Kolonë e madhe në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë

Kolonë e gjatë është shkaktuar në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë, kjo për shkak të vërshimeve që po ndodhin nga shiu. Kolona po zgjatë me orë të...

Pa bukë dhe të sëmurë – brenda familjes së gruas që u shtri para...

Një ditë më parë iu kishte dalë veturave para duke kërkuar vdekjen, përpara rikthimit në shtëpi, aty ku e prisnin fëmijët dhe burri, pa...

Shpend Ahmeti: Brenda dy jave vijnë 21 autobusë të rinj në Prishtinë

Kryetari i Prishtinës ka thënë se kanë përmbushur të gjitha kushtet që Trafikut Urban t’i shtohen edhe 21 autobusët e mbetur dhe se brenda...

Komuna e Malishevës apelon tek qytetarët: Mos peshkoni dhe mos e përdorni peshkun në...

Për shkak të ngordhjes së pazakontë të peshqve në lumin Mirusha, apelohet tek të gjithë peshkatarët dhe banorët që jetojnë përgjatë rrjedhës së lumit...

Shiu përmbytë përsëri rrugët në Prishtinë/ Foto

Ka mjaftuar të bije pakë minuta shi dhe rrugët në Prishtinë kanë vërshuar të gjitha. Një shi i rrëmbyeshëm e ka përfshirë Prishtinën, duke shkaktuar...

Bllokohet lagjja Kalabria, rruga shndërrohet në lum të rrëmbyeshëm

Kjo lagje tash e disa muaj po ballafaqohet me problemin e ujit, sidomos tek ura e lagjes. Shiu i rrëmbyeshëm që ra sot në Prishtinë,...

Agim Bahtiri detyroi drejtorët e tij që t’i shkojnë në tryezën kundër ‘ndarjes së...

Agim Bahtiri së fundi ka organizuar një tryezë në Mitrovicë që u fol për të kundërshtuar ‘ndarjen e Kosovës’. Aty Bahtiri u tregua i ashpër...

Shi i madh në Prishtinë

Shi i madh ka filluar të bie në kryeqytet, mot i ndryshueshëm po mban edhe sot në Kosovë. Temperatura të ngjashme të përcjellura me...

Tollovi te rrethrrotullimi afër QKUK-së

Kolona të gjata të veturave janë duke shkaktuar tollovi te rrethrrotullimi afër hyrjes kryesore të QKUK-së. Përkundër tollovisë nuk u panë policë rrugorë duke mbajtur...

Pas shiut, nisin vërshimet në vende të ndryshme të Kosovës

Ka një javë që në Kosovë po mbretëron mot me shi, edhe pse jemi në gjysmë të stinës së verës. Disa vende tashmë kanë nisur...

Lajme

Naim Tërnava takoi imamin e dyshuar për mashtrim e falsifikim dokumentesh

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnava zhvilloi dje disa takime në Pejë. Tërnava takon imamin e dyshuar...

Moti sot në Kosovë, këto do të jenë temperaturat

Gjatë ditës së sotme do të mbajë mot me diell dhe me vranësira të cilat vende-vende parashihet të shoqërohen me riga të...

Numri i këshilltarëve të Haradinajt shkon në 33

Kryeministri Haradinaj ka emëruar këshilltarin e 33 në qeverinë e tij, zyra e kryeministrit hap konkurs për nënkordinator, raporton T7