Kryetari i Prishtinës vazhdon me tema nacionale, kërkon nënshkrimet e deputetëve për seancë të...

Të hënën, Partia Socialdemokrate do të nisë mbledhjen e nënshkrimeve për seancë të jashtëzakonshme nëse Kryesia e Kuvendit nuk përfill kërkesën e tyre. Kryetari i...

Dikush pren 10 dru në Bregun e Diellit, “marre” thotë Shpend Ahmeti

Dikush ka prerë mbi dhjetë trupa drunj në lagjen Bregu i Diellit në Prishtinë, dhe këtë veprim kryetari Shpend Ahmeti e ka quajtur të...

Zëvendësdrejtori i Policisë në Veri: Sot një ditë e zakonshme

Situata e sigurisë në qytetin e Mitrovicës, përkundër zërave të ndryshëm për tension, vazhdon të jetë e qetë dhe stabile. Zëdhënësi i policisë në Mitrovicë,...

MPB: Gjendja në veri stabile, institucionet e sigurisë të gatshme për çdo situatë

Situata në veri të vendit ka bërë që institucionet vendore të jenë më vigjilente. Zv/ministri i Punëve të Brendshme, Abdulselami Shkodra, e ka kaluar...

Gazetari serb shkruan për Ujmanin: Pa këtë liqen Kosova s’ka as ujë, as rrymë

Pa liqenin e Ujmanit, Kosova nuk do të kishte as ujë e as rrymë. Kështu thotë gazetari serb, Petar Gajiq, i cili në 10...

Njësitë elite të Policisë së Kosovës grumbullohen në Mitrovicë

Që nga ora 05:50 e mëngjesit të sotëm njësitet elitare të Policisë së Kosovës kanë filluar të grumbullohen në bazën “Belvedere” të kësaj njësie...

Policia arreston një familje mërgimtare në Fushë Kosovë , hyn në shesh me veturë

Disa pjesëtarë të Policisë kanë arrestuar një familje në Fushë Kosovë. Bëhet fjalë për një mërgimtar që me familje  kishte hyrë në zonën e shëtitores...

Kështu e ruajtën Gazivodën ushtarët amerikanë

Ushtarët e Shteteve të Bashkuara të Amerikës të shtunën zunë pozicione gjithandej rrugës që nga Zubin Potoku të shpie në fshatin Gazivodë. Pikërisht andej është...

Haziri i lë pa shërbime banorët e Luginës që jetojnë në Gjilan

T ashmë është bërë e zakonshme që udhëheqës institucionesh të deklarojnë ndryshe e të veprojnë krejt diçka tjetër. Këto deklarata të kryetarit të Gjilanit, Lutfi Haziri,...

Ferizaj: Në qytet shfaqet gjarpri helmues (FOTO)

Në qendër të qytetit të Ferizajt, afër një ëmbëltoreje, është shfaqur një gjarpër që qytetarët e atjeshëm e kanë cilësuar helmues. Siç tregojnë lexuesit e...

Weather

Lajme

Kuvendi miratoi marrëveshjen për sigurime sociale Kosovë-Belgjikë

Kuvendit i Kosovës ka miratuar Projektligjin për ratifikimin e Marrëveshjes për Sigurime Sociale ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Mbretërisë së Belgjikës. Për këtë projektligj 83...

Përplasje e ashpër mes Musliut e Konjufcës: Turp që s’keni votu, mos u sarrakuq

Deputetët Glauk Konjufca e Ganimete Musliut kanë pasur një debat të ashpër, në lidhje për ligjin e Kompleksit Memorial “Adem Jashari”. Shefi i deputetëve të...

Deputeti i LDK-së: Kush është për FAK dhe jo FARK, iu them FAK-you

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Faton Peci ka komentuar votimin e projektligjit që i hapë rrugë Ushtrisë së Kosovës duke thënë edhe një...