Ju ‘lëviz syri’? Ja si ta hiqni këtë shqetësim të bezdisshëm

Një sy që pulson mund të japë një ndjesi tepër irrituese, por fatmirësisht dridhja nuk është e dhimbshme dhe shumë rrallë është sinonim i...

12 gjërat që shfaqen në ëndrrat tuaja kanë kuptim të fshehtë në jetën reale!...

Ëndrrat janë imazhe që shohim gjatë gjumit të natës dhe thuhet se transmetojnë emocionet e përjetuara gjatë ditës. Ato nuk kontrollohen nga truri ynë,...

Prej 10 vitesh kishte dhimbje kraharori, mjekët zbulojnë shkakun shokues

Prej 10 vitesh një 32-vjeçar vuante nga një dhimbje e pazakontë kraharori. I riu nga Nju Jorku, kishte realizuar shumë vizita, dhe vetëm së...

Femrat fillojnë të mos e dashurojnë partnerin për katër arsye

Femrat fillojnë të ç’dashurohen çdo ditë. Sidoqoftë, humbja e ndjenjave të tyre ndaj partnerit nuk ndodh papritmas! Zakonisht njëri apo dy partnerët ndihen shumë komod...

Shenjat që nuk e keni harruar ishin tuaj

Është jashtëzakonisht e vështirë të harrosh dikë që e ke dashur shumë, kështu që ja 10 shenjat që tregojnë se ende e doni ish-in...

Disa mënyra për të shmangur stresin gjatë festave

Presioni festiv me të vërtetë fillon të rritet që nga fillimi i dhjetorit. Të afërmit fillojnë vizitat, dhe ekziston një listë e pafundme e...

7 dhurata të shëmtuara Krishtlindjesh

Një kartë konfuze “Kjo ishte me të vërtetë qesharake. Ishte një dhuratë nga gjyshja ime. E hoqa nga një kuti dhurate dhe kur e hapa...

10 cilësi që ju bëjnë më pak tërheqës

Kërkime të ndërmarra nga ekspertë në vende të ndryshme kanë dëshmuar se disa cilësi personale na bëjnë me pak tërheqës në sytë e të...

Gratë janë më të mjera se sa meshkujt!

Gratë janë më të mjerueshme sesa meshkujt për pothuajse tërë jetën e tyre dhe janë më të lumtur vetëm në mesin e viteve ’80-ta. Kështu...

E tmerrshme! Këtu përdhunohen meshkujt. Ja ku ndodh

Një mashkull 25-vjeçar është viktima e radhës e përdhunimit në Afrikën e Jugut, që autoritetet vendase besojnë se është kryer nga i njëjti grup...

Weather

Lajme

Kosova kërkon Ushtri? Ja zgjidhja që ofron Daçiç

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçic, vazhdon të debatojë në lidhje me formimin e Ushtrisë së Kosovës. Ai ka thënë se Rezoluta 1244 e...

“Amerikanët të spjegojnë se si e morën Kosovën me bomba dhe raketa”

Reagime të reja vijnë nga Rusia pas përkrahjes amerikane ndaj shtetit të Kosovës, e sidomos pas deklaratave të Ndihmës sekretarit të Shtetit të SHBA-së...

Hiqen flamujt e Kosovës në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë

Pas mesnatës janë larguar flamujt e Kosovës që ndodhen prapa bustit “Zahir Pajaziti” në Prishtinë. Indeksonline ka siguruar videon kur tre të rinjë të panjohur...