Ndalohet qarkullimi në këtë rrugë të Gjakovës për dy orë

Sot në Gjakovë, prej orës 10-12 është ndaluar qarkullimi i automjeteve në rrugën "UÇK", në Gjakovë. Në kuadër të “Javës së lëvizshmërinë”, aktivitet ky që...

Ura e Ibrit nuk do të hapet as këtë vit

Shefja e Administratës Komunale në Komunën Veriore të Mitrovicës, Adriana Hoxhiq, ka thënë se punët në urë nuk janë projekt i Komunës Veriore të...

Djali nga Skenderaj figuron gabimisht në aktakuzë se kishte vetëm 5 vjet në luftë,...

Në aktakuzën e veteranëve mashtrues gjendet edhe një banor i Kostercit të Skenderajt. Aty, figuron se në kohën e luftës, Dan Dervishi kishte pesë...

Gjilani mbledh mbi 25 mijë kilogram mbeturina

Në Gjilan aksionit “Ta pastrojmë Gjilanin”, për largimin e mbeturinave iu kanë bashkangjitur edhe Kompania Regjionale e Ujit “Hidromorava” dhe “ekohigjiena” stafi i të...

Bahtiri shërben me ushqim vullnetarët e aksionit “Ta pastrojmë Kosovën”

Në aksionin e sotëm të qytetarëve të komunës së Mitrovicës “Ta pastrojmë Kosovën”, ka marrë pjesë edhe kryetari i kësaj komune, Agim Bahtiri. Ai kësaj...

Dje u pastrua tërë ditën, sot krejt mbeturina parku në ‘Dardani’ të Prishtinës (Foto)

Fushata “Ta Pastrojmë Kosovën” dje ka nisur me një mobilizim të madh në gjithë vendin, ku sipas statistikave, rreth 100 mijë vullnetarë kanë dalur...

Falë aksionit të pastrimit, prishtinasit i gjendet kuleta në Gjilan

Fituesi më i madh i gjithë aksionit të sotëm të pastrimit doli një qytetar nga Prishtina. Fatlumit iu gjet kuleta me 500 euro, e humbur...

Ahmeti: Do të përqendrohemi për eliminimin e deponive ilegale

Edhe kryeqyteti i Kosovës, Prishtina, është përfshirë masivisht në aksionin e sotëm për pastrimin e ambientit. Në këtë aksion ka marrë pjesë edhe kryetari i...

Kryeministri Haradinaj: Do të angazhohemi që nevojat e rajonit të Zhupës të gjejnë...

“Qeveria e Republikës së Kosovës do t’i qëndroj pranë secilës komunë dhe secilit rajon, pa dallime partiake dhe etnie. Ne do të angazhohemi që...

Filloi ‘AgroFesta’ në Krushë të Madhe

Sot filloi Festivali i Vjeljes së Perimeve ‘AgroFesta’ në Krushë të Madhe, festival ky i cili ka marr përmasën e një festivali tradicional. Në këtë...

Lajme

Mjaku-Topalli del fuqishëm në mbështetje të shefit të saj për luftën kundër korrupsionit

Kandidatja për deputete znj.Mexhide Mjaku Topalli ka treguar arsyet pse duhet votuar për kryeministër z.Kadri Veseli duke qenë edhe vetë në mbështetje...

Ish-komandanti i Koshares akomodohet në PDK, fillon sulmet ndaj LDK’së

“LDK është e kapur nga një ekip njerëzish që kanë një të kaluar jo të ndershme dhe po e mbajnë peng këtë...

“Votojmë për të ardhmen tonë!”, slogani zyrtar për zgjedhjet e 6 tetorit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve  ka marrë vendim për sloganin zyrtar të zgjedhjeve të parakohshme që mbahen më 6 tetor në Kosovë.