Prokuroria Themelore në Pejë vazhdon hetimin e listave të veteranëve të luftës

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore të Pejës, Agim Kurmehaj, ka mbajtur sot takim me Njësitin për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsion dhe Sektorin Rajonal...

Apostolova konfirmon mbështetjen për Gjilanin dhe komunat e Anamoravës

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka pritur sot në takim në zyren e tij shefen e Bashkimit Europian në Kosovës, Nataliya Apostolova,...

Kamenica do të bëhet me stacione hidrometrike dhe hidrometeorologjike

Ushtruesi i detyrës së ministrit të Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi është takuar me kryetarin e Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati, me ç...

Banorët propozojnë të paguajnë taksë për të ndalur rrënimin e objekteve pa leje në...

Të gjitha ndërtimet pa leje në afërsi të Liqenit të Batllavës, pritet të rrënohen. Vendimi është marrë nga Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor dhe...

Nexhat Kryeziu jep dorëheqje nga pozita e kryeshefit të Ndërmarrjes Banesore

Nexhat Kryeziu përmes një statusi në Facebook ka njoftuar se ka dhënë dorëheqje nga pozita e kryeshefit ekzektuiv të Ndërmarrjes Publike Banesore në Komunën...

Qyteti i Pejës do të bëhet me deponi të mbeturinave

Kryetari i Komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri, së bashku me ushtruesin e detyrës së minisrit të Mjedisit dhe Planifikimit Hapsinor, Fatmir Matoshi, kanë nënshkruar...

Sahiti i përgjigjet kreut të Medvegjës: Mos fol në emër të shqiptarëve për shkëmbimin...

Nënkryetari i Kuvendit Komunal të Medvegjës, Florim Sahiti, ka thënë se shqiptarët e kësaj komune nuk duan të ndërhyjnë në politika shumë të larta,...

Komuna e Gjilanit subvencionon bletarët me 30 centrifuga elektrike

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri dhe drejtori i Bujqësisë, Ramiz Ramadani, kanë përgëzuar përfituesit e 30 centrifugave elektrike dhe kanë garantuar për...

Apostolova nesër viziton Gjilanin

Shefja e Bashkimit Europian në Kosovë, Nataliya Apostolova, do të vizitojë nesër Komunën e Gjilanit dhe do të takohet me kryetarët e shtatë komunave...

Prindërit dhe nxënësit protestojnë të hënën për vendimin skandaloz të komunës së Fushë Kosovës

Prindërit dhe nxënësit nga klasa e gjashtë e deri në klasën e nëntë në Fushë Kosovë, kanë ftuar protestë për të hënën, ditën e...

Weather

Lajme

Në Kosovë janë kthyer mbi 40 mijë qytetarë që emigruan

Instituti Demokraci për Zhvillim (D4D) ka publikuar punimin me titull “Matja dhe vlerësimi i politikave të riintegrimit”. Qëllimi i punimit është të...

Haradinaj pro mbylljes së kazinove dhe lojërave të fatit

I pari i Qeverisë, Ramush Haradinaj po deklarohet se përkrah propozim rezolutën e deputetëve të Kuvendit të Kosovës për pezullim të aktiviteteve...

Kosova shënon ditën e ujit me moton “Ujë për të gjithë”

Sot shënohet Dita Botërore e Ujit, e cila ka për qëllim të tërheq sa më shumë vëmendje për kujdesin ndaj ujit të...