Me leje të Ministrisë së Jashtme, Gjuriq vjen përsëri në Kosovë

Drejtori i të ashtuquajturës zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, do ta vizitojë sot Kosovën. Kësaj radhe, Gjuriq do të jetë në...

A po jetësohet projekti i Pacollit për Prishtinën?

Parking apo qendër tregare afër Fakultetit të Filologjisë? Ish-kandidati për kryetar të Prishtinës, Selim Pacolli, kishte prezantuar muaj më parë një plan për ndërtimin e një parkingu nëntokësor. Tani, ai thotë për...

Lista Srpska vazhdon të jetë pjesë e Qeverisë, Rikallo del në terren

Lista Srpska ka deklaruar daljen nga Qeveria dhe pozicionimin në opozitë, megjithatë ministrat serbë po vazhdojnë punën e tyre në institucione. Ministri i Bujqësisë,...

Ministrja Reshitaj “zbulon” diçka që bota e di prej që kur ekziston njerëzimi

Mendoj që uji, ajri dhe toka janë sferat më të rëndësishme të jetës së qytetarëve, ka thënë ministrja Albena Reshitaj. Ministrja e Ambientit dhe Planifikimit...

Kosovarët e urinojnë xhaminë në qendër të Prishtinës

Xhamia e çarshisë që gjendet përballë Kuvendit të Kosovës, ka mbetur e pa frekuentuar që nga viti 2011 kur u ndalën punimet për restaurim...

Komuna e Prishtinës shpërblen me tender kompaninë falsifikatore /DOKUMENT

Zyra e Prokurimit të Komunës së Prishtinës e ka realizuar një tender kundërligjshëm. Prokurimi i Prishtinës e ka shpërblyer me tender kompaninë “Pastor Kosova” për...

Gjilani fiton grant 205 mijë euro nga DEMOS, do të ndërtohet “Rruga e Kumanovës”

Komuna e Gjilanit, si rezultat i punës së mirë në Sistemin e Menaxhimit të Performancës Komunale për vitin 2016, është shpërblyer nga organizata zvicerane...

Kryetari i Ferizajt flet për punën 100-ditëshe

Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu, do të mbaj konferencë për punën 100-ditëshe të qeverisë së tij. Konferenca mbahet në kabinetin e kryetarit Aliu. Ajo...

Nesër takim në Zveçan rreth themelimit të Asociacionit (Dokument)

Përfaqësuesit politikë të serbëve të Kosovës do të mbajnë nesër një takim me anëtarët e ekipit drejtues për themelimin e Bashkësisë së komunave serbe. Sipas...

LDK lidhë koalicion me PDK-në në Pejë (Dokument)

Kryetari i Degës së PDK-së në Pejë, Xhavit Haliti ka lidhur koalicion me LDK-në e cila përfaqësohet nga Gazmend Muhaxheri në këtë komunë. Nga kjo...

Weather

Lajme

Kastrati: Ushtrinë e bën misioni, jo emri

Ish-gjenerali i FSK’së, Kadri Kastrati, është shprehur i kënaqur me miratimin e tre projektligjeve për transformimin e FSK’së si dhe u shpreh optimist për...

Gashi: Informatat që s’do, shefi i AKI’së s’ua çon Presidentit e Kryeministrit

Avokati Tomë Gashi ka folur për informatat që udhëheqësit e Kosovës marrin nga institucionet e sigurisë në vend. Gashi ka thënë në emisionin “Pressing”, në...

Musliu: Maxhunin po e mban në pushtet politika

Betim Musliu nga Instituti i Kosovës për Drejtësi e ka quajtur skandal të madh tentimin për të fshehur rastin e arrestimit me armë dhe...