Xhandarmëria serbe futet në territorin e Kosovës!

Ish kryetari i Kamenicës, Shaip Surdulli është shprehur i shqetësuar kur gjatë ditës së djeshme ka parë disa pjesëtarë të xhandarmërisë serbe duke patrulluar...

Gjilan: Arrestohen dy ndërtimtarë, keqpërdorën lejen ndërtimore të lëshuar nga komuna

Policia e Kosovës ka hetuar një leje te ndërtimit në Komunën e Gjilanit. Në rr. “Lidhja e Prizrenit” në Gjilan pasditen e djeshme, policia njofton...

Albin Kurti përqesh komunën e Shpend Ahmetit: Prishtina, xhungël

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje ka thënë sot se Prishtina është kthyer në xhungël betoni. “46.000 ndërtime ilegale e kanë kthyer Prishtinën në njëfarë xhungle prej...

Rruga e fshatit Tërstene të Kamenicës, e cila ka mbetur “në mëshirë” të kohës

Infrastruktura rrugore vazhdon të mbetet problem kryesor i qytetarëve në shumë zona rurale të komunave në Kosovë. E me një problem të tillë tash e...

Kreu i Ferizajt takon kryeministrin Haradinaj

Paraditen e sotme, Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu i shoqëruar edhe nga nënkryetari i Komunës, Naim Ferati, deputeti i Kuvendit të Kosovës,...

Përmbytet Klina, mobilizohet Komuna

Pas reshjeve të pandërprere të shiut, në lumenjtë dhe përroskat e Klinës, është rritur dukshëm niveli i ujit, por nuk është raportuar për përmbytje...

Përmbytet një fshat i Gjakovës

Reshjet e shiut gjatë ditëve të fundit kanë shkaktuar përmbytje në fshatin Rracaj, në Gjakovë. Këto janë pamjet që janë shpërndarë në rrjete sociale nga...

Lladrovci parkon makinën në rrugë, Drenori i vë “gjobë”

Asamblisti nga Drenasi, Xhavit Drenori, që në zgjedhjet lokale të fundit garoi me nismën e tij politike Vizioni për Drenasin, ka postuar në Facebook...

Obiliqi dhe një pjesë e Shtimes sot pa rrymë

KEDS-i ka njoftuar se Obiliqi dhe disa fshatra të Shtimes për disa orë nuk do të kenë energji elektrike gjatë ditës së hënë. Sipas KEDS...

Në këtë fshat të Kosovës jeton vetëm 1 banor

Bëhet fjalë për 70- vjeçarin Sabit Maliqi, që jeton në fshatin Graxhanik të Kosovës, shtëpia e të cilit gjendet buzë një përroi. Nëse ne jemi...

Weather

Lajme

Demarkacioni votohet sot në orën 11:00

Pas debatit nëntë orësh, Kuvendi i Kosovës ka mbyllur punimet lidhur me ratifikimin e marrëveshjes për demarkacionin më Malin e Zi. Kryetari i Kuvendit, Kadri...

Shala: Korrigjimi, detyrë e vështirë për Haradinajn – e përkrahim që çështjen ta çojë...

Deputeti i LDK-së, Kujtim Shala, iu ka drejtuat kryeministrit Ramush Haradinaj, duke i thënë se subjekti i Isa Mustafës i jep përkrahjen e  plotë...

Mogherini: Dyert e BE’së janë të hapura për Kosovën

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Europain për Politikë të Jashtme e Siguri, Federica Mogherini ka deklaruar se Kosova është pjesë e strategjisë së BE-së...