Sheshi “Zahir Pajaziti” në Prishtinë do të bëhet me patinazh

Sheshi “Zahir Pajaziti” në Prishtinë do të bëhet me një fushë me akull sintetik, e cila do të përdoret për patinazh. Këtë risi për Prishtinën...

Dy familje në Gjakovë i falin gjakun njëra-tjetrës

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj sot ka qëndruar në Gjakovë. Përmes një postimi në Facebook, ai ka bërë të ditur se sot në këtë vend...

Nëntë milionë Euro janë dhënë për Kompleksin Memorial Adem Jashari. Ku shkuan ato?

Kullat e Jasharajve po rrezikon të shembet. Gjendja e këtyre kullave është duke u rënduar secilën ditë, pasi është lënë pa investime në të...

Shpella e Gadimes, shpella e vetme e mermerit në Evropë

Ju sjellim pak histori nga Shpella e Gadimës e cila gjendet në fshatin Gadime në afërsi të Lipjanit. Ajo është e gjatë 1500 metra, mirëpo...

Komuna i qet në shitje drutë me një çmim të volitshëm (Dokument)

Komuna e Drenasit ka vendosur t'i shesë drunjtë e konfiskuara, me një çmim prej 911 eurosh Të paktën kështu bëhet e ditur në njoftimin e...

Rrugët “Fehmi Agani” e “Hajdar Dushi” në kryeqytet bllokohen për 60 ditë

Të hënën, më 19 mars, do të fillojë realizimi i kontratës për ndërtimin e kanalizimit fekal dhe atmosferik në rrugët Fehmi Agan dhe Hajdar...

Nesër fillon greva në orët e para në shkollat e Podujevës

Kryetari i Sindikatës së Arsimit në Komunën e Podujevës, Fadil Halimi apelon te të gjithë nxënësit që nesër të mos i ndjekin mësimet në...

Aksion për pastrimin rreth liqenit “Batllava” në Orllan , e Shtune 28.04.2018 ora 11:00...

OJQ-ja “Sundimi i Demokracisë në Kosovë” dhe “Iniciativa Qytetare Orllan” , së bashku me banorët e Orllanit  Organizojnë  Aksion për pastrimin rreth liqenit “Batllava”...

Akuzat e Bekim Jasharit ndaj Sami Lushtakut: Gjatë luftës iku në Gjermani, m’i la...

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, ka shpërthyer sot në akuza ndaj ish-kryetarit të kësaj Komune, Sami Lushtakut. Përveçse e ka akuzuar për...

Deri në 300 persona mund të zë Qendra e Paraburgimit në Prishtinë që kushtoi...

Disa nga banorët e dy blloqeve të njohura si ‘banesat e socialit’ në lagjen “Prishtina e Re”, nga kjo e premte do të mund...

Weather

Lajme

VV dhe Policia ia ndalojnë hyrjen në NPB, kryeshefit Hajdar Hoxhës të PSD’së

Kanë vazhduar përplasjet në mes të Lëvizjes Vetëvendosje (VV) dhe Partisë Socialdemokrate (PSD) për Ndërmarrjen Publike Banesore në Prishtinë. Ushtruesit të detyrës së Kryeshefit...

Ky është gazetari serb që po e kërkon Vucic, jeton në Kosovë

Ivan Maksimovic’it, gazetar serb që jeton në Mitrovicën Veriore, i ka dalë problem me ligjin pasi ndaj tij është ngritur aktakuzë në Beograd. Por Maksimovic...

16 arsye për të vizituar Kosovën sipas ‘Sweedishnomad’

Kosova është një vend i vizituar nga turistët e huaj por jo në masë të madhe. Por ueb-faqja, swedishnomad ka realizuar një shkrim të...