Vetëvendosje akuzon Shpend Ahmetin për bllokim të Kuvendit Komunal

Në mungesë të propozimit të tre emrave nga i pari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, javën e kaluar - Kuvendi i Kryeqytetit dështoi të përmbushte...

Malisheva shënon ditën e çlirimit

Sot, Komuna e Malishevës, përmes aktiviteteve të ndryshme, është duke shënuar 16 Qershorin, Ditën e Çlirimit dhe Ditën e Dëshmorëve. Në këtë ditë, po ashtu,...

Lista e gjatë e shkeljeve të komunës së Parteshit sipas Auditorit

Komuna e Parteshit e cila udhëhiqet nga Dragan Petkoviq, gjatë vitit 2017 kishte angazhuar gjashtë të punësuar përmes marrëveshjeve për shërbime të veçanta, pa...

Limaj në Vushtrri tregon pse Nisma po zgjerohet çdo ditë e më shumë

Nisma Socialdemokrate ka mbajtur sot Kuvendin Zgjedhor në degën e Vushtrrisë. I pranishëm në këtë Kuvend ishte edhe kryetari i këtij subjekti, Fatmir Limaj....

Shiu shkatërroi rrugët në disa fshatra të Suharekës /FOTO

Reshjet e shiut që kanë rënë dy ditët e fundit kanë shkaktuar dëme të mëdha si në bujqësi, ashtu edhe në infrastrukturë. Në një...

Kryetari i Deçanit tregon për incidentin e Haradinaj me vëllezërit Rizaj

Kryetari i Komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj ka reaguar lidhur me incidenti ndërmjet kryeministrit Haradinaj dhe vëllait të Beg Rizajt, në zbulimi e shtatorë...

Bahtiri përsërit se shumë shpejt do të hapet ura mbi lumin Ibër, por nuk...

Kanë kaluar pothuajse dy vite nga fillimi i punimeve për rivitalizimin e urës mbi lumin Ibër në Mitrovicë, në bazë të marrëveshjes së arritur...

Ali Rizaj zmbrapsi Ramush Haradinajn, nuk e la ta zbulojë shtatorin e Begut në...

Në qendrën e Deçanit është zbuluar shtatorja e heroit kombëtar Beg Rizaj. Por, zbulimin e saj nuk e bëri kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, edhe...

Kreu i Graçanicës kërkon patrulla policore afër shkollave

Kryetari i Komunës së Graçanicës, Sërgjan Popoviq, ka kërkuar nga organet e sigurisë që të rritet niveli i sigurisë në shkollat e kësaj komune. Pas...

Gjilani shënon me koncert të madh festiv Dtën e Çlirimit

Komuna e Gjilanit në bashkëpunim me ansamble të ndryshme nga Gjilani dhe qytete të ndryshme, me këngë e valle kanë shënuar mbrëmë deri vonë...

Weather

Lajme

Lëvizja për Bashkim paraqet qëndrimet për dialogun Kosovë-Serbi

Kryetari i Lëvizjes për Bashkim (LB), Valon Murati sot do të mbajë konferencë për medie. Në këtë konferencë ai do të paraqes qëndrimet për negociatat...

FBI jep alarmin: Hackerat gati aksionin për të zbrazur bankomatët

FBI ka paralajmëruar bankat për një sulm nga hackerat këtë fundjavë. Ata synojnë të vjedhin sasi të konsiderueshme parash duke sulmuar sistemet informatike të...

Bien temperaturat kthehet shiu, moti për ditët në vazhdim

Të martën pas temperaturave të larta, dita përfundoi me shi në shumë vende të Kosovës.Të mërkurën do të jetë mot kryesisht me vranësira dhe...