Masakra e pulave në tregun e veturave

Jo shumë nga dalja e kryeqytetit, mijëra qytetarë dalin të shesin veturat e tyre, e me këtë rast shumë të tjerë shfrytëzojnë rastin të...

Shpendi pa krahë – s’e ka realizuar asnjë premtim

Kryetari i Prishtinës, i cili ka mbetur pothuajse i vetmuar në udhëheqjen e tij, nuk ka realizuar asnjë premtim që e ka bërë. Nga...

Komuna i harron, banoret shtrojnë vetë rrugët (FOTO)

Fshatarët e Kllodernicës komunë e Skenderajt thuajse janë harruar nga komuna dhe as këtë vit nuk i kanë rrugët e shtruara. Edhe përkundër premtimeve të...

Veturat bllokojnë trotuaret e Prishtinës

Veturat e shumta kanë bllokuar trotuarin e rrugëve “Lec Kradica’ si dhe ‘Mbretëresha Teutë”, që gjenden në Prishtinë e që qojnë në parkun e...

Nga 81 premtime, Shpend Ahmeti nuk nisi realizmin e asnjërit deri tani

Kemi hyrë në muajin e katërt të vitit 2018 dhe kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ende është në “gjumin dimëror”. Prishtina ka mbetur ashtu...

Deputetët e LDK’së nga Prizreni nisin fushatën për zgjedhje parlamentare

Lidhja Demokratike e Kosovës duket se e ka marrë seriozisht nisjen e fushatës që vendi të shkojë në zgjedhje të parakohshme parlamentare. Kësisoj, ata...

Rakiq: Jo AKS sipas vendimit të Kushtetueses

Goran Rakiq, kryetar i Listës Serbe, ka theksuar sot se për këtë listë dhe për popullin serb në Kosovë më e rëndësishmja është që...

Në Anamoravë nis ndërtimi i qendrës më të madhe tregtare për perde dhe tepihë

Në Gjilan ka nisur ndërtimi i qendrës më të madhe tregtare për perde dhe tepihë ndërsa investitor është “NOTA Brilant Design$ Style”. Pronari Ardian...

Shqyrtohet padia ndaj Komunës së Prishtinës dhe KRM “Pastrimi” për kundërmimin e kontejnerëve të...

Kundërmimi i kontejnerëve të mbeturinave të vendosur afër banesës së tij në Prishtinë, ka shtyrë Nexhat Xharrën që ta padisë në gjykatë, Komunën e...

Organizata joqeveritare “SDK” mbanë takim me banorët e Orllanit për furnizim me ujësjellës

OJQ-ja “Sundimi i Demokracisë në Kosovë” ka mbajtur  tryezë me temën:  “Implementimi i projektit të ujësjellësit në kohë dhe efikas ndikon në shëndetin e ...

Lajme

Vetura lukzose e parkuar në hapësirën e gjelbëruar publike

Në Prishtinë mund ta parkosh veturën ku të duash dhe si të duash. Kryeqyteti i Kosovës vazhdon të jetë...

Pas deklaratës se nuk do ta ndërpresë kontratën e Devollëve, VV i ja ngjet...

Lëvizja Vetëvendosje ka kërkuar që të ndalet kontrata me kompaninë për homologimin e veturave “Eurolab”, e cila është në pronësi të biznesmenit...

Lekaj e paralajmëron Konjufcën: Do të përballësh me drejtësinë

“Ne veprojmë sipas ligjit dhe për punët tona japim përgjegjësi kudo dhe kurdo.Ndërsa, të gjithë ata që përdorin shpifjet dhe denigrimet e...