Ministrja Hoxha në Mitrovicë: E ardhmja u takon grave!

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, mbajti një takim me vijuesit e programit të Teknologjisë informative të Girls Coding Kosova në Mitrovicë, program i...

Lirohet Afrim Rexhepi, kryetari i shoqatës së invalidëve të UÇK-së në Gjilan

Kryetarit të Organizatës së Invalidëve të Luftës së UCK ne Gjilan, Afrim Rexhepi është liruar nga paraburgimi në Maqedoni. Lajmi është bërë i ditur...

Zonat e Prizrenit që do të mbesin pa rrymë deri në 5 orë

KEDS-i ka njoftuar për zonat e Prizrenit që nuk do të kenë rrymë për shkak të punimeve në nënstacione. Me datën 14 gushtë do të...

Qytetarët e pandërgjegjshëm, ja çka bënë mbrëmë në Gërmi

Pas koncertit të mbrëmshëm në Parkun e Gërmisë, ku performoi këngëtarja shqiptare me famë botërore Dua Lipa, i tërë parku është i mbushur me...

Dyshohet se kosovari e përdhunoi turisten angleze në Prizren teksa po vizitonte Kalanë

Rruga për këmbësorë, e cila duhet kaluar për të vizituar Kalanë në Prizren është shndërruar në makth para katër ditësh për një turiste angleze....

Shqiptarët nga Lugina e Preshevës që kërkojnë të ardhmen në perëndim

Përtej deklaratave për një korrigjim të mundshëm të kufijeve që do ta bënte Luginën e Preshevës pjesë të Kosovës, mungesa e punësimit dhe mosnjohja...

Vushtrria feston ditët e Hasan Prishtinës, Aida Dërguti ankohet pse nuk e ftuan

Aida Dërguti, deputete në Kuvendin e Kosovës me prejardhje nga Vushtrria, po ankohet ngase organizatorët e festivalit të parvjetshëm “Ditët e Hasan Prishtinës”, e...

Protestës në Gjakovë i prin familja e Valbonës: Duam drejtësi për nënën dhe motrën...

​Shoqëria Civile e Gjakovës në përkrahje nga Rrjeti i Grave të Kosovës, në ora 11:00 ka filluar protestën nga parku i qytetit të Gjakovës...

Protestë në Gjakovë: Mjaft më me vrasjen e vajzave dhe grave!

Shoqëria Civile e Gjakovës në përkrahje nga Rrjeti i Grave të Kosovës, sot në ora 11:00 do të marshojnë prej Parkut të Qytetit deri...

Bahtiri, Jashari dhe Tahiri kundër idesë për ndryshimin e kufijve

Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, ai i Skenderajt Bekim Jashari dhe i Vushtrrisë Xhafer Tahiri, po kundërshtojnë, siç thuhet në komunikatën e...

Weather

Lajme

Ditët në vijim me mot të vranët dhe shi

Ditëve në vijim mot i ndryshueshëm, me diell dhe shi. Temperaturat e ajrit, do të pësojnë rënie të lehtë, por do të luhaten kryesisht rreth...

Tahiri kërkon hetimin e kërcënuesve të prokurorit Blakaj

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, në llogarinë e tij në Facebook, ka shprehur pakënaqësinë e tij me lajmin për dorëheqjen e prokurorit nga Prokuroria...

Thaçi dënon kërcënimet ndaj prokurorit që hetonte veteranët mashtrues

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka dënuar ashpër kërcënimet e bëra ndaj prokurorit të Prokurorisë Speciale, Elez Blakaj, i cili edhe dha dorëheqje. Thaçi përmes...