Isufaj viziton Prokurorinë Themelore të Mitrovicës

Kryesuesi i Këshillit Prokurorial të Kosovës, Blerim Isufaj dhe drejtori i Sekretariatit, Lavdim Krasniqi, sot kanë vizituar Prokurorinë Themelore të Mitrovicës me ç ‘rast...

Varrosen eshtrat e vogëlushes gjashtëmuajshe të vrarë në Izbicë

Shtatëmbëdhjetë vjet pas përfundimit të luftës, familja Qelaj ka varrosur eshtrat e vogëlushes së tyre, Dafinës, e cila qe vrarë nga forcat serbe në...

286 vetura pa dokumente, i shmangen doganës në Mitrovicë

Si rezultat i angazhimeve të vazhdueshme në fushën e parandalimit të veprimtarive kriminale, Njësia Rajonale e Autokrimeve, në kuadër të Drejtorisë Rajonale në Mitrovicë,...

PDK thotë se kryetari i Klinës nuk mbajti premtimin për emërimin e 50 përqind...

Dega e Partisë Demokratike të Kosovës në Klinë ka thënë se kryetari i ri i kësaj komune Zenun Elezaj nuk ka mbajtur premtimin e...

Arsyetimi naiv i Gani Dreshajt: Votova kundër pagesës së mësuesve se nuk i kisha...

Gani Dreshaj deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, ka treguar një arsyeje të çuditshme për votën e tij kundër pagesës së mësuesve për...

Ahmeti e Pacolli i ndajnë edhe ndërmarrjet publike

Nënkryetari i sapoemëruar i Prishtinës, Selim Pacolli, e ka pranuar se me kryetarin e Komunës, Shpend Ahmeti, pos drejtorive, i kanë ndarë edhe pozitat...

14.8 milionë euro u humbën nga bllokimi i eskavatorëve në Hade e Shipitullë

Drejtori menaxhues i Korporatës Energjetike të Kosovës (KEK), Arben Gjukaj, bëri të ditur se nga 15 nëntori kur është kaluar në gjendje emergjente s...

KQZ-ja certifikon rezultatin e Istogut, fitues është Haki Rugova

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mbajti mbledhjen e radhës të kryesuar nga kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka. Në këtë mbledhje, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve certifikoi rezultatin...

Lladrovci në Turqi, binjakëzon Drenasin me një komunë të provincës së Adanës

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci ka zhvilluar vizitë në Turqi, ku ka takuar kryetarin e Adanës, kryeqytet i provincës dhe kësaj pjese...

Gjykata Supreme refuzon ankesën e AAK-së për Istogun

Gjykata Supreme ka vendosur për ankesën e subjektit politik – Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), të paraqitur kundër vendimit të Panelit Zgjedhor për...

Weather

Lajme

Kosova synon të themelojë Gjykatë Speciale për korrupsion

Kosovës pritet t’i shtohet edhe një Gjykatë Speciale, kësaj radhe për trajtimin e lëndëve të korrupsionit. Të paktën, ky është zotim i ministrit të Drejtësisë,...

Thaçi shkon në Hagë, në vendin ku funksionon Gjykata Speciale

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka shkuar sot në Hagë - për ta mbajtur nesër një ligjeratë atje. I pari i vendit do të ligjërojë...

Shi dhe rrufe, moti për javën e ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik ka bërë të ditur se gjatë javës së ardhshme mbi vendin tonë do të ketë reshje të shiut, dhe rrufe lokale. “Vendi ynë...