Agjencia turistike “Vol Travel” nga Gjilani, po hetohet për mashtrim ndaj qytetarëve

Policia e Kosovës, respektivisht Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsion në Prishtinë është duke i trajtuar disa ankesa të qytetarëve të Republikës...

Serbia investon mbi 2.5 milionë euro për ndërtesa banimi për serbët e veriut

Kryetari paralel i Mitrovicës së Veriut, Aleksandër Spiriq, i cili të mërkurën ka dorëzuar kontratat për 24 banesa, për të cilat qeveria e Serbisë...

Çfarë po ndodh me kolonat në magjistralen Prishtinë – Mitrovicë, flet Policia

Për më shumë se dy orë për çdo ditë, qytetarëve të cilët qarkullojnë me vetura në magjistralen Prishtinë - Mitrovicë, u duhet të presin...

Dyshime se asamblistët shkojnë të armatosur në Kuvendin e Prizrenit

I nervozuar pse nuk ju dha fjala gjuajti me shishe te ujit. ​Cak i asambleistit të PDK-së, Bardh Avdaj ishte kryesuesi i Kuvendit Komunal...

Pendohet nënkryetari i Klinës që e quajti monstrum Adem Demaçin

Nënkryetari i Komunës së Klinës, Besim Hoti, në ditën e vdekjes së veprimtarit të shquar, Adem Demaçit, kishte bërë një postim në profilin e...

Popullata e Rreqebullit Ballkanik rrezikohet për zhdukje. Gjindet i vdekur në parkun kombëtar Bjeshkët...

Organizata Environmentally Responsible Action (ERA) group, e gjen të vdekur trupin e Rrëqebullit Ballkanik në parkun kombëtar Bjeshkët e Nemuna. Agjencia e Ushqimit dhe...

Nesër përurohet sheshi “Adem Jashari” në Prishtinë

Sheshi “Adem Jashari” në Prishtinë do të përurohet nesër në orën 19:00. Këtë e ka bërë të ditur kryetari i Prishtinë, Shpend Ahmeti. Punimet për këtë...

Pas përplasjes VV-PDK, Rexhep Selimi shfaqet në Prizren

Asambleisti i PDK-së në Prizren, Bardh Avdaj, është përplasur e kryesuesin e Kuvendit Komunal, Artan Abrashin, duke e hedhur një shishe ujë në drejtim...

Premtohen lehtësira për marrjen e shtetësive për qytetarët e Luginës së Preshevës

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri me bashkëpunëtorët, ka pritur sot në takim pune ministrin e Punëve të Brendshme, Bejtush Gashi, i cili...

Adem Demaçi me shesh e shtatore në Prishtinë, por askush s’e di vendin

Një shesh në Prishtinë do ta mbajë emrin e Adem Demaçit. Aty do të vendoset edhe një shtatore e veprimtarit të çështjes kombëtare. Por...

Weather

Lajme

Euronews: Haradinaj shkarkon zëvendësministren serbe për kritikat ndaj NATO-s

Rrjeti i lajmeve televizive Euronews ka raportuar se si Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj e ka shkarkuar nga detyra një zëvendësministre serbe...

Mbyllet përkohësisht rruga nacionale Kaçanik-Hani i Elezit

Rruga nacionale Kaçanik-Hani i Elezit do të mbyllet nga e shtuna deri të martën, për shkak të punimeve që do të bëhen...

Prej nesër më ftohtë, rënie e temperaturave për dhjetë gradë

Nën ndikimin e masës së ndjeshme të të ftohtit, prej nesër deri te enjten do të ketë rritje të vranësirave, në pjesët...