Si pasojë e vërshimeve në Mitrovicë, evakuohen 19 familje

Drejtori për Shërbime Publike dhe Emergjenca në Mitrovicë, Musa Dragaj, ka thënë se vetëm në fshatin Lisicë të kësaj komune, janë evakuuar mbrëmjen e...

Nisin punimet në Urën e Ibrit

Ka rifilluar puna në urën e Ibrit në Mitrovicë. Këtë e ka bërë të ditur ambasadori i SHBA’së në Kosovë, Greg Delawie. Ai ka shkruar...

Nesër shtatë fshatra të Klinës pa energji elektrike

Më 07.03.2018, shtatë fshatra të Komunës së Klinës, do të mbesin pa energji elektrike ( tre orë) për shkak të punimeve në rrjetin elektrik. Njoftimi...

Burim Berisha u blen dhurata punëtoreve të Komunës

Punëtoret e Komunës së Fushë Kosovës, do të marrin disa dhurata nga shefi i tyre me rastin e fetës së 8 marsit. Kjo komunë që...

Rrënohet shtëpia, monument i mbrojtur me Ligjin për Qendrën Historike të Prizrenit

Në Qendrën Historike të Prizrenit është rrënuar shtëpia e familjes Hisarit, e cila gëzonte mbrojtje me Ligjin për Qendrën Historike të Prizrenit. Kjo shtëpi është...

Rifillon puna në urën e Ibrit në Mitrovicë

Ka rifilluar puna në urën e Ibrit në Mitrovicë. Këtë e ka bërë të ditur ambasadori i SHBA’së në Kosovë, Greg Delawie. Ai ka...

Në Gjilan hapet qendra psiko-sociale për fëmijët me nevoja të veçanta

Sot në Gjilan u hap qendra psiko-sociale “Dritë”, e cila do të ofrojë shërbime për trajtimin e fëmijëve të prekur nga sindromat. Kryetari i Komunës,...

Dëme nga vërshimet edhe në Mitrovicë

Pas reshjeve të shiut është vërshuar edhe qyteti i Mitrovicës. Nga këto vërshime është dëmtuar edhe një pjesë e tunelit në hyrje të Mitrovicës. Një lexues...

Nënkryetari i Parisit viziton Komunën e Prishtinës

Komunën e Prishtinës e vizitoi sot nënkryetari i Komunës së Parisit, Christophe Girard bashkë me Ambasadorin francez në Kosovë,  Didier Chabert. Ata u pritën...

Maliqi për shfaqjen në Graçanicë: Refuzoj të dëgjojë citate të Millosheviqit dhe gruas së...

Filozofi, publicisti dhe kritiku i teatrit Shkëlzen Maliqi në një prononcim të shkurtër për Gazetën Express ka komentuar rreth shfaqjes “ Slobodan Show” që...

Weather

Lajme

Tahiri dhe Apostolova hapen tryezën “Rruga drejt një kodi Civil”

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri së bashku me Shefen e Zyrës së BE-së/Përfaqësuesja e Posaçme e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, hapën sot tryezën...

Rikthehet bora në Kosovë, Tahirsylaj tregon deri kur do të zgjasë dimri

Eksperti i meteorologjisë, njëherësh edhe profesor i meteorologjisë në universitetin shtetëror, Sylë Tahirsylaj, ka treguar se deri kur do të jenë prezente reshjet e...

Vdes gazetari Naim Hagjosaj

Ka ndërruar jetë gazetari Naim Hagjosaj, lajmin e kanë bërë të ditur miqtë e të ndjerit. Për vdekjen e hershme të gazetarit ka shkruar...