Mitrovica sot pa ujë, prej mëngjesit deri në mbrëmje

Për shkak të punimeve të kyçje në rrjetin e ri përgjatë rrugës dëshmorët e kombit, sot në të dyja pjesët e qytetit të Mitrovicës...

Sot disa lagje në Prishtinë pa ujë

Kompania Rajonale e Ujësjellësit ”Prishtina”, ka njoftuar se në rrugën “Luan Haradinaj“, lagjen ”Pejton”,”Dardania”, “Lakrishte” dhe ”Kalabria” sot duke filluar nga ora 09:00-17:00, gjithsej...

76-vjeçari që e pastron rregullisht shtatoren e Nënë Terezës në Prishtinë

Ka katër vjet që Faik Sefa 76-vjeçar, e pastron sheshin përreth dhe shtatoren e Nënë Terezës në Prishtinë. Këtë punë vullnetare ai thotë se...

Mos ia mësyni kësaj rruge të Kosovës, veturat po notojnë mbi ujë

Shiu i rrëmbyeshëm që po bie ka bllokuar totalisht komunikacionin. Vërshime janë shkaktuar në rrugën që të çon për në Fushë-Kosovë. Njejtë ka ndodhur edhe...

Shi i madh në Prishtinë, a do të bllokohet përsëri kryeqyteti nga vërshimet?

Moti ka befasur sërish. Shi i madh po bie edhe sot në Prishtinë, duke rrezikuar që të rikthehen vërshimet si ditën e djeshme. Pasditën e...

Të afërmit e VV-së që morën tender te Shpend Ahmeti zvarrisin punët

Në raportin e auditimit për Komunën e Prishtinës janë evidentuar vonesa ekstreme në realizimin e kontratave në procesin e ndërtimit të bulevardit mbi kurriz...

Ministri Ismaili në lansimin e vizitave në Kaçanik: Mbrojtje shëndetësore për nënat dhe fëmijët

Kaçaniku është bërë sot komuna e 13-të në Kosovë, ku edhe zyrtarisht është lansuar projekti i vizitave për nëna dhe fëmijë deri në moshën...

Liqeni i Mitrovicës i mbushur me mbeturina

Liqeni Artificial i Mitrovicës, po shndërrohet në një atraksion të çmuar turistik për qytetin. Kjo po vërehet nga numri i vizitorëve i cili po shtohet dita-ditës. Ky...

Shkolla “Ismail Qemali” i kthehet normalitetit, por rrezikon të përmbytet përsëri

Shiu që ra në mbrëmjen e së enjtes në Prishtinë e mbushi plotë me uji edhe korridorin e disa klasë të shkollës fillore të...

Pas reshjeve, pastrohet rruga dhe trotuari në Rahovec

Pas reshjeve të mëdha të shiut të rënë ditëve të fundit përveç vërshimeve në bujqësi, probleme janë krijuar edhe në infrastrukturë rrugore, probleme këto...

Weather

Lajme

Detaje të reja rreth aksidentit ku humbi jetën basketbollisti kosovar

Ngjarja e cila tronditi opinionin kosovar mëngjesin e sotëm, ishte aksidenti i rëndë rrugor i një grupi të basketbollistëve të kombëtares së Kosovës, me...

Thaçi ngushëllon familjen e Gazmend Sinanit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka ngushëlluar familjen e Gazmend Sinanit, basketbollistit që sot ndërroi jetë. "Me pikëllim mora lajmin për vdekjen tragjike të basketbollistit,...

Haradinaj: Ngushëllime familjes, Gazmend Sinani po festonte ditëlindjen

Gazmend Sinani, përfaqësues i Kosovës në basketboll, ka vdekur si pasojë e një aksidenti rrugor që ka ndodhur në Gjakovë. Kryeministri i Kosovës, Ramush...