Sipas kalendarit Hënor, ja se kur duhet t’i presim flokët (Foto)

  Çfarë fshihet pas legjendës së Hënës dhe flokëve? Thuhet se prerja e flokëve kur Hëna është e plotë, do ti bënte ata më të...

Nëse takoni një burrë të tillë, largohuni prej tij

Shijet nuk diskutohen dhe ne kemi rënë dakord për një listë të llojeve të burrave nga të cilët çdo femër do të largohet për...

Si të veproni nëse partnerit tuaj nuk i pëlqen që ju të vëni makijazh

Mund të duket shumë e çuditshme që partneri të jetë kundër që ju të bëni makijazh. Por ka edhe raste të tilla që meshkujt...

Këto tri gënjeshtra shkatërrojnë një lidhje

Të gjitha gënjeshtrat dëmtojnë rëndë lidhjen tuaj, por këto 3 gënjeshtra do ta shkatërrojnë atë: 1. Gjithçka është në rregull Kur diçka është duke ju penguar...

Si të kujdeseni për shëndetin mendor gjatë ndarjes

Kur një lidhje përfundon, mund ta keni vështirë ta përballoni atë dhimbje.   Gjërat e zakonshme, objektet dhe vendet papritmas ju mbushin vetëm me pikëllim e...

E thotë shkenca: Katër sinjalet që tregojnë se një lidhje është në krizë

Çdo lidhje njerëzore, qoftë sentimentale apo profesionale, bazohet në sjelljet të cilët krijojnë dhe përkufizimin rreth saj. Çdo sjellje e protagonistëve është vendimtare për...

Këto janë 4 shenjat më pozitive të horoskopit, zbuloni nëse jeni edhe ju

Të jesh një person i mirë në ditët e sotme është sfidë më vete. Por këto shenja të zodiakut e kanë të lindur këtë...

Nuancat trend për këtë vit: Do të barten të gjitha në këtë ngjyrë fantastike

Hit nuancat do të gjenden në të gjitha, nga fustanet dhe çantat deri te xhaketat dhe këpucët.   Nëse flasim për modën, çdo sezon i vitit...

Për të gjithë ju që jeni kurioz, ky është kuptimi i orës 0:00, 1:11,...

Të gjithëve na ka ndodhur të zgjohemi fiks në orën 1:11 të natës dhe kemi pyetur veten dhe të tjerët se ç’do të thotë....

Pse femrat takohen gjithmonë me meshkujt e padëshiruar

Nuk është tip juaji, mirëpo assesi të ndërprisni takimet me të. A ju tingëllon kjo gjë normale?   Së paku të gjitha një herë në jetë...

Weather

Lajme

Si u injorua alarmi i Oliverit: Nuk po frikësohemi nga shqiptarët por nga serbët

Lideri i iniciativës qytetare “Liri, Demokraci, Drejtësi” (SDP) Oliver Ivanoviq, i cili u vra mëngjesin e sotëm në hyrje të zyrës së tij në...

Një nga deklaratat e fundit të Ivanoviq: Nuk frikësohem nga shqiptarët, por nga serbët

Oliver Ivanoviq e kishte shfaqur frikën e tij kohëve të fundit se mund të ndodhte diçka në Veri të Mitrovicës. Madje ai kishte thënë se...

Familja e Ivanoviqit refuzon ta bëjë obduksionin në Prishtinë

Kryetari i Iniciativës Qytetare, SDP, Olivier Ivanoviq është vrarë në Mitrovicën Veriore. Ai dyshohet se është gjuajtur me pesë plumba nga një veturë në lëvizje...