Shtrenjtohet buka në Prizren

Çmimi i bukës dhe miellit është rritur në qytetin e Prizrenit. Këtë e ka konfirmuar, Shemsi Baldedaj, pronar i furrës “Besi”. “Po është e vërtetë që...

Bora mbulon fshatrat e Kaçanikut

Shumë pjesë të vendit janë zbardhur sot nga bora që nisi natën e mbrëmshme. Të reshurat sporadike të borës kanë vazhduar tërë ditën e sotme. Kështu...

Varrosen tri viktimat e familjes Shala që humbën jetën në aksidentin tragjik në Mramor

Pasditen e sotme në fshatin Ponesh të komunës së Gjilanit, u varrosën tre anëtarët e familjes, Shala, të cilët në mbrëmjen e së premtes...

Albi Mall i reagon VV’së: Ndalni shpifjet, kemi leje për ndërtimin e objektit

Anëtari i Lëvizjes Vetëvemndosje, Liburn Aliu ka akuzuar kryetarin e Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmetin se është përfshirë në ndërtime pa leje, derisa ka...

Studentët e Universitetit të Mitrovicës rrezikohen kur kalojnë rrugën

Studentët Universitetit të Mitrovicës “Isa Boletini”, çdo ditë po rrezikohen derisa po kalojnë rrugën për të hyrë në objekt. Aty veturat kalojnë me një shpejtësi...

Taksitë ilegale shkaktojnë tollovi, komuna gjobit rreth 400 prej tyre

Komuna e Prishtinës vazhdon të ketë telashe të mëdha me taksistët ilegalë që operojnë nëpër rrugët e kryeqytetit.Ndërkohë, kur këta të fundit vazhdojnë të...

Pse po ndotet Prishtina?

Megjithatë, disa masa u morën, sikur ajo që ka të bëjë me ndalimin e shitjes së thëngjillit. Edhe importi i makinave më të vjetra...

Lluka fton qytetarët të përzgjedhin pullën postare për Dëshmorët e Gjakovës

Në përpjekje për t’i nderuar Dëshmorët e Gjakovës, Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, ka iniciuar dizajnimin e një pulle postare e cila do...

Përsëri grafite në kryeqytet për Thaçin

Debati për takimin e presidentit të Kosovës Hashim Thaçi me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, ka bërë që në vende të ndryshe të Prishtinës...

Haradinaj: Gjilani asnjëherë nuk ka qenë më i përkrahur me buxhet dhe me projekte

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka inspektuar sot punimet punimet e Autostradës “Prishtinë-Dheu i Bardhë”. “Në të kaluarën është menduar se nuk do të ketë...

Weather

Lajme

Moti nesër në Kosovë

Fushat me presion të lartë atmosferik të cilat e kanë përfshirë vendin do të vazhdojnë të mbeten aktive edhe për ditën e mërkurë, njofton...

58 për qind e kosovarëve, të gatshëm për luftë

Aktualisht Kosova është vendi i fundit në botë që është bërë me ushtri. Javën e kaluar Kuvendi i Kosovës votoi për formimin e ushtrisë....

Me Ligj në finalen e dialogut me Serbinë

Përmes një Projektligji të posaçëm për dialog, Kuvendi i Kosovës po synon që të përcaktojë përgjegjësitë dhe kompetencat e delegacionit shtetëror në procesin e...