht vetëbesimin

Nga Kristin Wong, New York Times   “Duhet të kesh më shumë besim në vetvete,” më pati thënë një mik, ndërsa ndodheshim në një event të...

Si të kujdeseni për shëndetin mendor gjatë ndarjes

Kur një lidhje përfundon, mund ta keni vështirë ta përballoni atë dhimbje.   Gjërat e zakonshme, objektet dhe vendet papritmas ju mbushin vetëm me pikëllim e...

Weather

Lajme

Si u injorua alarmi i Oliverit: Nuk po frikësohemi nga shqiptarët por nga serbët

Lideri i iniciativës qytetare “Liri, Demokraci, Drejtësi” (SDP) Oliver Ivanoviq, i cili u vra mëngjesin e sotëm në hyrje të zyrës së tij në...

Një nga deklaratat e fundit të Ivanoviq: Nuk frikësohem nga shqiptarët, por nga serbët

Oliver Ivanoviq e kishte shfaqur frikën e tij kohëve të fundit se mund të ndodhte diçka në Veri të Mitrovicës. Madje ai kishte thënë se...

Familja e Ivanoviqit refuzon ta bëjë obduksionin në Prishtinë

Kryetari i Iniciativës Qytetare, SDP, Olivier Ivanoviq është vrarë në Mitrovicën Veriore. Ai dyshohet se është gjuajtur me pesë plumba nga një veturë në lëvizje...