Arrestohen katër persona për prostitucion në Prizren

Janë arrestuar katër të dyshuar në Prizren me dyshimin e bazuar se të njëjtit kanë kryer veprën penale “mundësim ose detyrim në prostitucion”. Sipas policisë,...

Policia shpall tender gati 6 milionë euro për furnizim me automjete patrulluese

Policia e Kosovës ka parashikuar t’i shpenzojë gati 6 milionë euro për furnizim me automjete patrulluese dhe xhipa. Bëhet fjalë për dy tenderë të ndarë,...

Sekuestrohen 50 milionë euro drogë në ambasadën ruse në Argjentinë

Një sasi e madhe droge është bllokuar në një seli diplomatike. Biles thuhet se ajo ka edhe nje vlere të madhe financiare prej 50...

Bie nga biçikleta në kanal dhe humb jetën

Një i moshuar ka humbur jetën në qytetin e Lushnjes. Trupi i pajetë i një 71 vjeçari është gjetur mbrëmjen e djeshme në një...

Dyshime për ndikim në OSHP shkaku i Bordit gjysmak

Ka rreth gjatë muaj që Organi Shqyrtues i Prokurimit është duke funksionuar me vetëm tre anëtarë të Bordit. Kjo e ka vështirësuar punën e...

Djali paguan vrasës me pagesë për të vrarë familjen që tu merrte pasurinë, kjo...

Një çift i çuditshëm rus falsifikuan vrasjen e tyre për të bërë që djali të ndihej keq, por ndërkohë ai ishte përpjekur të paguante...

I dëmtuari: Ish-drejtori më kërkoi 400 euro për të marrë diplomën

Në Gjykatën e Gjakovës është mbajtur seanca në rastin ku i akuzuar është ish-drejtori i shkollës së mesme “Nexhmedin Nixha”, Adem Musliu, i cili...

Policia vihet në ndjekje të një burri të armatosur në Bruksel

Policia belge ka bllokuar disa pjesë të anësore të Brukselit, pas raportimeve të disa mediave se andej pari gjendet një burrë i armatosur. Associated Press...

Sherr masiv në një lokal nate, shishe e karrige kokave

Pamjet shokuese tregojnë një përleshje të dhunshme mes 20 burrave që hedhin karrige dhe sende të forta kundër njëri-tjetrit Një banakier shihet në video ndërsa...

Zbulohet makina prej të cilës u vra Oliver Ivanoviqi

Policia e Kosovës ka kërkuar ndihmën opinionit publik në hetimin e vrasjes së kryetarit të Iniciativës Qytetare ‘’Serbia, Demokracia,Drejtësia”, Oliver Ivanoviq, duke e publikuar...

Weather

Lajme

Kujtim Shala: Haradinaj t’i prijë gjetjes së zgjidhjes, ta respektojë opozitën

Deputeti i LDK-së, Kujtim Shala, ka kërkuar nga Haradinaj të jetë në krye të procesit për ta gjetur një zgjidhje për demarkacionin. Shala ka thënë...

Nxehet situata në Kuvend, Haradinaj: Marre ju koftë juve të LDK-së

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk duhet t’i dhemb askujt që raporti i Bulliqit të mos jetë pjesë e marrëveshjes. Ai ka...

Avdullah Hoti i ashpër me Haradinajn: Lem të flas se boll fole ti

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka reaguar ndaj kryeministrit Haradinaj, i cili u tha se marre që LDK po kërkon heqjen...