Kafenetë janë lokacioni më i keq për takimet e para

Shkëmbimi i shikimeve me partnerin potencial përgjatë kohës kur pini kapuçin është klishe. Megjithatë, interesi romantik do të zvogëlohet për 99.9 për qind nëse...

Më thuaj çfarë mbathjesh vesh, të të them çfarë femre je

Ka të paktën 10 lloje të zakonshme të brendshmesh që mund të veshim çdo ditë: për çdo model, këtu është një personalitet korrespondues! T-string Nëse është...

Doni një marrëdhënie të fortë e jetëgjatë ? Sa herë duhet të dilni vetëm...

Ardhja në jetë e fëmijëve e pakëson gjithnjë e më tepër kohën që prindërit kalojnë vetëm me njëri-tjetrin. Lindja dhe rritja e një fëmije...

Çiftet që nuk postojnë në rrjete sociale janë më të lumtur

Ditëve të sotme çiftet vazhdimisht e bëjnë publike në rrjete sociale jetën e tyre romantike, e shpeshherë këtë e bëjnë disa herë brenda dite. Sidoqoftë,...

Meshkujt e martuar në përgjithësi janë më të trashë sesa beqarët

Ekspertët britanikë kanë analizuar të dhënat e 8,729 çifteve heteroseksuale përgjatë një periudhe 14-vjeçare dhe kanë zbuluar se meshkujt e martuar kanë dukshëm indeks...

Femra, nëse bëni këto veprime me dikë që pëlqeni, ai do zhduket. Kujdes!

Për t’ia bërë të ditur dikujt se e pëlqeni  ju jepni sinjalin nëpërmjet flirtimit. Ekspertët kanë dhënë disa këshilla për femrat, se çfarë nuk duhet...

Zbulohet cili ushtrim i palestrës shkakton më së shpeshti lëndime

Përderisa shumica e njerëzve besojnë në thënien se “pa dhimbje, s’ka përfitime” kur është fjala për ushtrime fizike, besojeni ose jo kjo nuk aplikohet...

11 gjëra që njerëzit e zgjuar nuk i thonë

Këto fraza kanë fuqi të veçantë: ato kanë një aftësi për t’iu bërë të dukeni keq edhe kur fjalët janë të vërteta. Më e keqja,...

Të sodisësh punonjëset e seksit te lagjja me ‘drita të kuqe’, në Amsterdam gjobitesh...

Nga muaji prill, kushdo që do të vizitojë lagjen e “dritave të kuqe” në Amsterdam, bën mirë që të përditësohet me rregullat për të...

Brenda kënaqësisë së femrës

A keni menduar ndonjëherë çka ndodh në mendjen dhe trupin tuaj gjatë orgazmës? Çka e bën trupin tuaj të ketë kënaqësi kaq të mëdha?...

Weather

Lajme

A do të ringjallet FER’i? Përgjigjet Ilir Deda

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Alternativës, Ilir Deda, ka folur për mundësinë e ringjalljes së partisë së dikurshme, Fryma e Re,...

Hoxhaj në Jerusalem: Kosova dhe Izraeli fazë të re bashkëpunimi në muajt e ardhshëm

Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, në ditën e dytë të vizitës së tij në Izrael ka takuar drejtorin e përgjithshëm të Ministrisë...

Mësohet se për çfarë temash do të diskutojnë Thaçi e Vuçiq

“Me ftesën e përfaqësueses së lartë, Mogherinit presidenti Vuçiq dhe presidenti Thaçi do të kenë një takim të nivelit më të lartë, ku ata...