Doni një marrëdhënie të fortë e jetëgjatë ? Sa herë duhet të dilni vetëm...

Ardhja në jetë e fëmijëve e pakëson gjithnjë e më tepër kohën që prindërit kalojnë vetëm me njëri-tjetrin. Lindja dhe rritja e një fëmije...

Çiftet që nuk postojnë në rrjete sociale janë më të lumtur

Ditëve të sotme çiftet vazhdimisht e bëjnë publike në rrjete sociale jetën e tyre romantike, e shpeshherë këtë e bëjnë disa herë brenda dite. Sidoqoftë,...

Meshkujt e martuar në përgjithësi janë më të trashë sesa beqarët

Ekspertët britanikë kanë analizuar të dhënat e 8,729 çifteve heteroseksuale përgjatë një periudhe 14-vjeçare dhe kanë zbuluar se meshkujt e martuar kanë dukshëm indeks...

Femra, nëse bëni këto veprime me dikë që pëlqeni, ai do zhduket. Kujdes!

Për t’ia bërë të ditur dikujt se e pëlqeni  ju jepni sinjalin nëpërmjet flirtimit. Ekspertët kanë dhënë disa këshilla për femrat, se çfarë nuk duhet...

Zbulohet cili ushtrim i palestrës shkakton më së shpeshti lëndime

Përderisa shumica e njerëzve besojnë në thënien se “pa dhimbje, s’ka përfitime” kur është fjala për ushtrime fizike, besojeni ose jo kjo nuk aplikohet...

11 gjëra që njerëzit e zgjuar nuk i thonë

Këto fraza kanë fuqi të veçantë: ato kanë një aftësi për t’iu bërë të dukeni keq edhe kur fjalët janë të vërteta. Më e keqja,...

Të sodisësh punonjëset e seksit te lagjja me ‘drita të kuqe’, në Amsterdam gjobitesh...

Nga muaji prill, kushdo që do të vizitojë lagjen e “dritave të kuqe” në Amsterdam, bën mirë që të përditësohet me rregullat për të...

Brenda kënaqësisë së femrës

A keni menduar ndonjëherë çka ndodh në mendjen dhe trupin tuaj gjatë orgazmës? Çka e bën trupin tuaj të ketë kënaqësi kaq të mëdha?...

Pse femrat zgjedhin për burrë dikë më të madh se vetja?

Është e qartë që shumica e femrave zgjedhin për shokun e tyre të jetës dikë që është më i madh në moshë se ato....

Nuk keni ide për të realizuar FOTO? Shikoni pak këto poza të çmendura… Mësoni...

Disa rrezikojnë jetën e tyre, të tjerët nuk duan t’ia dinë për vështirësitë, ndërsa ka edhe nga ata që thjesht u pëlqen të flasin...

Weather

Lajme

Serbët kërcënojnë edhe deputetin Milaim Zeka

Deputeti i Kuvendit të Kosovës Milaim Zeka, i cili vie nga radhët e Nismës Socialdemokrate ka bërë të ditur se ka pranuar kërcënime nga...

BBC: FSK-ja varet nga SHBA-të dhe NATO, ato diktojnë ritmin e transformimit në Ushtri

Prestigjozja britanike “BBC”, i ka kushtuar një artikull të gjatë procesit të transformimit të FSK-së në Ushtri, kundërshtimeve dhe përkrahjeve nga shtetet e tjera...

Vjen reagimi i Amerikës pas sulmit ndaj pelegrinëve serbë në Istog

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë reaguar në pasditen e së hënës për një sulm ndaj disa pelegrinëve serbë, në Istog, të dielën. Dy autobusë,...