Këto janë gjërat që iu gjetën të burgosurve në Burgun e Dubravës

Të mërkuren në Qendrën Korrektuese në Dubravë, me qëllim të parandalimit të aktiviteteve ilegale është kryer një operacion bastisjeje nga ana e Policisë së...

​Ende nuk janë identifikuar hajnat që vodhën 100 mijë Eurot e ish-deputetit të LDK’së

Gati një javë pas vjedhjes që ndodhi në shtëpinë e ish-deputetit Xhavit Ukaj, Policia e Kosovës përveçse nuk ka arritur t’i kap hajnat, ende...

Haradinaj tregon pse i ka dhënë 1 milion euro për energjinë në veri

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i ka lutur partitë parlamentare që të bëhen pjesë e dialogut përfundimtar me Serbinë. Në interpelancën për ndarjen e mjeteve...

Nesër asnjë banor i Prishtinës të mos i hapë dritaret e shtëpive dhe banesave

Nesër fillon fazën e parë të dezinsektimit hapësinor për vitin 2018 në Komunën e Prishtinës, njofton kumtesa komunale Sivjet do të dezinsektohet një sipërfaqe e...

Kryetari i Mitrovicës Veriore: Agim Bahtiri e di se kur hapet ura e Ibrit

Hapja e Urës kryesore mbi lumin Ibër nuk është në rend dite në Mitrovicën Veriore, ka deklaruar kryetari i kësaj komune Goran Rakiq, për...

Jevtiq: Sulmi kundër fëmijëve serbë në Grackë provokim i rrezikshëm

Mbrëmë në Stara Grackë të Lipjanit ka ndodhur në incident. Incidenti ka ndodhur në parkun e lojërave në Stara Grackë, ku sipas medieve serbe “shqiptarë...

Dikur s’e kishte ndërmend ta mësonte, por policja serbe tani ju befason sa rrjedhshëm...

Në stacionin e Policisë në Graçanicë janë 41 policë serbë janë dhe 12 shqiptarë. Svetlana Kapetanovic, është police serbe dhe ka 13 vite që punon...

Simiq: Rasti i Trepçës, shembull i dhunës ndaj serbëve

Serbët nuk kanë marrë pjesë në hartimin e statutit të Trepçës, ka thënë për Rts, Igor Simiq nga Lista Serbe. Sipas tij, ky është shembull se...

Mbi një mijë vende të lira pune ofrojnë kompanitë në Gjilan

Salla e sporteve ishte e mbushur nga përfaqësuesit e bizneseve që ofronin punësim për gjilanasit. 38 sosh që ofrojnë shërbime e merren me ndërtimtari e...

Në Rahovec nis spërkatja kundër rriqrave

Në organizim të drejtorisë për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale në Komunën e Rahovecit nga nesër do të nisë spërkatja e zonave kundër rriqrave, në...

Weather

Lajme

Porositë e banorëve të Karaçevës për ekipin negociator

Banorët e Karaçevës i kanë shkruar Ekipit Negociator kosovar, duke i kërkuar që mos t’i harrojnë dhe të bisedohet me Beogradin edhe për tokat...

Shumë qytetarë braktisin shtetësinë e Kosovës

Në muajin janar të këtij viti janë deponuar 378 kërkesa për t’u liruar nga shtetësia e Kosovës. Ndërsa, vitin e kaluar 5700 kosovarë kanë kërkuar...

Anton Quni tregon se kë duhet ta gjykojë Tribunali Special në Hagë

Gjykata Speciale deri më tani ka ftuar për intervistim rreth 20 ish-pjesëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, por ftesa të tilla nuk kanë marrë...