Haskuka i Prizrenit ka një kërkesë për qytetarët

Kryetari i komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, ka folur për ndotjen e lumenjve në këtë komunë. Haskuka  në emisionin “Zyra e Ankesave”, në RTV Dukagjini,...

Protestojnë për rrugën e pashtruar

Banorët e 9 fshatrave të Malishevës kanë bllokuar rrugën duke protestuar Kanë kaluar më shumë se pesë muaj prej kur rruga që lidhë Kijevën dhe...

Ende drejtor, edhe pse e rrahu policin

Naser Morina thotë se sulmi ndaj policit i takon se kaluarës Naser Morina vazhdon ta mbajë pozitën e Drejtorisë së bujqësisë në komunën e Klinës. Ani pse...

Gashi në Obiliq: Shtëpia e Kulturës përfundon këtë vit, vitin e ardhshëm do ta...

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka vizituar sot komunën e Obiliqit. Ministri fillimisht është pritur nga Kryetari i Komunës, Xhafer Gashi,...

Pallati i Rinisë transferohet te Komuna e Prishtinës

Drejtori Menaxhues i Agjencisë Kosovare të Privatizimit (AKP), Ekrem Hajdari, së bashku me Kryetarin e Prishtinës, Shpend Ahmeti, kanë nënshkruar marrëveshjen për pranim-dorëzim të...

Komuna e Vushtrrisë​ kërkon nga Qeveria kompensimin e dëmeve për bujqit

Në pamundësi që ti kompensoj dëmet e shkaktuara në bujqësi si pasojë e vërshimeve, Komuna e Vushtrrisë sot edhe zyrtarisht ka kërkuar nga Qeveria...

Deputetët e LDK’së vizitojnë Kullën e Isa Boletinit në Zveçan, kanë porosi për Thaçin...

Deputetja e LDK’së, Vjosa Osmani, njëherit edhe ideatorja e një proteste kundër idesë së Thaçit për shkëmbim territoresh me Serbinë, bashkë me Haxhi Avdylin...

Veseli: Vitin e ardhshëm nisë projekti shekullor për Ferizajn

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, i ka siguruar qytetarët e Ferizajt se vitin e ardhshëm do të filloj...

Bekim Jashari akuza në drejtim të Qeverisë e Presidentit: S’më njoftuan që Vuçiq do...

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, në një takim me komandantin e KFOR-it, Salvatore Cuoci, ka hedhur akuza ndaj Kryeministrit Haradinaj e Presidentit...

LDK në Mitrovicë: Nuk e kontrollojmë veriun, por duhet ta integrojmë atë pjesë

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka thënë se veriu i Kosovës është pjesë integrale dhe e pandashme e Kosovës. Ai gjatë një...

Lajme

Mjaku-Topalli del fuqishëm në mbështetje të shefit të saj për luftën kundër korrupsionit

Kandidatja për deputete znj.Mexhide Mjaku Topalli ka treguar arsyet pse duhet votuar për kryeministër z.Kadri Veseli duke qenë edhe vetë në mbështetje...

Ish-komandanti i Koshares akomodohet në PDK, fillon sulmet ndaj LDK’së

“LDK është e kapur nga një ekip njerëzish që kanë një të kaluar jo të ndershme dhe po e mbajnë peng këtë...

“Votojmë për të ardhmen tonë!”, slogani zyrtar për zgjedhjet e 6 tetorit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve  ka marrë vendim për sloganin zyrtar të zgjedhjeve të parakohshme që mbahen më 6 tetor në Kosovë.