Agim Bahtiri flet për dorëheqjen e Albena Reshitajt

Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, gjatë një interviste në emisionin Info Magazine në Klan Kosova, ka folur rreth dorëheqjes së Albena Reshitajt ka posti...

Rruga që lidhë Gjilanin me fshatrat Livoç i Poshtëm-Cërrnicë, në gjendje të mjerueshme/FOTO

Rruga e cila lidhë komunën e Gjilanit me fshatin Livoç i Poshtëm-Cërrnicë si dhe me fshatrat e tjera Kravaricë e Gumnishtë është në gjendje...

Podujevë, digjet fabrika për përpunimit e drurit

Një fabrikë e përpunimit të drurit në Podujevë, është përfshirë nga zjarri ditën e djeshme. Sipas njoftimit të policisë nga ky shpërthim i zjarrit, shkaqet...

Bahtiri fton liderët shtetëror në debat për dialogun

Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, i ka ftuar liderët e institucioneve shtetërore dhe partive politike në një tryezë të përbashkët për të diskutuar për...

Këto janë procesverbalet që bëjnë ‘bosnjëzimin’ e Kosovës (Dokument)

Disa nga zyrtarët që ky ekip i ka takuar kanë kërkuar edhe ndryshime kushtetuese në mënyrë që Asociacioni të jetë në pajtim me Kushtetutën...

Ministria e Mjedisit mbështet Komunën e Klinës me 100 mijë euro

Ushtruesi i detyrës së ministrit të Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi dhe kryetari i Komunës së Klinës, Zenun Elezaj, sot kanë nënshkruar një...

Haziri kërkon nga Serbia lirimin e menjëhershëm të mjekut nga Gjilani

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka reaguar me rastin e arrestimit të stomatologut gjilanas që jeton dhe vepron në Gjermani, Ibrahim Matoshi,...

Në nëntor fillon ndërtimi parkingut nëntokësor në kryeqytet

Drejtori për Planifikim Strategjik dhe Zhvillim të qëndrueshëm në komunën e Prishtinës, Genc Bashota, ka folur në një konferencë për medie lidhur me hartën...

Kryetari i kësaj komune ka shkuar në Qabe

Mijëra myslimanë nga e gjithë bota janë nisur drejt Mekës, për të kryeri njërin nga obligimet e fesë Islame, vizitën e Qabës apo haxhin. Nga...

Procesverbalet: Asociacioni ta kontrollojë kadastrin, prokurimin e arsimin

Dokumenti i cili është dorëzuar në qeverinë e Kosovës në fillim të gushtit përmban procesverbalet e takimeve në muajt qershor dhe korrik ku përfshihen...

Lajme

Zyrtari i AAK’së: E ulët çka ka thënë Lutfi Haziri, ne s’ia prishëm zgjedhjet...

Besnik Tahiri, këshilltar i Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se akuzat që vijnë nga LDK-ja se eksponentë të AAK-së po...

“Qofsha i gabuar”, Ramë Buja rikthehet në PDK

Ish-ministri i Arsimit, Ramë Buja, është rikthyer në Partinë Demokratike të Kosovës, vetëm dy vjet pasi dha dorëheqje të parevokueshme. 

Tahiri tregon se a do ta japë votën për ta rrëzuar Qeverinë Haradinaj

Deputeti Labinot Tahiri, ka mohuar se ka lidhje mes dekoratës që ia dha kryeministri Ramush Haradinaj dhe votës së tij eventuale për...