Ramiz Lladrovci: Ditë e rëndësishme, ndër më të vlershmet në mandatin tim

Pas përmbylljes së drekës te Sami Lushtaku, ku morën pjesë Presidenti Thaçi, Kryeparlamentari Veseli, Kryeministri Haradinaj dhe Kryetari i Skënderajt, Bekim Jashari, kryetari i...

Momenti kur u gjet trupi i policit në Lepenc /VIDEO

Kallxo.com ka siguruar një videomaterial nga momentet e para kur zhytësit kanë zbuluar trupin e pa jetë të policit në ujërat e lumit Lepennc. Armend...

Katër vjet nga rivendosja e barrikadës së ashtuquajtur “Parku i paqes”

Vetëm disa orë pas heqjes së barrikadës së mëparshme me rërë dhe gurë, nga ana e autoriteteve lokale të Mitrovicës së veriut, si dhe...

Riparohet Ura e Gurit në Prizren nga dëmet e zjarrit (FOTO)

Komuna e Prizrenit ka filluar me riparimin e ‘Urës së Gurit’ që ishte dëmtuar nga zjarri dy ditë më parë. Sipas njoftimit pjesa e djegur...

Nesër përurohet sheshi “Adem Jashari” në Prishtinë

Sheshi “Adem Jashari” në Prishtinë do të përurohet nesër në orën 19:00. Këtë e ka bërë të ditur kryetari i Prishtinë, Shpend Ahmeti. Punimet për këtë...

Banorja e Veterrnikut kërkesë policisë: Na ndihmoni me hajnat se çdo ditë po na...

Një qytetare e Kosovës, e cila jeton në lagjen “Veterrnik” në Prishtinë, ka treguar se banorët janë të rrezikuar nga vjedhje të rënda, të...

Albi Mall i reagon VV’së: Ndalni shpifjet, kemi leje për ndërtimin e objektit

Anëtari i Lëvizjes Vetëvemndosje, Liburn Aliu ka akuzuar kryetarin e Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmetin se është përfshirë në ndërtime pa leje, derisa ka...

Rreth 5 mijë fëmijë të lindur në vitin e Pavarësisë shënuan Ditën Olimpike 2018

Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK) ka shënuar Ditën Olimpike me aktivitete në Prishtinë, Gjilan, Mitrovicë, Pejë, Gjakovë, Prizren dhe Ferizaj. Aktiviteti kryesor është mbajtur në...

Liqeni i Badovcit në gjendje të tmerrshme, shikoni si është ndotur uji

Liqeni i Badovcit është në gjendje të tmerrshme pas vërshimeve nga reshjet e fundit Një fotografi e postuar në rrjetet sociale shfaq ujin e liqenit...

Çka po ndodh në Mirushë: Po ngordhin të gjithë peshqit, shkaqet nuk po dihen

Komuna e Malishevës, përmes një njoftimi ka bërë të ditur se sot në mëngjes, është vërejtur një dukuri e pazakontë në një pjesë të...

Weather

Lajme

OSBE: Reforma në Drejtësi quhet e përfunduar atëherë kur të ndihet nga qytetarët shqiptarë

Pas zgjedhjes së gjashtë emrave të Këshillit të Lartë të Gjyqësorit ka ardhur reagimi edhe nga OSBE-ja. OSBE thotë se mirëpret ngritjen e Këshillit të...

A mund ta ndëshkojë NATO Kosovën për Ushtrinë? – Ramadani zbulon çka thanë zyrtarët...

Sekretari Gjeneral i NATO-s, Jens Stoltenberg, ditë më parë ka deklaruar se veprimet për transformimin e FSK-së në Ushtri vijnë në një kohë të...

Ndryshon moti, këto temperatura na presin nesër

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se nesër do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Vranësirat më pjesën veriperëndimore të vendit mund të...