Dashuria zgjat pesë vjet pas martese

Janë të shumta teoritë dhe studimet të cilat flasin për dashurinë e veçanërisht për kohëzgjatjen e saj. Por një studim i ri francez ka...

Suksesi në një intervistë pune? Mos shani shefin aktual

Intervistat e punës kanë sikletet e tyre, duke patur pasigurinë e rezultatit në çdo moment. Megjithatë, sipas ekspertëve ka disa gjëra që duhet të...

Kujdes vajza! Nëse një mashkull sillet kështu ju tradhton!

Meshkujt që mashtrojnë kanë disa sjellje tipike, të cilat gratë mund t’i kuptojnë lehtësisht. Ja cilat janë ato: 1-Ndryshon sjelljen papritmas. Nëse nuk është më komunikues...

Ditët më të mira për të bërë fitnes

Çasti i duhur për të djegur më shumë (dhe për t’u lodhur më pak) kur bën sport është ai pas ovulacionit, rreth ditës së...

Pse i harrojmë ëndrrat? Do të habiteni nga ky mister …

Ëndrrat kurrë nuk pushojnë së na habituri dhe gjithmonë janë të mbështjella me mister… Psikologët akoma nuk kanë arritur të kuptojnë qëllimin e vërtetë...

Hap një çantë dhe mëso çfarë të pret në 2 muajt në vazhdim

Çdo person, diku thellë në shpirtin e tij, pavarësisht nga mosha, vazhdon të besojë në mrekulli dhe magji. Me siguri, kur ishit të vegjël, ju...

Shumica e të rinjve evropianë nuk janë religjiozë

Një anketim me të rinj të Evropës ka treguar se shumica e tyre më nuk i përkasin ndonjë religjioni të caktuar – ose të...

Sekreti i lumturisë është përdorimi i internetit

Sekreti i lumturisë, në plot kuptimin e fjalës gjendet para fytyrës tuaj: sipas hulumtuesve, përdorimi i internetit në përditshmëri e rritë disponimin dhe lumturinë. Studimi,...

Si ta zgjosh fantazinë e çdo mashkulli

Shumë lehtë, vetëm përcill këto këshilla! Bëhu e natyrshme Natyrisht, të gjitha femrat duken bukur kur rregullohen, mirëpo duku seksi ashtu siç di vetëm ti: përdor...

Ja çfarë duhet të bëni për të fjetur më mirë

Studiues të shumë merren me studimin e gjumit dhe mënyrat që ndihmojnë për të fjetur më mirë. “Daily Mail” ofron disa truke që u ndihmojnë...

Weather

Lajme

Fuqia e armëve dhe veçoritë e makinave të reja që erdhën nga Amerika për...

Automjeti ushtarak Humvee, u krijua në vitin 1979 ndërsa filloi të përdorej në vitin 1984. High Mobility Multi- purpose Wheeled Vahicle (HMMËV e cila shqiptohet...

Kështu duken nga afër automjetet ushtarake që ushtrisë së Kosovës i erdhën nga Amerika

Në korrik të këtij viti, Qeveria e Kosovës nënshkroi një kontratë për blerjen e 51 automjeteve të blinduara ushtarake ‘Humvee’. Ceremonia ishte zhvilluar në ambientet e...

VV thotë se PSD vodhi drutë e dedikuara për raste sociale

Dega në Prishtinë e Lëvizjes Vetëvendosje ka hedhur akuza ndaj Partisë Socialdemokrate (PSD) se disa punëtorë të punësuar së voni nga ta në ‘Hortikulturë’...