Reshitaj në Gjakovë, trajtimi i ujërave të zeza prioritet qeveritar

Ministrja e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor Albena Reshitaj mori pjesë në ceremoninë e vënies së gur-themelit të impiantit për trajtimin e ujërave të ndotura...

Reagon Komuna e Gjakovës pas dëbimit të aktores nga banesa e saj

Komuna e Gjakovës reagon për dëbimin e aktores së Teatrit të Gjakovës, Muradije Muriqi, nga banesa e saj. Sipas reagimit thuhet se Komuna e Gjakovës...

Pusetat nuk e përpinë ujin, kolona të gjata në Lakrishtë /Foto

Më pakë se një orë ra shi pasditen e sotme në Prishtinë, ose konkretisht prej orës 16:00 deri adër 17:00. Por, në Prishtinë komunikacioni...

Prizreni në 25 qytetet më ikonike të Europës (FOTO)

Të gjithë e kanë ëndërr ta vizitojnë Parisin, Barcelonën, Romën, Londrën apo Pragën. Secila nga këto qyteti është më e veçantë se tjetra, nisur nga...

Kështu u sulmua Policia e Kosovës dje në veri, Serbia po e fsheh sulmuesin

Një person me xhaketë të kaltër dhe një kapele në kokë është personi i cili goditi njërin nga pjesëtarët e Forcave Speciale të Policisë...

Lutfi Haziri: Lugina e Preshevës t’i bashkohet Kosovës, tri komunat veriore Serbisë

Kryetar i Komunës së Gjilanit dhe nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri sot ka pritur udhëheqësit e komunave të Luginës së Preshevës dhe kryetarin e...

Sulmohen inspektorët komunalë të Mitrovicës

Disa inspektorë komunalë të Mitrovicës ishin sulmuar gjersa kryenin detyrën e tyre të shtunën. Kështu ka njoftuar Komuna e Mitrovicës, pas diskutimit të bordit të...

Qytetarët e pandërgjegjshëm, ja çka bënë mbrëmë në Gërmi

Pas koncertit të mbrëmshëm në Parkun e Gërmisë, ku performoi këngëtarja shqiptare me famë botërore Dua Lipa, i tërë parku është i mbushur me...

Gjobiten disa furra të bukës në Prishtinë, Prizren e Fushë Kosovë

Pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për taksën ndaj produkteve të Serbisë, ka filluar inspektimi i furrave të bukës në Kosovë. Kjo për shkak...

Suhareka nesër Ditë Zie për vdekjen e familjes 5-anëtareshe në aksident trafiku

Nesër, Suhareka do të mbajë ditë zie në përkujtim të pesë viktimave-anëtarë të së njejtës familje që vdiqën sot si pasojë e një aksidenti...

Weather

Lajme

Formimi i Ushtrisë së Kosovës, lajm në mediat ndërkombëtare

Mediat më të rëndësishme europiane dhe botërore kanë përcjellë lajmin nga Prishtina se Kosova ka formuar ushtrinë e saj të shtetit. Media e njohur globale...

Deputeti që ofroi dorëheqje pas formimit të Ushtrisë

“Nga sot, jam i gatshëm të jap edhe dorëheqje. Misioni jem përfundon me bërjen e ushtrisë së Kosovë, ka thënë deputeti Haxhi Shala Haxhi Shala...

Kosova e krijoi ushtrinë, ky është vendimi i fundit nga KFOR-i

Zëdhënësi i KFOR-it, Vincenzo Grasso ka theksuar se do të vazhdojnë angazhimin në Kosovë edhe pas krijimit të ushtrisë së Kosovës. Zëdhënësi i KFOR-it, Vincenzo...