Ahmeti: Drejtorët e VV’së në komunë po presin që t’i shkarkojë

Kryetari i Komunës së Prishtinës ka folur për planet për udhëheqje të komunës pas daljes së tij nga VV. Thotë se katër drejtorët nga...

Arrijnë në Prishtinë edhe 21 autobusë

Komuna e Prishtinës ka bërë të ditur se 21 autobusët e shumëpërfolur kanë arritur në parkingun e “Trafikut Urban”. “+21 autobusë të rinj në parkingun...

Suspendohet një zyrtar në Komunën e Prishtinës që dyshohet se morri ryshfet

Komuna e Prishtinës ka bërë të ditur se kryetari Shpend Ahmeti ka suspenduar nga puna një punëtor i cili dyshohet se ka marrë ryshfet...

Ministria e Tregtisë dhe Industrisë shënon Ditën Botërore të Turizmit me aktivitete në Pejë

Ministria e Tregtisë dhe Industrisë, sot, ka shënuar Ditën Botërore të Turizmit me disa aktivitete të organizuara në bashkëpunim me Komunën e Pejës dhe...

Nis rrënimi i objekteve pa leje në Batllavë

Me urdhër të Ministrisë së Mjedisit, sot ka filluar aksioni për rrënimin e objekteve pa leje në Liqenin e Batllavës. 48 objekte do të...

MTI mbështet “Panairin Gjilani 2018”, ministrja Krasniqi thotë se do të jetë tradicional

Ushtruesja e detyrës së ministres së Tregtisë dhe Industrisë, Arbëreshë Krasniqi, bashkë me ambasadorin e Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi dhe kryetarin e Gjilanit,...

Veseli viziton Ferronikelin, premton përkrahje të fuqishme për investitorët e rinj në Kosovë

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli vizitoi sot kompaninë NewCo Ferronikeli në Drenas. Gjatë vizitës së tij, Veseli theksoi rëndësinë e kësaj...

Shkollat ku shitet droga sipas drejtorit të Arsimit në Komunën e Prishtinës

Komuna e Prishtinës ka mbajtur mbledhjen e katërt të Këshillit Komunal për Siguri në Bashkësi. Mbledhja u kryesua nga nënkryetari i Prishtinës, Selim Pacolli dhe...

Kryetari i Bujanocit takohet me deputetin e VV-së: Lugina dëshiron t’i bashkohet Kosovës

Kryetari i Komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi, ka pritur sot në takim deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu. Kamberi në një konferencë për media...

Let’s do it Kosova “kërcënon” se do ta çojë bërllokun para Komunës së Prishtinës

Organizata “Let’s Do It Kosova” ka pastruar sërish te stadiumi “Fadil Vokrri”, e pakënaqur me punën e institucioneve dhe personave të cilët vazhdimisht hedhin...

Weather

Lajme

Hahn vjen për taksën, Haradinaj thotë se mirëpret idetë e tij

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur sot për një vizitë të komisionerit për Zgjerim të Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, që do t’ia bëjë...

Kërkohet zbardhja e vrasjes së Oliver Ivanoviqit

Një vit nga vrasja e Oliver Ivanoviqit. Ndonëse ka kaluar një vit prej ditës kur në Mitrovicë është vrarë politikani serb Oliver Ivanoviq, ky rast...

Gjashtë studentë nga Shqipëria po studiojnë në Qendrën e Studimeve Universitare pranë FSK-së

Ministrja e Mbrojtjes në Shqipëri, Olta Xhaçka, ka bërë të ditur se Kadeti Gersian Leka është sot pjesë në programet stërvitore së bashku me...