Liqeni i Mitrovicës i mbushur me mbeturina

Liqeni Artificial i Mitrovicës, po shndërrohet në një atraksion të çmuar turistik për qytetin. Kjo po vërehet nga numri i vizitorëve i cili po shtohet dita-ditës. Ky...

Shkolla “Ismail Qemali” i kthehet normalitetit, por rrezikon të përmbytet përsëri

Shiu që ra në mbrëmjen e së enjtes në Prishtinë e mbushi plotë me uji edhe korridorin e disa klasë të shkollës fillore të...

Pas reshjeve, pastrohet rruga dhe trotuari në Rahovec

Pas reshjeve të mëdha të shiut të rënë ditëve të fundit përveç vërshimeve në bujqësi, probleme janë krijuar edhe në infrastrukturë rrugore, probleme këto...

Të reshurat pamundësojnë qarkullimin edhe në Drenas

Si pasojë e reshjeve të mëdha të shiut të kësaj të enjte edhe një pjesë e Komunës së Drenasit është vërshuar nga uji. Kësaj radhe...

​Limaj në Klinë thotë se Nisma nuk bën pazare me shtetin

Nisma Socialdemokrate ka vazhduar edhe me sot me zhvillimin e Kuvendeve nëpër degët e saj anekënd vendit. Partia e Fatmir Limajt ka mbajtur Kuvendin e...

Shtrenjtohet buka në Gjilan

Buka në furrat e Gjilanit u shtrenjtua për 10 cent. Nga e hëna ajo kushton 40 centë. Furrtarët këtë veprim të tyre e arsyetojnë me...

Ura e rrezikshme e Lupçit

Banorët e Lupçit të Podujevës po ndjehen të rrezikuar nga kalimi në një urë të dëmtuar prej kohësh. Ajo nuk ka mburoje dhe është çarë. Për...

Shiu e breshëri dëmtojnë kulturat bujqësore në Podujevë

Një rrebesh i madh shiu që ra sot në shumë të pjesë të Kosovës duket se përveç vërshimeve, ka shkaktuar edhe dëme tjera. Moti me...

Vërshimet në Prishtinë, Abrashi akuzon Ahmetin për keqmenaxhim, papërgjegjësi e korrupsion!

Ish-kandidati i LDK-së për kryetar të Prishtinës Arban Abrashi, ka akuzuar qeverinë aktuale të kësaj komune për keqmenaxhim, papërgjegjësi e korrupsion pas bllokadës të...

Flet “kryetari i arsyetimeve”, thotë se problemet janë duke u sanuar, gypat nuk përballuan...

Kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka thënë se janë duke u sanuar të gjitha problemet e shkaktuara si pasojë e reshjeve të...

Weather

Lajme

Tahiri dhe Apostolova hapen tryezën “Rruga drejt një kodi Civil”

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri së bashku me Shefen e Zyrës së BE-së/Përfaqësuesja e Posaçme e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, hapën sot tryezën...

Rikthehet bora në Kosovë, Tahirsylaj tregon deri kur do të zgjasë dimri

Eksperti i meteorologjisë, njëherësh edhe profesor i meteorologjisë në universitetin shtetëror, Sylë Tahirsylaj, ka treguar se deri kur do të jenë prezente reshjet e...

Vdes gazetari Naim Hagjosaj

Ka ndërruar jetë gazetari Naim Hagjosaj, lajmin e kanë bërë të ditur miqtë e të ndjerit. Për vdekjen e hershme të gazetarit ka shkruar...