Rrugët “Fehmi Agani” e “Hajdar Dushi” në kryeqytet bllokohen për 60 ditë

Të hënën, më 19 mars, do të fillojë realizimi i kontratës për ndërtimin e kanalizimit fekal dhe atmosferik në rrugët Fehmi Agan dhe Hajdar...

Kush është gruaja të cilën e përzuri Haradinaj nga foltorja

Të gjithë u mblodhën sot në qytetin historik të Kosovës për të shënuar 140-vjetorit e lidhjes së Prizrenit. Por as kjo ngjarje historike nuk kaloi...

Aksion për pastrimin rreth liqenit “Batllava” në Orllan , e Shtune 28.04.2018 ora 11:00...

OJQ-ja “Sundimi i Demokracisë në Kosovë” dhe “Iniciativa Qytetare Orllan” , së bashku me banorët e Orllanit  Organizojnë  Aksion për pastrimin rreth liqenit “Batllava”...

Komunat e Kosovës me trend pozitiv

Komunat e Kosovës edhe në vitin 2017 kanë pasur trend pozitiv Rozafa Ukimeraj, sekretare e përgjithshme në Ministrinë e Administratës së Pushtetit Lokal, tha se...

Ali Rizaj zmbrapsi Ramush Haradinajn, nuk e la ta zbulojë shtatorin e Begut në...

Në qendrën e Deçanit është zbuluar shtatorja e heroit kombëtar Beg Rizaj. Por, zbulimin e saj nuk e bëri kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, edhe...

Tetë të lënduar pas vërshimeve në Suharekë

Tetë persona kanë kërkuar ndihmë mjekësore në Qendrën e Mjekësisë Familjarë në Suharekë nga vërshimet e mbrëmshme. Këtë e bëri të ditur për KALLXO.com, shefi...

Në Ditën e Mësuesit, fillon punën çerdhja në “Dardani” të Gjilanit

Pikërisht në Ditën e Mësuesit, ka filluar punën çerdhja e fëmijëve në lagjen “Dardania”, e cila është ndërtuar nga Komuna e Gjilanit në partneritet...

Në Sopijë të Suharekës varroset familja 5 anëtarëshe që humbi jetën tragjikisht

Në fshatin Sopijë të Suharekës është bërë varrimi i pesë anëtarëve të familjes Sadikaj të cilët humben jetën tragjikisht të dielën. Ata mbetën të vdekur...

Ndërpriten punimet në rrugën Deçan-Plavë

Misioni i OSBE-së konfirmoi mbrëmë se punimet në ndërtimin e rrugës Deçan-Plavë janë ndërprerë, pas kërkesës së Manastirit të Deçanit dhe reagimeve të bashkësisë...

Pamje të tmerrshme nga vërshimet në Suharekë /FOTO

Reshjet e shiut kanë shkaktuar përmbytje në qytetin e Suharekës. Veç në qytet, dëme të mëdha ka pasur edhe në fshatrat e kësja komune. Më poshtë...

Weather

Lajme

Kastrati: Ushtrinë e bën misioni, jo emri

Ish-gjenerali i FSK’së, Kadri Kastrati, është shprehur i kënaqur me miratimin e tre projektligjeve për transformimin e FSK’së si dhe u shpreh optimist për...

Gashi: Informatat që s’do, shefi i AKI’së s’ua çon Presidentit e Kryeministrit

Avokati Tomë Gashi ka folur për informatat që udhëheqësit e Kosovës marrin nga institucionet e sigurisë në vend. Gashi ka thënë në emisionin “Pressing”, në...

Musliu: Maxhunin po e mban në pushtet politika

Betim Musliu nga Instituti i Kosovës për Drejtësi e ka quajtur skandal të madh tentimin për të fshehur rastin e arrestimit me armë dhe...