Publikohet raporti befasues, ja çfarë lloj seksi preferojnë shqiptarët!

A e dini se çfarë shikojnë më shumë shqiptarët në faqet pornografike? Përgjigjen e jep “Pornhub”. Gjiganti i pornografisë që e filloi aktivitetin në Montreal të...

Pozita e fjetjes zbulon se sa e fortë është lidhja juaj (FOTO)

Mënyra në të cilën partnerët flenë flet shumë për lidhjen e tyre, sipas një studimi të ri. Në një studim që ka përfshirë 1100 njerëz,...

Burri juaj po mendon të divorcohet prej jush? 8 shenjat që do t’ju hapin...

Divorci  është zgjidhja e fundit për një çift i cili nuk gjen komunikimin e duhur për të kaluar krizën në marrëdhënien e tyre. Janë disa...

Dëshironi të bëheni me djalë? Ja çfarë duhet të hani

Me të tjerave këshillohet që të mos shmanget asnjëherë mëngjesi dhe të flini gjithmonë në krahun e majtë, shkruan The Guardian. Kjo këshillë ishte shkruar...

Jeni lodhur duke menduar përse tradhton partneri? Shumë e thjesht…! Zbulojeni

Nëse ndonjëherë jeni tradhtuar, pyetja e parë ka qenë: Pse?   Njëlloj, ka ndodhur edhe me partnerin tuaj, nëse jeni tërhequr nga lidhja e dashurisë.   Një hulumtim...

10 gjërat që nuk të interesojnë më pasi ke kaluar 30 vjet

Kur je adoleshente deri në të njëzetat, çdo gjë e përjeton më shumë se në çdo moshë. Është hera e parë për shumë përvoja...

Disa mënyra si t’i përdorni poçet e djegura

Kur në ndonjë prej dhomave digjet poçi, mos u ngutni që ta hidhni në shportën e mbeturinave – me vetëm pak kreativitet dhe angazhim...

Baluket në kombinim me gërshetin në maje të kokës

Kjo frizurë bëhet në atë mënyrë që t’i krihni mirë flokët dhe drejt të lidhni bishtin lart.   Ndani një pjesë të flokëve, të cilat i...

Studimi ekzakt/ Kush tradhton më shumë: biondet, esmeret, zeshkanet…?

Një studim, që ka hulumtuar nëse ngjyra e flokëve te meshkujt dhe te femrat kanë lidhje me sinqeritetin, ka treguar se biondet anojnë për...

Çfarë është dashuria? Duhet ta lexoni këtë shkrim, do t’ju bëjë të reflektoni gjatë

Ndonjëherë hapeni rreth probleme tuaja me dikë, sepse ndjeni dhe besoni se ai person është ndryshe dhe mbase këtë herë nuk do t’jua thyejnë...

Weather

Lajme

​Tanjug: Pacolli nesër në Sanxhak, jo si ministër, por si shtetas zviceran

Mediat serbe njoftojnë se Ministri i Jashtëm i Kosovës të cilit shteti serb si duket nuk do t'i japë leje të shkojë në Sanxhak,...

OVL UÇK kundër suspendimit nga puna të policëve ish ushtarë të UÇK-së

OVL UÇK Pejë, kërkon nga Drejtoria e Përgjithshme e Policisë, që të mos suspendojë nga puna policët dhe oficerët e PK-së (ish Ushtar të...

Deputetja e LDK-së letër Rikalos: Subvenciono kultivuesit e mjedrës po humbim prodhimet tona

Depuetetja e LDK-së, Doruntinë Maloku i është drejtuar më një letër të hapur Ministrit të Bujqësisë, Nenad Rikalo, për t’i subvencionuar kultivuesit e mjedrës....