Hap një çantë dhe mëso se çfarë të pret 2 muajt e ardhshëm

Çdo person, diku thellë në shpirtin e tij, pavarësisht nga mosha, vazhdon të besojë në mrekulli dhe magji. Me siguri, kur ishit të vegjël,...

8 gjerat që burri i bën vetëm me gruan që dashuron!

Burrat dhe gratë kanë mënyra të ndryshme për të treguar që kujdesen për tjetrin. Nëse një burrë është i gatshëm të shfaqë publikisht dashurinë për...

5 arsye për të investuar në brusha kozmetike

E vërteta që qëndron prapa brushave kozmetike… Çdokush nga ne e di se për të krijuar një kryevepër ju nevoiten mjetet e duhura. Nëse jeni...

Studimi/ Një në tre femra mund të arrijë kulmin vetëm duke prekur këtë pjesë...

Një në tre gra mund të orgazmojnë thjesht nga stimulimi i thithkave, pa ndonjë prekje atje poshtë! Duke folur në një shfaqje televizive në SHBA,...

​Përse vajzat me flokë ngjyrë ari apo të verdhë i quajmë bionde?

Kur thuhet flokët e kaltra – askush nuk mendon në të kaltrën e qiellit, por të verdhën. E pra përse është kështu? Me siguri ndonjëherë...

Tetë shenja që do ta tradhtoni të dashurin

Në qoftë se do t’i njihni këto sinjale, me siguri jeni në rrugë që t’i kaloni kufijtë. Mirëpo, nëse reagoni me kohë, mund të...

Zgjidh një diell dhe mëso se çfarë do të të ndodhë në të ardhmen

Provojeni tani! Zgjidhni një nga këto diej që të zbuloni tiparin më pozitiv që dielli i jep personalitetit tuaj: Dielli i parë Gjithmonë ju mendoni pozitivisht....

Ky është zyrtarisht trendi i rroba banjove për këtë vit!

Dizajni i preferuar nga modelet dhe blogeret në botë, këtë vit është forma “V” në pjesën e sipërme të rroba banjove. Ky trend po...

Kerofobia, frika e të qënit i lumtur

Disa persona nuk mund ta kapërcejnë këtë ndjesi, dhe fati i tyre i mirë merr një kthesë të keqe në mendje. Njerëzit që kanë...

Cilat profesione ndikojnë për së keqi në botë?

Një hulumtim të tillë e ka publikuar CNNMoney dhe ofron mendime interesante, ndërsa bëhet fjalë për përgjigjet e punonjësve nga degë të ndryshme në...

Weather

Lajme

Lëvizja për Bashkim paraqet qëndrimet për dialogun Kosovë-Serbi

Kryetari i Lëvizjes për Bashkim (LB), Valon Murati sot do të mbajë konferencë për medie. Në këtë konferencë ai do të paraqes qëndrimet për negociatat...

FBI jep alarmin: Hackerat gati aksionin për të zbrazur bankomatët

FBI ka paralajmëruar bankat për një sulm nga hackerat këtë fundjavë. Ata synojnë të vjedhin sasi të konsiderueshme parash duke sulmuar sistemet informatike të...

Bien temperaturat kthehet shiu, moti për ditët në vazhdim

Të martën pas temperaturave të larta, dita përfundoi me shi në shumë vende të Kosovës.Të mërkurën do të jetë mot kryesisht me vranësira dhe...