Keni parë një ëndërr erotike? Zbuloni kuptimin e vërtetë të saj

A e dini se në ëndrrat që kanë të bëjnë me seksin në të vërtetë nuk bëhet fjalë për të? Kur ëndërroni një takim...

A do të jeni të suksesshëm t’i bëni për vete femrat, varet nga moti

Besoni apo jo, nuk është te sharmi, stili, tregimi juaj, por te prognoza e motit. Ajo është përgjegjëse për suksesin te femrat. Është e njohur...

Katër tipat e meshkujve që kërkojnë vetëm krevatin

Ka nga ata që futen drejt e në temë, disa përgatiten, disa luajnë dhe të tjerë janë të dhunshëm. Në një studim janë pyetur rreth...

A e dëmton bebin seksi gjatë shtatzënisë? Përgjigjen e keni këtu…

Shtatzënia është një proces natyral, si i tillë edhe seksi gjatë kësaj periudhe është normal. Luhatjet hormonale, të përzierat,dhimbja e shpinës apo ndjesia e lodhjes...

Martesa të shpëton jetën, studimi i fundit nxjerr të dhënat surprizuese

Sipas një studimi të fundit është zbuluar se të jesh i martuar të shpëton jetën. Personat e martuar kanë më pak shanse të preken...

Mendimet rreth seksit që çdo grua i ka pas lindjes

Shtatzënia është periudhë e bukur dhe e mahnitshme. Por, çfarë ndodh pas periudhës së shtatzënisë? A do të jetë seksi i njëjtë? Nuk është ndonjë sekret...

Këto janë 4 arsyet përse meshkujt preferojnë brunet!

Mesa duket qenkan 4 arsye, pse meshkujt preferojnë më shumë femrat brune. Ndikon ngjyra e flokut në preferencën e tyre? Si është e vërteta, pse?...

Nëse partneri ka këto tre karakteristika, lidhja juaj do jetë e suksesshme

Të jesh me një partner është e thjeshtë, por të jesh pranë partnerit të duhur për një marrëdhënie afatgjatë, është shumë e vështirë. Trim...

Pse meshkujt ende frikësohen aq shumë nga femrat ambicioze?

Kur Lauren, një inxhiniere mekanike 27 vjeçe, e takoi tanimë ish të dashurin e saj në festival, u dashurua. Ai e bënte të qeshte,...

Femrat shpenzojnë mesatarisht katër muaj të jetës duke vendosur çfarë të veshin

Mesatarisht gratë shpenzojnë rreth katër muaj gjatë jetës së tyre duke menduar se çfarë të veshin në punë. Pra, mesatarisht çdo ditë gratë i shpenzojnë...

Weather

Lajme

Shefes së BE-së i vazhdohet mandati, qëndron në Kosovë edhe 20 muaj

Këshilli i Bashkimit Evropian ka zgjatur mandatin e Përfaqësueses Speciale në Kosovë, Nataliya Apostolova, deri më 29 shkurt 2020. “Mandati i Nataliya Apostolovës si Përfaqësuese...

VV dhe Policia ia ndalojnë hyrjen në NPB, kryeshefit Hajdar Hoxhës të PSD’së

Kanë vazhduar përplasjet në mes të Lëvizjes Vetëvendosje (VV) dhe Partisë Socialdemokrate (PSD) për Ndërmarrjen Publike Banesore në Prishtinë. Ushtruesit të detyrës së Kryeshefit...

Ky është gazetari serb që po e kërkon Vucic, jeton në Kosovë

Ivan Maksimovic’it, gazetar serb që jeton në Mitrovicën Veriore, i ka dalë problem me ligjin pasi ndaj tij është ngritur aktakuzë në Beograd. Por Maksimovic...