Në moshën 31-vjeçare, femrat kanë më së shumti vetëbesim

Sipas hulumtimeve nga ‘Great Lengths’, të cilët i kanë anketuar mbi 2,000 gra, mosha kur femrat e kanë vetëbesimin në të lartë është ajo...

Ja arsyet pse femrat e forta nuk e gjejnë dot lehtë dashurinë

Nëse je një femër e fortë dhe e sigurtë në vete, me siguri e ke provuar në lëkurën tënde se sa e vështirë është...

Gabimet që e bëjnë një femër të dështojë në krevat

Mënyra e komunikimit mes partnerëve mund të ndikojë në marrëdhëniet seksuale, gjë e cila mund edhe të dështojë. Nuk ka një formulë magjike që funksionon...

Dashuria ka 5 faza; arsyet pse shumica dështojnë në të tretën

“Siç duket nuk ishte për mua”, është fraza që shpeshherë e dëgjomë si shpjegim se përse është ndarë një çift. Ndoshta këtë ia kemi thënë...

Çfarë është dashuria? Duhet ta lexoni këtë shkrim, do t’ju bëjë të reflektoni gjatë

Ndonjëherë hapeni rreth probleme tuaja me dikë, sepse ndjeni dhe besoni se ai person është ndryshe dhe mbase këtë herë nuk do t’jua thyejnë...

JA SI T’I DREJTONI FLOKËT PA I SHKATËRRUAR ME PJASTËR

Për të gjitha vajzat që vuajnë për të drejtuar flokët, ka disa mënyra natyrale… pa piastër. Nëse i do flokët e drejtë,...

Kjo është mosha që femrat tradhëtojnë më shumë

Sipas një studimi të bërë nga marrëdhëniet jashtëmartesore site :Victoria Milan, thotë se ekziston një moshë që femrat kanë më shumë mundësi të tradhëtojnë. Sipas...

Përse i harrojmë shpejt ëndrrat

Ëndrrat kurrë nuk pushojnë të na fascinojnë dhe gjithmonë janë të mbështjella me mister… Psikologët akoma nuk kanë arritur të kuptojnë qëllimin e vërtetë...

8 rregulla të arta që do t’ju ndihmojnë të bëheni milioner

Le të ballafaqohemi me faktin se shumica prej nesh nuk bëjnë miliona, pasi mendojmë se është shumë e vështirë që të bëhemi të pasur...

Si t’i motivoni fëmijët e rritur pa shpërblime, dënime apo frikësime?

Nganjëherë fëmijët përjetojnë një periudhë të komplikuar dhe e kanë të vështirë ta gjejnë veten e tyre. Është obligim i prindërve dhe edukatorëve që t’i...

Lajme

Maliqi ka një teori pse LDK’ja nuk i fitoi zgjedhjet e 6 tetorit

Në zgjedhjet e 6 tetorit përparësia e Lëvizjes Vetëvendosjes ndaj Lidhjes Demokratike të Kosovës ishte se qytetarët kanë dashur ta çojnë në...

Përfaqësuesit e shoqërisë civile dhe Ministri i Mjedisit përplasen për ndërtimin e hidrocentraleve

Në emisionin Pressing në T7 është zhvilluar një debat për ndërtimin dhe operimin e hidrocentraleve mes Ministrit të Ambientit dhe përfaqësuesve të...

Shtatë ankesa në Gjykatën Supreme, 72 orë për të vendosur

Momentalisht në Gjykatën Supreme janë adresuar shtatë ankesa që kanë të bëjnë zgjedhjet e 6 tetorit. Gjykata Supreme pritet të vendos edhe...