Fshati që po vizitohet nga njerëzit që besojnë në magjinë e ujit të kësmetit

Një fshat në kufirin me Serbinë vizitohet për çdo ditë nga hallexhinjtë. Në Brainë të Podujevës ndodhet një krua, uji i të cilit cilësohet...

Vazhdon aksioni për pastrimin e Gjilanit

Komuna e Gjilanit ka njoftuar se nesër do të vazhdojë aksioni për pastrimin e qytetit. Në njoftim thuhet se ky aksion është vazhdimësi e angazhimit...

Në Kamenicë disa persona i dëmtojnë varret për të kërkuar gjëra me vlerë në...

Në fshatin Zhujë të Kamenicës një ankues ka njoftuar se persona të pa njohur kishin groposur në varreza të vjetra. Dyshohet se në varreza kanë...

Janjeva e Lipjanit po përballet me reduktime të shumta uji

Banorët në Janjevë të Lipjanit grumbullojnë shishe plastike më pas ato i mbushin me ujë. Kjo për shkak të mungesës së ujit. Por, edhe...

Shpend Ahmeti shpërfill kërkesën e Albin Kurtit, Nënkryetar e bën Muhedin Nushin

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, e ka shpërfillur kërkesën e Albin Kurtit dhe të Vetëvendosjes për të marrë pozitën e Nënkryetarit të Prishtinës. Kështu,...

Agim Bahtiri bëhet me veturë rreth 100 mijë euro

Kryetari i Mitrovicës Jugore, Agim Bahtiri, është bërë me veturë të re me vlerë rreth 100 mijë euro. Bëhet fjalë për një veturë të tipit...

Limaj në Pejë thotë se ka ardhur koha të dallohet punëtori nga papunëtori

Nisma Socialdemokrate dega në Pejë ka mbajtur Kuvendin e Parë Zgjedhor. I pranishëm në këtë Kuvend Zgjedhor ishte edhe kryetari i këtij subjekti, Fatmir...

Lulëzojnë deponitë ilegale përsëri te Fusha e Pajtimit /Foto

Kompanitë ndërtimore po krijojnë deponi ilegale gjithandej nëpër Prishtinë. Për disa vite rresht ishte lokacioni më adekuatë për të hedhur mbeturinat inerte në mënyrë ilegale....

Mitrovica sot pa ujë, prej mëngjesit deri në mbrëmje

Për shkak të punimeve të kyçje në rrjetin e ri përgjatë rrugës dëshmorët e kombit, sot në të dyja pjesët e qytetit të Mitrovicës...

Sot disa lagje në Prishtinë pa ujë

Kompania Rajonale e Ujësjellësit ”Prishtina”, ka njoftuar se në rrugën “Luan Haradinaj“, lagjen ”Pejton”,”Dardania”, “Lakrishte” dhe ”Kalabria” sot duke filluar nga ora 09:00-17:00, gjithsej...

Weather

Lajme

VV dhe Policia ia ndalojnë hyrjen në NPB, kryeshefit Hajdar Hoxhës të PSD’së

Kanë vazhduar përplasjet në mes të Lëvizjes Vetëvendosje (VV) dhe Partisë Socialdemokrate (PSD) për Ndërmarrjen Publike Banesore në Prishtinë. Ushtruesit të detyrës së Kryeshefit...

Ky është gazetari serb që po e kërkon Vucic, jeton në Kosovë

Ivan Maksimovic’it, gazetar serb që jeton në Mitrovicën Veriore, i ka dalë problem me ligjin pasi ndaj tij është ngritur aktakuzë në Beograd. Por Maksimovic...

16 arsye për të vizituar Kosovën sipas ‘Sweedishnomad’

Kosova është një vend i vizituar nga turistët e huaj por jo në masë të madhe. Por ueb-faqja, swedishnomad ka realizuar një shkrim të...