Çfarë i bën meshkujt më burrërorë në sy të femrave?

Kërkimi tregon se si meshkujt që kanë shumë tipare ‘burrërore’ nuk e shijojnë këtë ndjesi, sipas studiuesve fuqia e parfumit është aq e lartë...

Cilit rrezik udhëtarët në aeroplan nuk i kushtojnë kujdes?

Nëse jeni një ndër ata udhëtarë të cilët më shumë dëshirojnë të ulen afër dritares, do të duhej kushtuar kujdes paralajmërimit të ekspertëve. Punëtorët shëndetësorë...

Si përjetohet dhe si duhet të përballeni me fundin e lidhjes

Sipas rezultateve të hulumtimit të psikologëve italianë, përcjell LaRepublica, ndjenjat të cilat shkaktohen si pasojë e falimentimit të një lidhjeje janë të ngjashme me...

Çiftet që gatuajnë së bashku kanë lidhje më të fortë

Nga financat e deri te kualiteti i jetës seksuale, ka shumë gjëra të cilat e përcaktojnë suksesin e një lidhje, por a e keni...

Ndryshimet që duhet t’i bëni kur arrini moshën 30 vjeçare

Mosha 30 vjeçare është një moment kur vlerëson se çfarë ke arritur në jetë dhe vendos qëllime të reja. Në këtë pikë ka ende shumë...

Gjërat që iu ndodhin çifteve që janë bashkë kohë të gjatë

Të jesh më dikë për kohë të gjatë ndryshon mënyrën se si e shihni botën. Ajo madje iu ndryshon edhe ju, shkruan Independent, përcjell Klan...

Ëndërroni sikur prisni flokët? Kjo është domethënia!

Prerja e flokëve mund të nënkuptojë gjëra shumë simbolike. Sipas intv.al  nëse keni prerë flokët tuaj ka të bëjë me humbjen ose me ndryshimin. Zakonisht kur...

Sa ndikon diferenca në moshë në një lidhje

Për gjatësinë e lidhjes është me rëndësi që ngjashmëritë (në qëndrime, kuptim të jetës, besim në lidhjen me partnerin…) dhe kontabiliteti të jenë më...

​Pas 20 vjetëve martesë, çiftet janë më të lumtur sesa menjëherë pas martese

Nëse martesa juaj veçse arrin t’i kalojë sfidat e shtatë viteve të para, atëherë keni durim sepse vitet më të mira po afrohen! Ata të...

Nuk është kaq e komplikuar! Këto janë shenjat që tregojnë se keni një jetë...

Një jetë seksuale e shëndetshme është një tregues tepër i rëndësishëm për një lidhje të qëndrueshme. Shpeshherë shumë çifte kanë dilemat e tyre nëse...

Weather

Lajme

Vetëvendosje cakton orarin e nisjes së autobusëve për protestë

Lëvizja Vetëvendosje ka publikuar orarin e nisjes nga secila komunë e Kosovës për protestën e cila do të mbahet të shtunën,  me 29 shtator,...

Javë me mot të ftohtë, vende-vende edhe me ngrica

Faqja “Prishtina Weather” në Facebook ka paralajmëruar se të mërkurën mund të bie borë në Kosovë. Temperaturat do të bien nën 0 gradë duke...

Ambasadori gjerman ankohet për mbeturinat tek Ujëvara e Mirushës

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë sot organizoi lansimin e Fushatës tre mujore për Mjedisin dhe Javës në Diplomaci për Klimë. Uji, cilësia e ajrit,...