Si t’i lësh atij mbresa që në herën e parë

Mbase do t’ju duket e çuditshme, por në të vërtetë ekziston një lloj paraloje që thuhet se lë mbresa në herën e parë me...

5 kombinime veshjesh për 5 ditët e ftohta që nap resin këtë javë

Moti i ftohtë vonoi, por erdhi menjëherë i furishëm me temperatura të ulëta dhe reshje dëbore. Dhe njësoj si mua, besoj se dhe juve...

Të vishesh me stil francez? Ju duhen vetmë këto veshje në garderobë dhe...

Stili francez i të veshurit adhurohet nga shumë pikërisht për faktin se dukesh bukur pa bërë shumë përpjekje. Dhe për t’u dukur fiks si...

Mënyrat më të mira për ta hequr ngjyrën e thonjve kur nuk keni tretës

Një manikyr i mirë nuk zgjatë përgjithmonë, dhe të gjithë e dimë! E gjitha fillon me thyerjet e shëmtuara, të cilat prishin pamjen e tyre....

Shtatë arsyet pse punonjësit më të mirë japin dorëheqjen, edhe kur ata e pëlqejnë...

Të humbasësh një punonjës të shkëlqyer është diçka e tmerrshme. Ka shpenzime të gjesh dhe trajnosh një zëvendësues. Është gjithashtu pasiguria se si do...

“Alarm tradhtie”: Shenja e cila tregon se burri po ju tradhton

Tradhtia është tabu në shumicën e lidhjeve, por një grua e cila brengoset se a po e tradhton burri, mund t’i forcojë më shumë...

Si të bëni që vetullat të duken më të trasha përmes tetë mënyrave të...

Doni të keni vetulla të trasha? Ne kemi disa këshilla të thjeshta. Filloni përgatitjen me lëkurë të pastër, dhe vetulla të thara. Hapi 1: Poziciononi brushën përgjatë...

Këtë duhet ta bëni cdo ditë nëse qëndroni gjatë pranë kompjuterit:...

Njeriu modern gjithnjë e më shumë po e kalon kohën pranë kompjuterit dhe me mjaft shkathtësi i përdor duart për ta shfrytëzuar tastierën në...

Nxirrni nga dollapet bluzat e punuara me dorë nga gjyshja

Duket se këtë vit po rikthehen sërish në trend shumë stile që për pak kohë u zhdukën. Mund të përmendim këtu xhinset e gjera...

Mënyrat se si të mbani lëkurën e butë dhe me shkëlqim gjatë dimrit

Moti gjatë stinës së dimrit nuk është shumë i përshtatshëm për lëkurën. Të ftohtit dhe nivelet e ulëta të lagështisë rezultojnë në ajër të thatë,...

Weather

Lajme

Pas Vuçiqit, kosovarët i vërsulen Mogherinit: Ku janë të drejtat tona?!

  Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian në Kosovë, Federica Mogherini ka publikuar para disa ditësh një fotografi në profilin e saj në Facebook, ku...

Fisnik Ismaili tallet me Albin Kurtin: Cërrc, as protesta s’ka ma

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Fisnik Ismali, është tallur me ish-kryetarin e partisë së tij, Albin Kurti. Ismaili përmes një shkrimi  në Facebook ka thënë...

Thaçi nuk flet as për Dialogun e as për Specialen

Një ditë pasi Kuvendi i Kosovës miratoi ligjet që Forcës së Sigurisë së Kosovës i japin mandat ushtarak, presidenti Hashim Thaçi ka bërë homazhe...