Kjo teknikë do të iu ndihmoj të flini për 60 sekonda

Sigurisht që shumë nga ju keni probleme me gjumin çdo natë dhe bëni shumë rrotullime në shtrat deri sa të flini, por një ekspert...

5 mënyra për të shuar xhelozinë e partnerit

Xhelozia është dashuri thotë një shprehje e urtë, por kur teprohet me xhelozinë atëherë situata bëhet serioze. Tregohuni indiferente Mund të duket e vështirë por do...

Kujdesi për zonën intime është shumë i rëndësishëm, këto këshilla duhet t’i lexoni patjetër

Zona intime e çdo femre është një ekosistem unik, ku banojnë gati mbi 100 lloje mikroorganizmash. Midis tyre gjenden baktere të familjes së Laktobacileve,...

Ananasi kundër plakjes

Për të përfituar vlerat e tij ushqyese duhet ta konsumojmë të freskët. Ananasi i takon familjes Bromeliaceae, me origjinë nga vendet e Amerikës së Jugut,...

Trendët popullorë të thonjve këtë vjeshtë

Kur është fjala për thonjtë gjatë vjeshtës do të jenë me ngjyrë të errët të nuancës së kuqe dhe të errët ngjyrë e gjelbër,...

Forma e thonjve zbulon çfarë personi jeni, nëse thonjtë janë në formë…

Gjeni në foto cila është forma e thonjve tuaj dhe mësoni çfarë ju zbulon për personalitetin tuaj, por mund edhe të mësoni më shumë...

Çiftet që kanë djalë më të prirura për të qenë bashkë më gjatë

Qindra vite me parë çiftet të cilat kanë pasur fëmijë të gjinisë mashkullore e kanë konsideruar atë si dhuratë, karshi të pasurit vajzë. Por kjo...

Nëse nuk e respektoni dhe nuk kujdeseni për të, ajo do t’ju lë edhe...

Femrat janë të forta, dhe nëse nuk trajtohen me respekt ato do ta largojnë veten nga situatat që nuk u ndihmojnë atyre të zhvillohen. Mos...

Kulmi i kënaqësisë: Dy mënyrat më të lehta për t’ia gjetur asaj pikën G

Sipas hulumtimeve, 55% e meshkujve asnjëherë nuk ia kanë gjetur pikën G partneres – dhe 36% nuk e dinë as çfarë është kjo pikë. Ndonëse...

Pse disa njerëz i kanë gjithmonë duart e ftohta

Shpesh ndodh që njerëzit ankohen se duart e tyre janë të ftohta edhe kur nuk janë në një mjedis të ftohtë. Ky nuk është një...

Weather

Lajme

Pas Vuçiqit, kosovarët i vërsulen Mogherinit: Ku janë të drejtat tona?!

  Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian në Kosovë, Federica Mogherini ka publikuar para disa ditësh një fotografi në profilin e saj në Facebook, ku...

Fisnik Ismaili tallet me Albin Kurtin: Cërrc, as protesta s’ka ma

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Fisnik Ismali, është tallur me ish-kryetarin e partisë së tij, Albin Kurti. Ismaili përmes një shkrimi  në Facebook ka thënë...

Thaçi nuk flet as për Dialogun e as për Specialen

Një ditë pasi Kuvendi i Kosovës miratoi ligjet që Forcës së Sigurisë së Kosovës i japin mandat ushtarak, presidenti Hashim Thaçi ka bërë homazhe...