Vetëm në dy raste është në rregull të ndaheni nga partneri përmes telefonit

Të gjithë e pranojmë se ndarja nga partneri përmes telefonit është mënyra më e lehtë për t’u ndarë. Por, njëkohësisht është mënyra më e kritikuar...

Në moshën 31-vjeçare, femrat kanë më së shumti vetëbesim

Sipas hulumtimeve nga ‘Great Lengths’, të cilët i kanë anketuar mbi 2,000 gra, mosha kur femrat e kanë vetëbesimin në të lartë është ajo...

Ja si ta kuptoni një femër që gënjen

Burrat gënjejnë. Gratë gënjejnë. Gjithkush gënjen. Por ka gënjeshtra dhe gënjeshtra. Ka nga ata që lëndojnë dhe kanë këmbë të shkurtra, sepse herët a...

Për një natë pasiononte, ndiqni këto këshilla

Nëse jeni duke kërkuar gjëra të reja në jetën intime, përqendrohuni në joshjen përmes këtyre ideve të thjeshta që ju çojnë drejt një marrëdhënie...

Pse ndjenjat e fajit shkatërrojnë marrëdhënien?

Kur ndjenja e fajit gjen strehë në zemrën e një prej partnerëve, çifti ndodhet përpara një rreziku real. Frika se tjetri mund të zbulojë...

Ja 8 hilet që duhet të dini për një super pastrim të makinës tuaj

Truqet për pastrimin e makinës 1. Pastrues natyror për tapicerinë Përzieni uthull dhe sodë buke për të krijuar një pastë, pastaj aplikoni direkt në zonën problematike...

Duhet ta mësoni këtë! Ja çfarë zbulon data e dasmës për martesën tënde

Shkenca e numerologjisë thotë se data e martesës flet shumë për vetë martesën dhe përcakton fatin e saj. Llogarisni tani numrin tuaj të martesës dhe...

5 shenjat që tregojnë se po harxhoni kohën tuaj me personin e gabuar!

Të gjesh personin e duhur nuk është e lehtë, prandaj duhet të keni kujdes. Ekspertët kanë renditur disa shenja si ta kuptoni që jeni me...

Cilat janë gjërat për të cilat nuk duhet të bëni kurrë kompromis në çift

Është e lehtë të biesh në dashuri, por përgjegjësia e funksionimit të një marrëdhënie në çift është shumë herë më e madhe dhe kërkon...

Shenjat që tregojnë se ajo dëshiron më shumë se miqësi

Lidhjet me femrat do të ishin shumë më të thjeshta për meshkujt nëse ata do ta dinin çfarë ato mendojnë. Shumica e meshkujve bazohen në...

Weather

Lajme

Zëdhënësja e Mogherinit jep detaje rreth letrës së BE’së, dërguar Ramush Haradinajt

Zëdhënësja për Politikat e Jashtme të BE’së, Maja Kocijançiq, ka bërë të ditur se zyrtarët e BE’së, Federica Mogherini, Johannes Hahn dhe Cecilia Malmstrom,...

Ndërprerjet e rrymës, Qeveria paralajmëron ashpër KEDS’in

Avni Arifi, shefi i stafit të kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se Qeveria e vendit më nuk do të pajtohet me arsyetimet...

Ministri i Brendshëm mbledh në takim kryetarët e komunave

Ministri i Punëve të Brendshme i Kosovës, Ekrem Mustafa, do të mbledhë në takim të hënën kryetarët e komunave të Kosovës. Sipas një njoftimi të...