“Eskalon” Shpend Ahmeti për festivalin në Gërmi, përplaset me qytetarë në rrjete sociale

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti nuk ka mundur të përmbahet nga atmosfera e festivalit Sunny Hill Festival, që u mbajt për tri netë rresht...

Prokuroria po heton për keqpërdorime katër ish-drejtorë të Komunës së Prizrenit

Katër ish-drejtorë të ekzekutivit të kaluar të Komunës së Prizrenit, janë duke u hetuar nga Prokuroria Themelore në këtë qytet. Ata, dyshohen për keqpërdorim...

Më pak pritje në pikat kufitare, gjendje e përmirësuar edhe në Merdarë

Në pikë-kalimet kufitare në dalje dhe hyrje të territorit të Kosovës, gjendja sot është përmirsuar dukshëm dhe pritjet janë më të shkurtra. Në bazë të...

Hoxha i Drenasit demanton Mustafa Bajramin: Po thotë të pavërteta, s’ishte punë haraçi, por...

Hoxha i Drenasit, Osman Musliu ka thëne për Gazetën Express se deklarata e Mustafa Bajramit ka qene tendencioze dhe joreale. Ai ke potencuar se...

Mushkonjat shqetësim për qytetarët e Prishtinës

Numri i madh i mushkonjave është bërë shqetësim i madh për qytetarët e Prishtinës, por edhe vende tjera. Pavarësisht dezinsektimit nga Komuna, pickimi nga mushkonjat...

Ministrja Hoxha në Mitrovicë: E ardhmja u takon grave!

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, mbajti një takim me vijuesit e programit të Teknologjisë informative të Girls Coding Kosova në Mitrovicë, program i...

Lirohet Afrim Rexhepi, kryetari i shoqatës së invalidëve të UÇK-së në Gjilan

Kryetarit të Organizatës së Invalidëve të Luftës së UCK ne Gjilan, Afrim Rexhepi është liruar nga paraburgimi në Maqedoni. Lajmi është bërë i ditur...

Zonat e Prizrenit që do të mbesin pa rrymë deri në 5 orë

KEDS-i ka njoftuar për zonat e Prizrenit që nuk do të kenë rrymë për shkak të punimeve në nënstacione. Me datën 14 gushtë do të...

Qytetarët e pandërgjegjshëm, ja çka bënë mbrëmë në Gërmi

Pas koncertit të mbrëmshëm në Parkun e Gërmisë, ku performoi këngëtarja shqiptare me famë botërore Dua Lipa, i tërë parku është i mbushur me...

Dyshohet se kosovari e përdhunoi turisten angleze në Prizren teksa po vizitonte Kalanë

Rruga për këmbësorë, e cila duhet kaluar për të vizituar Kalanë në Prizren është shndërruar në makth para katër ditësh për një turiste angleze....

Weather

Lajme

A do të dalin Thaçi e Vuçiq kundër kancelares Merkel?

Deklarata e Angela Merkelit se askush nuk guxon t’i prekë kufijtë në Ballkan nga analistë e politikanë po shihet si një shuplakë e fortë...

Ambasada e Kosovës në Itali: S’kemi informacione nëse mes të lënduarve ka qytetarë të...

Një tragjedi e madhe ka ndodhur në Itali, ku pas shembjes së urës në Gjenova raportohet se deri më tani kanë humbur jetën 35...

Mblidhen forcat serbe në Bujanoc?

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti tha se ka informacione që është rritur prania e xhandarmërise serbe në Bujanoc. Këtë deklaratë e dha pas...