KEDS zëvendëson rrjetin elektrik të vitit 1972 ne Shtime, me rrjet te ri

Fshati kodrinor, Petrovë, dhe lokaliteti te udhëkryqi i quajtur Te Pishat, (Bincë) të qytetit të Shtimes, janë dy vendbanimet që kanë përfituar nga investimi...

Ferizaj paguan gati 1 milionë euro pas humbjeve të rasteve në gjykata

Komuna e Ferizajt është në telashe me humbjen e rasteve gjyqësore dhe ekzekutimin e borxheve nga përmbaruesit privat. Zyra Kombëtare e Auditimit ka gjetur se...

Prishtinë, sot fillon dezinsektimi

Komuna e Prishtinës ka bërë të ditur se nga sot fillon me fazën e parë të dezinsektimit hapësinor për vitin 2018 në Komunën e...

Një syfyr me minatorët e Trepçës, 800 metra nën tokë

Ramazani ka shijen ndryshe në minierën e Stantërgut. Në horizontin e nëntë, në thellësi mbi 800 metra, syfyri tradicionalisht bashkon në një tryezë minatorët e...

Sava Janjiq: Ne lejojmë që rruga të asfaltohet, por jo të ndërtohet

Kreu i Manastirit të Deçanit, Sava Janjiq, në një intervistë për KALLXO.com, ndër tjera thotë se lejojnë që rruga që kalon nëpër tokën e...

Shpend Ahmeti pa shumicë në Kuvendin Komunal, VV’ja ia shkarkon një zyrtar

Ndarja që ndodhi në Lëvizjen Vetëvendosje me ç’rast një grup i figurave kaloi në Partinë Socialdemokrate, tashmë ka dhënë edhe efektet e parë në...

Asamblistët e PSD-së lëshojnë sallën e Kuvendit Komunal të Prishtinës

Asamblistët e Partisë Socialdemokrate bashkë me partnerët tjerë të koalicionit, pa Vetëvendosjen, kanë lëshuar sallën e Kuvendit Komunal të Prishtinës, në momentin kur pritej...

Këto janë gjërat që iu gjetën të burgosurve në Burgun e Dubravës

Të mërkuren në Qendrën Korrektuese në Dubravë, me qëllim të parandalimit të aktiviteteve ilegale është kryer një operacion bastisjeje nga ana e Policisë së...

​Ende nuk janë identifikuar hajnat që vodhën 100 mijë Eurot e ish-deputetit të LDK’së

Gati një javë pas vjedhjes që ndodhi në shtëpinë e ish-deputetit Xhavit Ukaj, Policia e Kosovës përveçse nuk ka arritur t’i kap hajnat, ende...

Haradinaj tregon pse i ka dhënë 1 milion euro për energjinë në veri

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i ka lutur partitë parlamentare që të bëhen pjesë e dialogut përfundimtar me Serbinë. Në interpelancën për ndarjen e mjeteve...

Weather

Lajme

Shefes së BE-së i vazhdohet mandati, qëndron në Kosovë edhe 20 muaj

Këshilli i Bashkimit Evropian ka zgjatur mandatin e Përfaqësueses Speciale në Kosovë, Nataliya Apostolova, deri më 29 shkurt 2020. “Mandati i Nataliya Apostolovës si Përfaqësuese...

VV dhe Policia ia ndalojnë hyrjen në NPB, kryeshefit Hajdar Hoxhës të PSD’së

Kanë vazhduar përplasjet në mes të Lëvizjes Vetëvendosje (VV) dhe Partisë Socialdemokrate (PSD) për Ndërmarrjen Publike Banesore në Prishtinë. Ushtruesit të detyrës së Kryeshefit...

Ky është gazetari serb që po e kërkon Vucic, jeton në Kosovë

Ivan Maksimovic’it, gazetar serb që jeton në Mitrovicën Veriore, i ka dalë problem me ligjin pasi ndaj tij është ngritur aktakuzë në Beograd. Por Maksimovic...