Këshillat gjeniale si të zgjoheni për 60 sekonda nga gjumi gjatë stinës së dimrit

Gjëja më e vështirë për ta bërë, sidomos gjatë ditëve muajve të dimrit është ngritja nga shtrati në mëngjes. Kur jashtë është ende errët dhe...

Më thuaj çfarë ngjyre i keni sytë, të të them çfarë njeriu jeni

Ngjyra e syve është diçka që të gjithë e kemi që nga lindja. Sigurisht, ju mund të bëni disa ndryshime duke përdorur lente për...

Zjarr në sheshin ‘Skënderbej’, merr flakë një prej shtëpizave

Një vatër zjarri ka shpërthyer në sheshin Skënderbej në Tiranë ku flakë ka marrë një prej shtëpizave të vendosura aty me rastin e festave...

Çfarë duan gratë me të vërtetë në shtrat? Ne përfundimisht e kemi përgjigjen

Nëse merr këtë këshillë ajo do të kërkojë për më shumë në dhomë gjumi. Seksi është gjithmonë kënaqësi në fillim, por si mund ta mbani...

Burrat po i bëjnë gratë të shtojnë peshë!

Të jetosh me një mashkull në shtëpi, ju bënë të fitoni peshë! Kështu shkruan një raport i publikuar pas një studimi të fundit në Britani,...

Strategjitë më të çuditshme të 10 shteteve për të nxitur marrëdhëniet seksuale tek çiftet

Njerëzit po bëjnë gjithnjë e më pak seks dhe tashmë ky është një fakt ! Nuk bëhet fjalë për ndonjë grup të veçantë të shoqërisë...

Femrat shpenzojnë 30 minuta në javë për të bërë “selfie”, ja si ta reduktojmë...

Trendi i “selfie” duket se do të jetë i përjetshëm, por a e keni menduar ndonjëherë se sa shumë kohë shpenzoni duke u marrë...

Kush vërtet dëshiron më shumë seks – meshkujt apo femrat?

Femrat dhe meshkujt mund të kenë nevoja të ndryshme për seks, njëra palë gjithmonë ka nevojë për më shumë aktivitete të tilla.   Nëse nuk pajtoheni...

Djema mblidhni mendjen! Këto janë 10 gënjeshtrat që ju thonë femrat

Ne të gjithë e dimë se njerëzit nuk janë perfekt. Dhe gënjeshtrat janë pjesë e jona, qofshin këto të bardha apo gënjeshtra të mëdha....

Ja disa fakte që nuk i dini për Kama Sutrën…

Çfarë është Kama Sutra?   Të gjithë kanë dëgjuar të flitet për të, por pak e dinë kuptimin e vërtetë. Është keqinterpretuar shpesh si një manual...

Weather

Lajme

Nxehet situata në Kuvend, Haradinaj: Marre ju koftë juve të LDK-së

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk duhet t’i dhemb askujt që raporti i Bulliqit të mos jetë pjesë e marrëveshjes. Ai ka...

Avdullah Hoti i ashpër me Haradinajn: Lem të flas se boll fole ti

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka reaguar ndaj kryeministrit Haradinaj, i cili u tha se marre që LDK po kërkon heqjen...

Isufi: Nuk duhet të ketë hezitim të votohet edhe raporti i Bulliqit dhe marrëveshje...

Kryetari i Grupit Parlamentar të AAK-së, Ahmet Isufi, ka thënë se është arritur një marrëveshje që saktëson elementet që janë kundërshtuar në të kaluarën. Ai...