INPO: Komuna e Prishtinës cenon miratimin e Kornizës Afatmesme të Shpenzimeve 2019-2021

Organizata INPO reagon ndaj neglizhencës dhe papërgjegjshmërisë së organeve komunale të Prishtinës, respektivisht kryetarit të komunës dhe kuvendit komunal, në zbatimin e obligimeve ligjore...

Rugova: Vetëvendosje ende pa përgjigje për bashkëqeverisjen në Prishtinë

Drejtori i Kulturës në komunën e Prishtinës, Yll Rugova, në RTV Dukagjini foli për ofertën që kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti i...

Shkollat në Prishtinë përfundojnë mësimin në ditë të ndryshme

Me ëmbëlsirë nxënësit i dhanë lamtumirën mësueses në ditën e fundit të mësimit në shkollën “Dardania” në Prishtinë. Mësimit fund të hënën i dhanë edhe...

Prapë me kazmë, Lladrovci inspekton asfaltimin në Drenas

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci pas ankesave nga banorët e fshatit Gllobar për projektin e asfaltimit të rrugëve dhe rrugicave, ka dalë...

Prapë me kazmë në terren, Lladrovci inspekton asfaltimin në Drenas

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci pas ankesave nga banorët e fshatit Gllobar për projektin e asfaltimit të rrugëve dhe rrugicave, ka dalë...

Haradinaj ofron mbështetje të plotë për komunën e Klinës

Në vazhdën e vizitave nëpër komuna, kryeministri Ramush Haradinaj gjatë ditës së sotme ka vizituar Klinën, me ç’rast premtoi implementimin e marrëveshjeve të arritura...

Gjilani vlerësohet shembull për pastërti në nivel vendi

Në Gjilan sot është organizuar aksion për pastrimin dhe gjelbërimin e qytetit në kuadër të fushatës “Ta Pastrojmë Gjilanin”, duke mbjellë disa drunj. Në aksionin...

Sulmohen inspektorët komunalë të Mitrovicës

Disa inspektorë komunalë të Mitrovicës ishin sulmuar gjersa kryenin detyrën e tyre të shtunën. Kështu ka njoftuar Komuna e Mitrovicës, pas diskutimit të bordit të...

Mal me shkelje në komunën e Prizrenit!

Partitë politike që janë në Asamblenë e Prizrenit, paguajnë vetëm 1 euro në muaj për shfrytëzimin e lokaleve. Këto lokale shfrytëzohen prej vitit 2005...

Shkelësit e rregullave në trafik së shpejti do të regjistrohen nga kamerat

Shumë shpejt nëpër Prishtinë nuk ka nevojë të dalë policia e të shqiptojë dënime. Pritet që nëpër krejt qytetin të vendosen kamera. Prej tyre do...

Lajme

Thaçi priti një delegacion të komunitetit egjiptian

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sot ka pritur një delegacion të komunitetit egjiptian, të kryesuar nga deputeti...

Ljajiq: Taksa e Kosovës po rritet nga problemi ekonomik në atë humanitar

Ministri serb i Tregtisë, Rasim Ljajiq tha se duhet të shmanget mundësia që ” problemet e shkaktuara nga taksa e Prishtinës për...

Haradinaj: Kosova është me fat që ka zhvilluar partneritet të qëndrueshëm me ShBA-të

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka pritur sot në takim kryetarin e Des Moines nga Iowa, Frank Cowine. Haradinaj...