Miliona të shpenzuar kot në projekte për kthim të serbëve të zhvendosur

Që nga viti 2003 e tutje, organizata të ndryshme ndërkombëtare si dhe Qeveria e Kosovës kanë investuar miliona euro për krijimin e kushteve sa...

Rinisin punimet në urë, nuk u dihet fundi

Ekskavatorët kanë filluar punën për rivitalizimin e urës mbi lumin Ibër. Kështu ka rinisur puna, pas ndalesës gati një vjeçare. Atëherë thuhej se po mungon siguria...

Rrugët “Fehmi Agani” e “Hajdar Dushi” në kryeqytet bllokohen për 60 ditë

Të hënën, më 19 mars, do të fillojë realizimi i kontratës për ndërtimin e kanalizimit fekal dhe atmosferik në rrugët Fehmi Agan dhe Hajdar...

Vihet gurthemeli i Qendrës së Kulturës në Rogovë të Hasit, investim i MKRS-së 1.2...

Rogova e Hasit bëhet me Qendër të Kulturës. Sot është vënë gurthemeli i Qendrës, investim kapital ky i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit,...

Havolli: “Trafiku urban” në gjendje të keqe financiare, nuk do të ketë para ta...

Sokol Havolli, asamblistë në Kuvendin e Prishtinës nga radhët e LDK-së ka alarmuar për rrezikun nëpër të cilin po kalon Ndërmarrja Publike e Komunës...

Malishevë, Komuna dhe QKMF me fushata vetëdijesuese kundër Etheve hemorragjike

Komuna e Malishevës dhe Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare (QKMF) në Malishevë, janë të përgatitura për fillimin e fushatave të vetëdijesimit si masë parandaluese...

Kryetari Haskuka jo transparent

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka në muajt e parë të qeverisjes së tij ka dështuar në përmbushjen e premtimeve të dhëna gjatë...

Ndarja e Kosovës diskutohet në Bujanoc

Ideja për ndarjen e Kosovës është temë delikate, e cila kërkon bisedime serioze dhe tash për tash nuk është e qartë nëse ndarja do...

Kompania polake e interesuar për investim në Prishtinë, për menaxhimin e mbeturinave

Drejtori i Administratës në komunën e Prishtinës, Muhedin Nushi, ka takuar përfaqësuesit e kompanisë “Ekowat” nga Polonia, të cilët janë të interesuar të...

Komunës së Prishtinës i ndahen 31 mijë e 700 euro për masat e ndërmarra...

Qeveria e Kosovës ka mbajtur mbledhjen e rregullt, nën drejtimin e kryeministrit Ramush Haradinaj. Qeveria ka ndarë mbi 31 mijë e 700 euro për komunën...

Weather

Lajme

Demarkacioni votohet sot në orën 11:00

Pas debatit nëntë orësh, Kuvendi i Kosovës ka mbyllur punimet lidhur me ratifikimin e marrëveshjes për demarkacionin më Malin e Zi. Kryetari i Kuvendit, Kadri...

Shala: Korrigjimi, detyrë e vështirë për Haradinajn – e përkrahim që çështjen ta çojë...

Deputeti i LDK-së, Kujtim Shala, iu ka drejtuat kryeministrit Ramush Haradinaj, duke i thënë se subjekti i Isa Mustafës i jep përkrahjen e  plotë...

Mogherini: Dyert e BE’së janë të hapura për Kosovën

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Europain për Politikë të Jashtme e Siguri, Federica Mogherini ka deklaruar se Kosova është pjesë e strategjisë së BE-së...