Bllokohet kufiri Kosovë-Maqedoni në Han të Elezit

Kolona të gjata e kanë karakterizuar të premten kufirin Kosovë-Maqedoni. Hani i Elezit ka qenë i bllokuar. Dëshmitarë të pritjes, të cilët kanë dërguar në...

Me 300 mijë euro përmbyllet ndërtimi i infrastrukturës në Suhadoll

Ka filluar të premten asfaltimi edhe i rrugëve nëpër lagjet e Suhadollit, në një gjatësi prej mbi dy kilometra. Kështu bën me dije Komuna e...

Ura e Ibrit hapet së shpejti, Rakiq nuk mund ta ndalë atë, thotë Bahtiri

Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka thënë se Ura e Ibrit do të hapet së shpejti, dhe se atë nuk mund ta kushtëzojë asgjë. “Ne...

Bahtiri: Thirrjet për të ndryshuar kufirin mes Kosovës dhe Serbisë, thirrje për luftë ballkanike

Kryetari i Mitrovicës së Jugut, Agim Bahtiri, ka komentuar supozimet për ndryshimin e kufinjve administrativë mes Kosovës dhe Serbisë. “Thirrjet për të ndryshuar kufirin mes...

Në ditën e fëmijëve, Prizreni vë gurëthemelin për çerdhen e parë publike

Komuna e Prizrenit, me rastin e shënimit të Ditës së Fëmijëve dhe Ditës Globale të Prindërve, ka filluar punimet për ndërtimin e çerdhes së...

Mbyllen 9 lokale me lojëra të fatit në Suharekë

Departamenti i Lojërave të Fatit ka mbyllur edhe 9 lokale të tjera të lojërave të fatit në qytetin e Suharekës. Këto lokale janë mbyllur pasi...

Mytaher Haskuka ndërhyri kundërligjshëm në tender, mund të përballët me drejtësinë

Kryetari i ri i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka mund të përballët me drejtësinë për shkak të implikimeve në një tender. Mytaher Haskuka në mënyrë...

KEDS zëvendëson rrjetin elektrik të vitit 1972 ne Shtime, me rrjet te ri

Fshati kodrinor, Petrovë, dhe lokaliteti te udhëkryqi i quajtur Te Pishat, (Bincë) të qytetit të Shtimes, janë dy vendbanimet që kanë përfituar nga investimi...

Ferizaj paguan gati 1 milionë euro pas humbjeve të rasteve në gjykata

Komuna e Ferizajt është në telashe me humbjen e rasteve gjyqësore dhe ekzekutimin e borxheve nga përmbaruesit privat. Zyra Kombëtare e Auditimit ka gjetur se...

Prishtinë, sot fillon dezinsektimi

Komuna e Prishtinës ka bërë të ditur se nga sot fillon me fazën e parë të dezinsektimit hapësinor për vitin 2018 në Komunën e...

Lajme

Prokuroria Speciale thotë se deklaratat e deputetit Milaim Zeka janë të pavërteta: Ka tendencë...

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, sqaron opinionin publik se deklarimet  e sotme, të deputetit të Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka, se...

Prokuroria Speciale thotë se deklaratat e deputetit Milaim Zeka janë të pavërteta: Ka tendencë...

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, sqaron opinionin publik se deklarimet  e sotme, të deputetit të Kuvendit...

Haradinaj viziton Veselin për ngushëllime

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka vizituar familjen e kryeparlamentarit Kadri Veseli. Ai këtë vizitë e ka bërë për...