Policia tregon pse i ndaloi ekipin e televizionit serb në Pejë

Policia e Kosovës dje ka ndaluar pesë persona të komunitetit serb, të cilët janë kapur duke xhiruar stacionin policor në Pejë. Këtë e ka konfirmuar...

RTS: Policia në Pejë arreston ekipin e televizionit tonë

Policia e Kosovës ka arrestuar në Pejë ekipin e RTS-it, i cili po xhironte emision në Kosovë. Kështu shkruan media shtetërore serbe. Ekipi prej tre...

Dy eprorë të Policisë morën pjesë në tubimin ku u kërkua shkarkimi i shefit...

Një major dhe një toger nga Policia e Kosovës kanë marrë pjesë në takimin e së mërkurës në Mitrovicën e Veriut, rezultati i të...

Gjilani nënshkruan marrëveshje mirëkuptimi me Luksemburgun për orientim në karrierë të të rinjve

Në Drejtorinë Komunale të Arsimit në Gjilan, është nënshkruar marrëveshje mirëkuptimi me qeverinë e Luksemburgut, për orientim në karrierë, që parasheh planifikim të qartë...

Fshati shqiptar që “fle” mbi minat serbe!

Dëshmi të rralla vijnë nga fshati Letaj në Has, dhe filmime të minave serbe të cilat vazhdojnë ende të shkaktojnë tragjedi. Përveç kësaj, banorët ankohen...

Presidenti Thaçi dekreton gjashtë heronj nga Gjakova

Me urdhër të presidentit të Kosovës Hashim Thaçi, sot do të bëhet dekretimi i gjashtë heronjve nga komuna e Gjakovës. Ceremonia e dekretimit të këtyre...

Serbët në rrugë të pasigurt

Vendimi i Listës Serbe që ta braktisë Qeverinë e Kosovës, si dhe ultimatumi i këshilltarëve të komunave me shumicë serbe, të cilët i takojnë...

Kurti viziton familjen Bogujevci, në përkujtim të 19 vjetorit të masakrës

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, së bashku me deputetët Arbërie Nagavci dhe Xhelal Sveçlën kanë vizituar familjen Bogujevci në përkujtim të 19-të vjetorit të...

Mjeku i dehur demolon pajisje në Istog

Dje një mjek i Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në Istog ka shkuar i dehur në vend te punës dhe ka demoluar disa pajisje. Rasti...

Ish-asamblisti i Komunës së Drenasit nuk e pranon fajësinë për konflikt interesi

Ish-asamblisti i Komunës së Drenasit, Ajet Demiri, është deklaruar i pafajshëm për veprën penale “konflikt i interesit”. Në seancën e shqyrtimit fillestar, të mbajtur të...

Weather

Lajme

Deputeti i AAK’së thotë se në Kosovë është më mirë se në Gjermani

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës ka kritikuar qytetarët që po i lënë vendet e tyre të punës në Kosovë për...

Rënie e lehtë e temperaturave, ja çfarë moti do të kemi nesër

Fushat me presion të lartë atmosferik të cilat kanë përfshirë pjesën më të madhe të Gadishullit të Ballkanit, do të vazhdojnë të...

Bajrami: Marrëveshja e Rambujesë parashihte edhe mundësinë e kthimit të policisë serbe në Kosovë

Profesori Arsim Bajrami, si njëri ndër pjesëmarrësit në Konferencën e Rambujesë, ka thënë se refuzimi i Serbisë për të nënshkruar marrëveshjen i...