Kontejnerët po shërbejnë si klasa mësimi në Mitrovicë

Rinis Peci, është në klasë të gjashtë në shkollën fillore "Aziz Sylejmani", në Mitrovicë. Objekti ku ai dhe nxënësit e kësaj shkolle i vijojnë mësimet,...

Ahmeti: Mosrishikimi i buxhetit ndikon negativisht në Prishtinë

Shpend Ahmeti është shprehur i shqetësuar me mungesën e gatishmërisë së Qeverisë për ta shtyrë në Kuvend Projektligjin për rishikimin e buxhetit. Kryetari i Prishtinës...

Barrikada edhe në Cërrkolez të Istogut, kundër ardhjes së Vuçiqit

Sot pothuajse të gjitha rrugët alternative që të dërgojnë për në fshatin Banjë të Skenderajit u bllokuan nga protestues të shumtë nga Drenica të...

Tregu i Luleve me lokacion të ri, bartet në sheshin “Edit Durham”

Tregu i Luleve është njeri ndër aktivitetet e ideuara dhe organizuara nga Komuna e Prishtinës që ka për synim mbështetjen e bizneseve që merren...

Komuna e Drenasit arkëton rreth 300 mijë euro të qirasë së Parkut të Biznesit

Komuna e Drenasit do të duhej të arkëtonte mjete nga qiraja e Parkut të Biznesit që nga viti 2010, në bazë të Memorandumit të...

Vetëvendosje akuzon Shpend Ahmetin për bllokim të Kuvendit Komunal

Në mungesë të propozimit të tre emrave nga i pari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, javën e kaluar - Kuvendi i Kryeqytetit dështoi të përmbushte...

Shpend Ahmeti e çon komunën në deti këtë vikend

Qindra shërbyes civilë të Komunës së Prishtinës këtë vikend do t’ia mësyjnë bregdetit shqiptar në Durrës. Ata do të akomodohen në hotelin “Bonita”. Shpenzimet e...

Detaje nga policia për protestën në fshatin Poterq të Klinës

Rreth orës 11:00 të mëngjesit në fshatin Poterq të Klinës ka filluar një protestë nga qytetarët, për të ndaluar manifestimet e Kishës Ortodokse Serbe. Zëdhënësi...

Qentë endacakë rrezikojnë qytetarët e Pejës /FOTO

Një numër i madh i qenve endacakë janë parë sot në qendër të Pejës. Më shumë se 10 qe endacakë kanë rrezikuar qytetarët pejanë në...

Lladrovci parkon makinën në rrugë, Drenori i vë “gjobë”

Asamblisti nga Drenasi, Xhavit Drenori, që në zgjedhjet lokale të fundit garoi me nismën e tij politike Vizioni për Drenasin, ka postuar në Facebook...

Weather

Lajme

Sylë Tahirsylaj tregon për ndryshimet e motit, tregon se kur do të bie bora...

Eksperti dhe profesori i Meteorologjisë, Sylë Tahirsylaj, ka folur për motin që do të mbretërojë në Kosovë këto ditë. Tahirsylaj parashikon ulje të temperaturave gjatë...

Vetëvendosja vazhdon mobilizimin për protestën e së shtunës

Partia e Albin Kurtit po i vazhdon takimet me qytetarë në përpjekje për të siguruar pjesëmarrje sa më masive në protestën me moton “Një...

Ndryshim drastik i temperaturave

Javë me mot të ftohtë por kryesisht të kthjellët. Masa të ftohta ajrore nga Atlantiku verior, të paraprirë nga një front i ftohtë, do të...