Këto lagje nesër mbesin 8 orë pa ujë

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina”, përmes një komunikate njofton konsumatorët e disa lagjeve që nesër do të mbesin pa ujë. Konsumatorët e lagjes “Arbëria”, ndërtesat...

MAPL shpërblen Gjilanin me 84 mijë euro për performancën e vitit 2017

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal (MAPL), ka shpërblyer sot Gjilanin me një grant prej 84 mijë e 360 euro, duke e radhitur në...

Shpend Ahmeti punën ‘pick’ me numrat, bën shkelje ligjore duke mos thirrur seancë

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti e ka humbur kontrollin në Kuvendin komunal. Në mungesë të shumicës në asamble dhe nga frika që...

Një pjesë e Prishtinës dhe Podujevës sot gjithë ditën pa ujë

Kjo ndërprerje sipas njoftimit bëhet me qëllim të krijimit të kushteve të punës Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina”, njofton konsumatorët e zonave të cilat...

Kafiterive të Gjilanit i lejohet të punojnë një orë më shumë

Në sezonin me fluksin më të madh të bashkëatdhetarëve, për kafiteritë e Gjilanit është marrë një vendim për të shtyrë orarin e punës. Kështu njoftoi...

Gjithë u “hidhëruam” me Adnan Januzajn, mirëpo Lladrovci del me një deklaratë ndryshe

Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci ka komentuar ndeshjen e sotme ndërmjet Anglisë dhe Belgjikës ku kjo e fundit ‘më në fund’ inkuadruar në lojë...

Mot i pazakontë për qershor

Vetëm disa të mbjella i shpëtuan një fermerit nga Barileva pas shiut që ka rënë në qershor. Fermeri ka frikë se shiu që ishte goxha...

Pas 4 muajsh kërkim, gjendet trupi i pajetë i Vesel Bulicajt

Pas katër muajsh kërkim, është gjetur trupi i të moshuarit Vesel Bulica nga Kaçaniku. Familjarët kanë treguar për “Indeksonline” se i ndjeri është gjetur në...

Lekaj thotë se rrugët e Kosovës do të kenë pamjen më të bukur në...

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj ka paralajmëruar intervenime në rrugët e Kosovës. Ai ka njoftuar se gjatë javës do të nisë intervenimi në rrugë ku...

“PSD paralajamëron shkarkimin e drejtorëve të VV-së në Qeverisjen e Prishtinës”

Asamblisti i Vetëvendosjes në Komunën e Prishtinës, Egzon Azemi ka thënë se Asamblisti nga PSD, Bashkim Beha ka paralajmëruar drejtorët e këtij subjekti partiak,...

Lajme

Ljajiq: Taksa e Kosovës po rritet nga problemi ekonomik në atë humanitar

Ministri serb i Tregtisë, Rasim Ljajiq tha se duhet të shmanget mundësia që ” problemet e shkaktuara nga taksa e Prishtinës për...

Haradinaj: Kosova është me fat që ka zhvilluar partneritet të qëndrueshëm me ShBA-të

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka pritur sot në takim kryetarin e Des Moines nga Iowa, Frank Cowine. Haradinaj...

Maxhuni raporton në Komisionin për Mbikëqyrjen e AKI-së

Komisioni për Mbikëqyrjen e Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë sot do të mbajë mbledhje. Në këtë mbledhje, do të...