A do t’i sjellë ndonjëherë Shpend Ahmeti edhe 21 autobusë për të cilët u...

Mandati i parë i Shpend Ahmetit mund të jetë shënuar me një arritje kryesore, atë të sjelljes së autobusëve të verdhë. Të gjithë ata...

Haziri: Kryengritja e Agim Ramadanit, vlera më e çmuar që i dha shqiptarëve

Në kuadër të manifestimit “Ditët e Agimit”, sot janë bërë homazhe para shtatores së Agim Ramadanit në sheshin qendror të Gjilanit, në shenjë nderimi...

Ismail Kasumi zhytet në ujërat e Lepencit: S’du me ndi për Ramush Haradinajn

Për të pestën ditë me radhë Policia, Forca e Sigurisë së Kosovës dhe qytetarë vullnetarë po zhvillojnë kërkime për dy policët e zhdukur të...

Vazhdojnë kërkimet për dy policët e zhdukur në Lepenc

Sot bëhen gjashtë ditë që kur dy policët e Kacanikut, Malsor Dashi dhe Armend Trena janë zhdukur pas aksidentit në Lepenc. Njësitet e Forcave të...

Ky vullnetar rrezikoi të mbytet gjatë kërkimit të policëve në lumin Lepenc

Një vullnetar i angazhuar në operacionin në kërkim të dy pjesëtarëve të Policisë së Kosovës, të zhdukur që nga e shtuna në mbrëmje pas...

Vazhdon shtrirja e Nismës në Gjilan

Dega e NISMA’së në Gjilan, ka themeluar të mërkurën nëndegën në lagjen ‘7 korriku’. Kryetar i kësaj nëndege është zgjedhur Faik Neziri. Këtë e ka...

Ura në Mitrovicë pritet të hapet për qarkullim brenda një muaji

Ura kryesore mbi lumin Ibër në Mitrovicë, e cila ndodhet në mes të dy komunave të qytetit, asaj jugore edhe veriore, vazhdon të jetë...

Haradinaj shkon në vendin ku po kërkohen policët e zhdukur

​Kërkimet për dy policët e zhdukur nga aksidenti i së shtunës po vazhdojnë. Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka vizituar vendin ku po bëhen kërkimet...

Bekim Jashari për tryezën ku ishte edhe Lushtaku: Kryeministri më luti, tha hajde se...

Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari e ka sqaruar praninë e tij në tryezën e liderëve të vendit, në shtëpinë e Sami Lushtakut. Për Gazetën...

Ura në Mitrovicë pritet të hapet për qarkullim brenda një muaji

Ura kryesore mbi lumin Ibër në Mitrovicë, e cila ndodhet në mes të dy komunave të qytetit, asaj jugore edhe veriore, vazhdon të jetë...

Lajme

Limaj: I lumtur që po jetësohet marrëveshja për heqjen e roamingut Kosovë- Shqipëri

Zëvendëskryeministri Fatmir Limaj ka thënë se ndjehet i lumtur dhe krenar me jetësimin e marrëveshjes për heqjen graduale të tarifave roming në...

Tahiri: Presidenti Trump konfirmoi hyrjen në fuqi të Marrëveshjes së Ekstradimit

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka nënshkruar hyrjen në fuqi të Marrëveshjes së Ekstradimit mes Kosovës dhe SHBA-së.

Kurti bashkë me pesë zyrtarë të VV-së të enjtën udhëtojnë për në Turqi

Lideri i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti pritet që me 20 qershor të qëndrojë në Turqi. Ai është ftuar të...