Ramiz Lladrovci ua jep një lajm interesant qytetarëve të Drenasit

Kryetari i Komunës së Drenasit Ramiz Lladrovci ka njoftuar qytetarët e Drenasit se një liqen artificial do të ndërtohet në territorin e kësaj komune. Lladrovci...

Të hënën në Gjilan nis faza e dytë e dezinsektimit hapësinor

Drejtoria e Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale në Gjilan, të hënën fillon me fazën e dytë të dezinsektimit hapësinor. Dezinsektimi përfshinë qytetin si dhe zonat përreth...

Opozita në Lipjan e padit kryetarin Imri Ahmeti për dyshimin se ka kryer vepër...

Grupet e Asamblistëve të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Lëvizjes Vetëvendosje (LVV) dhe Nismës Socialdemokratike, përmes të autorizuarit...

Fillon faza e tretë e dezinsektimit në Prishtinë, spërkatet edhe lagja e Shpend Ahmetit...

Duke filluar nga dita e mërkurë, 11.07.2018, ka filluar faza e tretë e dezinsektimit hapësinor në Komunën e Prishtinës. Komuna thotë se, kjo ditë është...

PDK, Vetëvendosje e AAK mobilizohen kundër kryetarit nga LDK’ja

Partitë opozitare në Komunën e Lipjanit, Partia Demokratike e Kosovës (PDK), Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Lëvizja Vetëvendosje (LVV) dhe Nisma Socialdemokratike janë...

Banorët e Vushtrrisë pretendojnë se burimi te Xhamia e Çarshisë ka veti shëruese

Qyteti antik i Vushtrrisë, shquhet për numrin e madh të burimeve, të cilat, sipas banorëve kanë ekzistuar që nga koha Iliro- romake. Burimi përballë kalasë,...

Banorët e Vushtrrisë pretendojnë se burimi te Xhamia e Çarshisë ka veti shëruese

Qyteti antik i Vushtrrisë, shquhet për numrin e madh të burimeve, të cilat, sipas banorëve kanë ekzistuar që nga koha Iliro- romake. Burimi përballë kalasë,...

Kështu u festua fitorja e Kroacisë në “fshatin kroat” në Kosovë

Të gjithë bashkë, kroatë e shqiptarë, e festuan mbrëmë fitoren që Kroacia e shënoi ndaj Anglisë. Qindra persona u mblodhën në Janjevë të Lipjanit...

Nesër në Mitrovicë mbahet takimi i deputetëve me qytetarë, ja cilët deputet mund ti...

Kuvendi i Kosovës, me iniciativën e Forumit për Transparencë Parlamentare, vazhdon organizimin e aktivitetit Ditët e Kuvendit 2018. Gjatë takimeve publike nëpër qytete të ndryshme...

Asamblisti i Vetëvendosjes tregon se si Shpend Ahmeti e përdori konkursin për çerdhe...

Asamblisti i Lëvizjes Vetëvendosje në Kuvendin e Prishtinës, Eman Rrahmani dyshon se kryetari, Shpend Ahmeti e përdori hapjen e dy konkurseve për të fituar...

Weather

Lajme

Çfarë pritet të ndodh sot në Kosovë

Ngjarjet e datës 19 shkurt Mbahet mbledhja e Komisionit për Legjislacion dhe Mandate, ku do të behët shqyrtimi i raportit me amendamente në Projektligjin për...

Kosova po bëhet me Qendër Astronomike

Disa objekte të hapësirës, shumë shpejt do të mund të vrojtohen edhe nga kosovarët. Kjo do të bëhet e mundur me ndërtimin qendrës së parë...

Veseli nderohet me një çmim në Stamboll

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli është nderuar me çmimin “Udhëheqësi më i mirë i Evropës Juglindore për mbështetjen e zhvillimit ekonomik nëpërmjet...