As kryetari i Kamenicës nga VV nuk merr pjesë në paraqitjen e Kurtit

Kryetari i Prizrenit dhe prindërit e Astrit Deharit janë të pranishëm në prezantimin e platformës së Albin Kurtit. Por, nuk është i pranishëm kryetari...

Vetëvendosje nuk beson në votat e LDK-së në Prizren

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) nuk kanë nënshkruar ende marrëveshje për bashkëqeverisje në Prizren. Marrëveshja në parim për ndarjen e drejtorive të...

Shkollat pa emra në Vushtrri

Gjashtë shkolla fillore në Komunën e Vushtrrisë nuk janë të emërtuara. Kjo situatë po i përcjell ato që nga themelimi i tyre. Dy shkolla fillore të...

Figura e Millosheviqit në teatrin e Graçanicës

Në Beograd është duke u përgatitur shfaqja teatrore-muzikore për qiftin bashkëshortor Millosheviq, e cila do të interpretohet nga Teatri Popullor i Prishtinës, teatër ky...

Dështon zgjedhja e kryesuesit në Kuvendin e Malishevës

Grupet politike në Kuvendin Komunal të Malishevës nuk kanë arritur marrëveshje për zgjedhjen e kryesuesit të Kuvendit të Komunës, duke bërë kështu që mbledhja...

Haradinaj premton mbështetje për Luginën e Preshevës

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti udhëheqësit e koalicionit fitues të zgjedhjeve të jashtëzakonshme në Komunën e Preshevës, Shqiprim Arifin dhe Sami...

BE tregon se kur pritet të përfundojnë punimet në urën mbi Ibër

Punimet në urën kryesore mbi lumin Ibër në Mitrovicë që nga gushti i muajit të kaluar kanë mbetur të pezulluara. Ura milionëshe e Bashkimit Evropian...

Komuna e Prishtinës kërkon propozime për ndërtesat e banimit në bashkëpronësi

Komuna e Prishtinës ka bërë ftesë për propozime për përzgjedhjen e ndërtesave të banimit në bashkëpronësi. Afati i fundit për t’iu përgjigjur kësaj ftese për...

Kryetari i Komunës punëson shofer personal vëllain e tij

Kryetari i ri i Komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri, ka punësuar vëllain e tij si shofer personal. Sipas Tahirit, në bazë të rregullores kryetari ka...

KEDS investon edhe në Rahovec, përfitojnë qindra qytetarë

KEDS ka vazhduar ta rrisë kualitetin dhe sigurinë e shërbimeve. Investimin e kompanisë e kanë prekur edhe 75 familje, apo mbi 300 banorë të...

Weather

Lajme

Një nga deklaratat e fundit të Ivanoviq: Nuk frikësohem nga shqiptarët, por nga serbët

Oliver Ivanoviq e kishte shfaqur frikën e tij kohëve të fundit se mund të ndodhte diçka në Veri të Mitrovicës. Madje ai kishte thënë se...

Familja e Ivanoviqit refuzon ta bëjë obduksionin në Prishtinë

Kryetari i Iniciativës Qytetare, SDP, Olivier Ivanoviq është vrarë në Mitrovicën Veriore. Ai dyshohet se është gjuajtur me pesë plumba nga një veturë në lëvizje...

Njeriu që i kishte paralajmëruar sulmet ndaj zyrtarëve serbë në Kosovë

Vrasja e liderit të Iniciativës Qytetare Serbe, Oliver Ivanoviq sot në veri të Mitrovicës ka ngjallur reagime të shumta brenda dhe jashtë vendit. Nacionalistët që...